Neatkarīgā raksta

6:00
Koronavīrusa infekcijas Covid-19 reģistrēto slimnieku skaits Latvijā ir vismaz 533. Viņi izmanto sejas maskas, cimdus, mitrās salvetes, papīra dvieļus. Kā to visu pareizi utilizēt?
 
Vakar, 21:00
Diezgan negaidītā duetā apvienojušies Latvijā pazīstamie dziedātāji Laura Raila un Normunds Rutulis. Šīs sadarbības rezultātā radusies ne mazāk negaidīti laba dziesma Laiku nevar pazaudēt.
 
Vakar, 18:00
Lai arī pavasaris priecē gan ar sauli, gan ar siltumu, daudziem prāts nenesas uz optimisma pusi, un domas par nākotni krāsojas ja ne melnās, tad vismaz pelēkās krāsās. Ne tikai cilvēka fizioloģija, arī viņa noskaņojums ir cieši saistīts ar viņa uzturu, tāpēc ir vērts padomāt par to, ko ikdienā izvēlamies savai un savas ģimenes maltītei.
 
Vakar, 14:00
Pieņemoties spēkā Covid-19 pandēmijai, aizvien biežāk publiski izskan žēlabas, ka tā vai cita pasaules valsts nav spējusi iegādāties nepieciešamo speciālo aprīkojumu – respiratorus, ķirurgu sejas maskas vai cimdus, nerunājot nemaz par pašlaik tik deficītajām plaušu ventilēšanas ierīcēm. Ir valstis, kur šāda veida preču pašlaik ir pietiekami un arī inficēšanās gadījumu skaits nav īpaši liels, taču arī tās cenšas piebremzēt eksportu – ja nu situācija pēkšņi dramatiski pasliktinās. Citas valstis un to kompānijas savukārt izmanto visus līdzekļus, lai pie nepieciešamās produkcijas tiktu.
 
Vakar, 13:00
Marts kļuvis par pirmo mēnesi pēc daudziem gadiem, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) spējis ievākt mazāku naudas summu nekā tajā pašā mēnesī pirms gada.
 
Vakar, 12:45
Uz Covid-19 ārkārtas situācijas laiku pagarinās vecāku pabalstu izmaksu personām, kas krīzes dēļ nevar atgriezties darbā. Vecāku pabalsta apmēram gan noteikti griesti – līdz 700 eiro mēnesī.
 
Vakar, 12:00
Gulbenes novada domes deputāti 3. aprīļa ārkārtas sēdē ir pieņēmuši drosmīgu lēmumu, kuru var uzskatīt par sava veida alternatīvu tam, ko paredz 31. marta  grozījumi Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Valdības viedoklis – brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi ir nodrošināmi 1. līdz 4. klašu skolēniem no valsts budžeta, kā arī pēc pašvaldības iniciatīvas no tās budžeta attiecīgo kategoriju 5. līdz 9. klašu skolēniem.
 
Vakar, 11:00
Šajā pavasarī ar Samantu Tīnu bija iecerēta saruna pavisam citā kontekstā – par viņas dalību Eirovīzijā. Dzīve (un epidemiologi) ievieš savas korekcijas, taču dziedātājai vienalga ir kāda aktualitāte – dalība realitātes šovā.
 
Vakar, 10:30
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, izveidots jauns izglītojošs TV kanāls Tava klase. Valdība tam atvēlējusi 365 208 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
 
Vakar, 10:00
Pēc Neatkarīgās publikācijas par Latvijas starpniekošanu Ukrainā ražoto aviācijas dzinēju eksportā uz Krieviju, Ārlietu ministrija vairāk satraukusies par nekorektas terminoloģijas lietošanu un situācijas dēvēšanu par skandalozu nekā pašu faktu, ka Ukrainas ierobežojumi tiek apieti caur mūsu valsti.
 
Vakar, 8:15
Desmit procenti inficēšanās gadījumu ar Covid-19 konstatēti veselības aprūpes iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Arvien vairāk jaunu inficēšanās gadījumu epidemiologi konstatē mediķu vidū, kuri inficējušies no pacientiem un no saviem kolēģiem. Vēl viena riska grupa ir patversmju klienti, kuri vēl pirms Covid-19 pozitīvām analīzēm nonākuši slimnīcā. «Tas nozīmē, ka arvien lielāka nozīme jāpievērš drošības pasākumiem, ārstējot pacientus ar elpceļu saslimšanas simptomiem, kā arī pacientus no riska grupām,» saka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 7:30
Ķirurga Arta Gulbja raksts Viedoklis par turpmāko valsts rīcību Covid-19 sakarā, kas bija publicēts vietnē Delfi, vienā mirklī kļuva, ja var tā teikt, epidēmisks. Gulbis tika gan cildināts, gan apsūdzēts nekompetencē. Vienaldzīgo nebija. Neatkarīgā lūdza Arti Gulbi paplašināti izskaidrot publicēto viedokli.
 
Vakar, 6:30
Pagājušo pirmdien t.s. Lemberga prāvas tiesas sēde aizsākās ar lūgumiem un viedokļu apmaiņu par tiesas sēžu atlikšanu līdz valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām.
 
Vakar, 6:00
Kopš Latvijā izsludināta ārkārtas situācija, Rīgas centrāltirgū pārdevēju un pircēju palicis mazāk. Tāpat strauji kritusies mobilā aktivitāte Rīgas lidostā un visos lielākajos galvaspilsētas tirdzniecības centros, kā arī Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Dailes teātrī un citās centrālajās vietās. Savukārt būtiski pieaugusi cilvēku aktivitāte Pierīgas un citu pilsētu dzīvojamajos rajonos, piemēram, Langstiņos, Mārupē, Carnikavā, Mellužos, Lapmežciemā, Ogrē, Siguldā, Jūrmalā, liecina mobilo sakaru aktivitātes pētījums.
 
Vakar, 5:15
Krīzes situācijās svarīgas kļūst sabiedriskās domas un valsts varas attiecības. Sabiedrība var būt gan varai ļoti paļāvīga, gan arī pilnīgi nekontrolējama un izjaukt jebkādus varas plānus. Par to, kā Covid-19 krīze varētu ietekmēt sabiedrisko domu un politiskos procesus valstī, saruna ar sabiedriskās domas pētījumu aģentūras SKDS direktoru, sociologu Arni Kaktiņu.
 
5.apr
Londonā pagaidām nenoskaidroti noziedznieki iekļuvuši kāda kolekcionāra mājās un nozaguši piecus šaujamieročus (tiesa, ne lietošanas kārtībā), kas savulaik izmantoti bondiānas filmu uzņemšanā.
 
5.apr
Kāda avīzes lasītāja vērsās redakcijā, lai izstāstītu savu nelāgo pieredzi, veicot pirkumu, un vēloties informēt citus, kam var gadīties līdzīga situācija.
 
5.apr
Kamēr pandēmija turpina plosīt sporta laukumus, laiku pa laikam pienāk arī pa kādai iepriecinošai ziņai. Piemēram, aizvadītās nedēļas nogalē vismaz uz papīra pasaules spēcīgākajā hokeja līgā NHL mums ir kļuvis par vienu latvieti vairāk, jo divu gadu līgumu ar Toronto Maple Leafs parakstījis 22 gadus vecais aizsargs Kristians Rubīns. Tiesa, prieku par vēl viena latvieša nonākšanu lielajā hokejā nedaudz aizēno neziņa par to, kad tiks atsākta apstādinātā NHL sezona un kad sāksies jaunā. Lai vai kā, taču līgums ir parakstīts un agri vai vēlu Rubīns oficiāli debitēs NHL, bet par ceļu, kā viņš nonāca līdz līguma parakstīšanai, Rubīns plaši pastāsta intervijā sportacentrs.com.
 
5.apr
Pandēmijas laikā, jo sevišķi tiem, kuri atrodas pašizolācijā, der ievērot dažus nosacījumus, lai neļautos stresam.
 
4.apr
Interneta sociālajos tīklos par gaidāmo ģimenes pieaugumu paziņojuši komiķis Kevins Hārts un viņa sieva Eniko.
 
4.apr
Arī ārkārtas situācijas apstākļos ir nepieciešams deklarēt dzīvesvietu, kā to izdarīt?
 
4.apr
Nevajadzētu domāt, ka bērni dzīvo laimīgā neziņā par koronavīrusu. Viņi ir par to dzirdējuši gan mājās, gan skolā, gan bērnudārzā, apspriež to savā starpā un jūt nemieru.