Neatkarīgā raksta

Vakar, 18:50
Nākamās nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2020. Būs iespējams uzzināt tūrisma sezonas jaunumus, informāciju par populārām ceļošanas iespējām. Organizētāji lēš, ka tūrisma izstāde varētu piesaistīt ap 30 tūkstošus apmeklētāju.
 
Vakar, 15:00
Laimīgais Velsas princis Čārlzs, jo viņa karaliskajai augstības titulam pievienotais Velsas vārds nozīmē satriecoši skaistu zemi – Apvienotās Karalistes daļu. Uz Velsu var braukt veldzēt acis, nodarbināt kājas un atpūtināt prātu. Tur var pavadīt vairākas dienas gan nekurienē, gan civilizētākā saskarsmē ar dabu.
 
Vakar, 12:00
Šajā gadalaikā greipfrūts līdz ar citiem citrusaugļiem ir kā sveiciens no kādas saulainākas un dzīvespriecīgākas vietas. Laba izvēle, ja gribas izbaudīt mazliet atsvaidzinoša rūgtuma.
 
Vakar, 11:00
Jurim Kaukulim – 50! Izklausās neticami, taču tas ir fakts: latvju rokgrupas Dzelzs vilks vienmēr jaunā vokālista, ģitārista un dziesmu autora pusgadsimta jubilejai par godu februārī un mazliet arī aprīlī notiks virkne koncertu dažādās Latvijas pilsētās.
 
Vakar, 11:00
Pēc tam kad Rail Baltica projekta virzība tika izkritizēta kopīgā triju Baltijas valstu revīzijas iestāžu ziņojumā, pienākusi kārta atsevišķam ziņojumam tieši par situāciju projekta Latvijas sadaļā. Un galvenais secinājums ir tāds, ka Satiksmes ministrija nav bijusi gatava tik vērienīga projekta īstenošanai. Tāpēc laikus netika nozīmētas atbildīgās amatpersonas, netika sadalīti pienākumi, netiek apgūta atvēlētā Eiropas Savienības nauda un visi pasākumi kavējas.
 
Vakar, 10:30
Zemes piespiedu nomas likumprojektu, pie kura valdība un Tieslietu ministrija strādā kopš pagājušā gada, Ministru kabinets varētu skatīt tikai martā, bet Saeimas atbildīgā komisija jau februārī ķersies pie likuma, ar kuru piespiedu nomu iecerēts izbeigt pavisam.
 
Vakar, 9:46
IEDVESMOJOŠS PROJEKTS. Neatkarīgās reģionālais pielikums iznāk vienu vai divas reizes mēnesī.
 
Vakar, 7:30
Lielbritānijā uzvirmojušais skandāls par vairāku vides aizsardzības organizāciju iekļaušanu ekstrēmisma apkarošanas instrukcijās līdzās neonacistiem netieši skar arī Latviju, jo viena no šīm organizācijām – PETA – finansē Latvijas radikālāko vides organizāciju Dzīvnieku brīvība.
 
Vakar, 6:30
Pasaules Veselības organizācijas speciālisti jau divas dienas neiziet no saviem kabinetiem, spriežot, kādus epidemioloģiskās drošības pasākumus ieviest, lai apturētu jaunā vīrusa izplatību, kas izraisa smagu pneimoniju. «Draudi Eiropai un Latvijai pastāv, bet tie ir vērtējami kā zemi, jo infekcija neizplatās tik strauji,» norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 6:00
«Šis nav tipisks noziegums Latvijā,» par traģisko gadījumu janvāra sākumā, kad biroju ēkā Kandavas ielā Rīgā viens vīrietis nošāva otru un pēc tam nošāvās arī pats, izteicās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs. Tiešām, šis gadījums nelīdzinās ne 90. gadu reketieru uzbrukumiem, ne arī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavībai. Iespējams, šajā gadījumā tā bija atmaksa par lielas naudas izkrāpšanu.
 
23.jan
«Man ļoti patīk tādi mākslinieki, kuri savā daiļradē spēj ietekmēties no senām mūzikas tradīcijām un, apvienojot tās ar ko mūsdienīgu, izveidot savu oriģinālu skanējumu. Tāds ir arī komponists Pēters Šāriks no Ungārijas,» saka džeza dziedātāja un komponiste Evilena Protektore (35).
 
23.jan
Muzeju uzdevumi mūsdienās ir kļuvuši krietni plašāki nekā senāk. Tie vairs nav tikai lietu krātuves, izstādes un ekspozīcijas. Tās ir vietas, kur notiek diskusijas, pasākumi, radošās darbnīcas. Ceļvedis mākslas, vēstures un radošu personību pasaulē.
 
23.jan
Latvijas Basketbola savienība ir tikusi pie jauna virsaiša Raimonda Vējoņa, un viņa komandas pirmais lielais darbs būs nodrošināt nacionālās vīriešu izlases dalību pirmajās divās 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs. Savukārt izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers izveidojis 24 spēlētāju sarakstu, no kura tiks izvēlēti spēlētāji, ar kuriem aizvadīt spēles pret Bosniju (21. februārī Rīgā) un Bulgāriju (24. februārī izbraukumā).
 
23.jan
«Biju naivs – es izvēlējos darīt to, kas man patīk, lai gan daudzi teica – tev ir smadzenes, tev nevajag iet mūzikā. Daudziem ir sekla izpratne par mūziku. Spēlēt saksofonu nenozīmē pūst un kustināt pirkstus, tas ir liels intelektuāls darbs. Tagad es nevaru iedomāties, ka būtu varējis aiziet eksakto zinātņu virzienā,» saka jaunais saksofonists Aigars Raumanis, kas nupat nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 kategorijā Gada jaunais mākslinieks.
 
23.jan
Iekļaujošajai izglītībai arvien vairāk ienākot parastajās skolās, speciālo izglītības iestāžu skaits sarūk. Patlaban ir atlikusi 51 šāda veida skola (no tām 46 ir internātskolas) ar vairāk nekā 7000 audzēkņu. Pašvaldības uzskata, ka pārmaiņas notiek sasteigti, daudzas parastās skolas nav gatavas uzņemt tik daudz bērnu ar īpašām vajadzībām, turklāt bez pietiekama atbalsta.
 
23.jan
Autotransporta direkcija (ATD) sākusi vērtēt 15 pretendentu pieteikumus konkursā par tiesībām sniegt valsts dotētus sabiedriskā transporta pakalpojumus no 2021. līdz 2030. gadam.
 
23.jan
Pēc gandrīz 13 stundas ilgušām debatēm ASV Senāts apstiprinājis kārtību, kādā risināsies prezidenta Donalda Trampa impīčmenta process. Republikāņiem, kuriem Senātā ir vairākums, izdevies nobloķēt visus demokrātu priekšlikumus, un nav lielu šaubu, ka prezidents tiks attaisnots un saglabās amatu. Pārliecību par šādu iznākumu demonstrējis arī pats D. Tramps, kas nav uzskatījis par nepieciešamu apmeklēt Senāta sēdi, tā vietā dodoties uz Pasaules ekonomikas forumu Šveices pilsētā Davosā.
 
23.jan
Valdības deklarācija paredz izvērtēt iespējas ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem. Kopš 2018. gada Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem jau tiek piemērota samazinātā PVN likme 5 procentu apmērā, un, iespējams, šogad tiks samazināta PVN likme arī sabiedriskajā ēdināšanā.
 
23.jan
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro jāizceļ kā pirmā no Latvijas valsts amatpersonām, kas atļāvusies publiski pateikt, ka tā sauktā biodegviela īstenībā tiek iegūta no fosilās degvielas.
 
23.jan
Nākamajā ceturtdienā, 30. janvārī, Zemgales rajona tiesa Jelgavā turpinās skatīt tā dēvēto Svētes sektas jeb Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes krimināllietu. Tiesnese Iveta Kniploka pieņēma lēmumu turpmāk šo lietu skatīt slēgtās sēdēs un publiski informāciju sniegs tik, cik uzskata par lietderīgu. Tāpēc turpmāk sabiedrība ar žurnālistu starpniecību vairs neuzzinās par lietā apsūdzēto sektas locekļu darbībām, motivāciju, pārliecību, šaubām un, iespējams, nožēlu vai vainas apziņu. Bet vai tiesās arī sektas līderi?
 
22.jan
«Ik pa laikam, izdzirdot kādu melodiju, kas mani uzrunā, es to pārlieku uz klavierēm, un vairāku gadu garumā tās sakrājušās jau koncertprogrammas apmērā,» saka pianists, komponists un Ventspils mūzikas skolas koncertmeistars Toms Juhņevičs (38). Ceturtdien, 23. janvārī, Ventspils jaunajā koncertzālē Latvija gaidāms viņa solokoncerts Iedvesmojošas melodijas.
 
22.jan
Ko darīt, ja ziemas sezonā māc sagurums, uznāk garastāvokļa svārstības un gribas bēgt no sabiedrības?