Neatkarīgā raksta

10:10
“Jaunās Vienotības” līderis, premjerministrs Krišjānis Kariņš, stiķējot savu “jauno” valdību, izvēlējies stratēģiju, kas savulaik viņa pārstāvētajai partijai laupīja premjerministra amatu – nogaidīt. Premjers ierosinājis iesaldēt esošo situāciju līdz pašvaldību vēlēšanām un sarunas par Ministru kabineta aprisēm turpināt pēc tām.
 
10:00
Vakcinēšanas procesa organizēšanai un Zaļā sertifikāta ieviešanai Veselības ministrija prasa papildus teju 100 tūkstošus eiro piecu cilvēku nodarbināšanai līdz gada beigām. Šis jautājums iekļauts šodienas valdības sēdē.
 
9:44
Šonedēļ visā Latvijā sākas sešpadsmit un septiņpadsmit gadus vecu jauniešu vakcinācija pret Covid-19. Jauniešiem būs pieejama tikai viena vakcīna – “Pfizer/BioNTech”, kurai Eiropas Zāļu aģentūra devusi zaļo gaismu nepilngadīgo vakcinēšanai.
 
8:11
Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāju, Saeimas deputātu (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) Armandu Krauzi
 
6:15
Teju divus gadus ilgās satiksmes ekspertu un politiķu diskusijas noslēgušās ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, ierādot tajā vietu arī elektroskrejritenim. Tagad no “sporta vai atpūtas inventāra” elektroskrejritenis pārtapis pilntiesīgā satiksmes dalībniekā ar visiem izrietošajiem pienākumiem un atbildību.
 
5:30
Dažs no ministriem dzīvojis tikai no algas, viens piepelnījies ar koncertiem, cits – pārdevis īpašumu. Ministru ienākumi 2020. gadā svārstījušies no aptuveni 60 tūkstošiem līdz 100 tūkstošiem eiro, liecina premjera un ministru iesniegtās valsts amatpersonas deklarācijas.
 
Vakar, 11:11
Bioloģijas zinātņu doktors un bijušais Ministru prezidents Indulis Emsis vada attālinātas lekcijas studentiem un izbauda idillisku lauku dzīvi Salacgrīvas pusē.
 
Vakar, 10:44
Kriminālprocess pret Rudolfu Meroni izbeigts tāpēc, ka arestētās “patiesā labuma guvēja tiesības” trīs Latvijas akciju sabiedrībās – AS “Ventbunkers”, AS Kālija parks” un AS “Ventspils tirdzniecības osta” – nemaz nav nodotas glabāšanā nedz R. Meroni, nedz kādam citam – šo var izsecināt no Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) galvenās inspektores Veronikas Čuprikas pieņemtā lēmuma anonimizētās kopijas, ko inspektore izsniedza Neatkarīgajai.
 
Vakar, 10:23
Sevi par “Eiropas lidsabiedrību Nr. 1” saucošā “Ryanair” apņēmusies šoruden ierīkot Rīgas lidostā savu bāzi un tādējādi palielināt maršrutu un reisu skaitu starp Latviju un 30 tiešas sasniedzamības vietām 14 valstīs.
 
Vakar, 9:44
Padomju Savienības pēdējiem gadiem līdzīgā naudas drukāšana Eiropas Savienībā un citur pasaulē atņems cilvēkiem Latvijā viņu uzkrājumus jeb zārka naudu un piespiedīs atcerēties ar labu vārdu kādreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski par viņa spēju nosargāt latu vērtību. 
 
Vakar, 9:31
Uz izjukšanas sliekšņa balansējošajai KPV LV Saeimas frakcijai un Jaunajai konservatīvajai partijai šodien jāatklāj savas ambīcijas ministru amatu pārdalē. Tikai šie koalīcijas partneri līdz šim nav apliecinājuši gatavību piedalīties šajā procesā, kaut ir skaidrs, ka konservatīvie labprāt papildinātu savu ministru amatu portfeli, bet KPV LV ir ieinteresēta saglabāt pēc iespējas vairāk no tiem pēc vēlēšanām izdalītajiem trīs ministru amatiem.
 
Vakar, 9:05
Saruna ar Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru.
 
Vakar, 8:34
Pirms gada, gatavojoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, partijas un partiju apvienības ievēlēšanas gadījumā rīdziniekiem solīja labāku dzīvi. Taču realitātē Rīgā joprojām ir dārgāks sabiedriskais transports un lielāki izdevumi par mājokli nekā, piemēram, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā un Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.
 
Vakar, 5:30
Stāstā par gadu “kriminālprocesēto” un nule no amata pienākumu pildīšanas atstādināto policistu Normudu Krapsi atgādināšanas vērts ir fakts, ka 2018. gada pirmajā darbadienā pilnībā izdega viņa kabinets Valsts policijas ēkā Stabu ielā 89.
 
16.mai
Kamēr Latvijā kavējas sen solītās vakcinācijas avīzes izdošana, Skotijā pieejams vakcinācijas buklets latviešu valodā, kurā izskaidrota vakcinācijas nepieciešamība, iespējamās blakusparādības pēc potes, norādes, kur vērsties pēc informācijas.
 
16.mai
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
15.mai
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Garanča un Opolais, Pauls un Kalniņš, Zemītis un Loks
 
15.mai
Lai gan viena no visgaršīgākajām kūkām pasaulē nes Napoleona vārdu, visticamāk, slavenākais Francijas karavadonis savā dzīvē diez vai bija baudīja šo desertu. Ticamākā no šīs kūkas rašanās versijām vēsta, ka tā radīta laikā, kad Krievija atzīmēja simtgadi uzvarai pār Napoleonu.
 
15.mai
«Vārdos «dziedāt» un «dziedēt» atšķiras tikai viens burts, tāpēc, lai uzturētu možu garu šajā dīvainajā laikā, mūsu ģimene aicina visus uz kopā būšanu un līdzi dziedāšanu ģimenes dienai veltītajā koncertā,» saka dziedātājs, bērnu dziesmu autors un trīs bērnu – Kārļa (34), Jāņa (32) un Laimas (24) – tētis Arnis Miltiņš.
 
14.mai
Noslēdzoties gadu ilgušām sūdzībām un pārsūdzībām, beidzot noskaidroti uzņēmēji, kas projektēs Salaspils kodolreaktora nojaukšanu, kapavietu kodolatkritumiem un aprēķinās iespējamās izmaksas. Kamēr Latvija gadiem ilgi krāmējas ar papīra darbiem, Lietuva savas atomelektrostacijas likvidācijā tikusi nesalīdzināmi tālāk.
 
14.mai
Nu jau bijušā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisijas pieprasīšana devusi starta signālu ministru amatu pārdalīšanai, kas nozīmē, ka de facto Krišjāņa Kariņa valdība ir kritusi un jau šodien sāksies partiju sarunas par jaunās valdības aprisēm. Izskatās, ka lielākā zaudētāja būs uz izjukšanas sliekšņa balansējošā KPV LV, bet pabērna loma pašlaik iecerēta “Attīstībai/Par!”.
 
14.mai
Mantojuma aplikšana ar nodokļiem var būt svarīgs instruments nevienlīdzības novēršanai, īpaši pašreizējā situācijā, kas ir saistīta ar Covid-19 pandēmiju, teikts jaunajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumā. Latvijā šobrīd nav mantojuma nodokļa, bet ir jāmaksā valsts nodeva.