DIĒTA ātrai notievēšanai: Mēnesī -2 līdz -7 kilogrami

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Im­pulss – di­ē­ta ir jau­na ēša­nas sis­tē­ma tiem, ku­ri vē­las āt­ri no­mest lie­kos ki­lo­gra­mus. Šā­du di­ē­tu ne­sen iz­strā­dā­ju­ši ame­ri­kā­ņu die­to­lo­gi, ko vi­ņi ie­sa­ka iz­mē­ģi­nāt. Im­pul­sī­va ba­ro­ša­nās – tas ir elek­tro­teh­ni­kas, ne­vis die­to­lo­ģi­jas ter­mins. Ve­se­lī­ga uz­tu­ra spe­ci­ā­lis­ti pie­rā­dī­ju­ši, ka im­pul­sa teh­ni­ka ir efek­tī­va arī tie­vē­ša­nas pro­ce­sā. Ār­sti ap­gal­vo, ka, pa­tei­co­ties šai di­ē­tai, mē­ne­sī var at­brī­vo­ties no 2 līdz 7 ki­lo­gra­miem un no 5 līdz 17 ki­lo­gra­miem 3 mē­ne­šos, ja tiek ie­vē­ro­tas spe­ci­ā­lis­tu re­ko­men­dā­ci­jas. Jau­nās sis­tē­mas gal­ve­nie prin­ci­pi ir vien­kār­ši, un tos nav grū­ti at­ce­rē­ties.

Nav ie­tei­cams vien­lai­kus uz­ņemt sa­lik­tos un vien­kār­šos ogļ­hid­rā­tus.

Spa­ge­ti vai frī kar­tu­pe­ļus ne­va­jag ēst ko­pā ar mai­zi, jo tad ne­va­rēs no­mest lie­kos ki­lo­gra­mus. Liels dau­dzums ka­lo­ri­ju ro­das no vien­kār­šo un sa­lik­to ogļ­hid­rā­tu sa­jau­ku­ma, kas pār­vēr­šas tau­ku no­gul­snēs.

De­ta­li­zē­ta ēša­na stin­gri pēc gra­fi­ka.

Ie­tei­cams ēst ik pēc 2 stun­dām ar pār­trau­ku­mu nak­tī (10 stun­das). Sis­tē­ma dar­bo­jas vien­kār­ši:

tiek ap­ēs­ta ne­lie­la por­ci­ja pār­ti­kas, ko or­ga­nisms drīz sāk asi­mi­lēt. Pēc 2 stun­dām no­tiek nā­ka­mā pār­ti­kas uz­ņem­ša­na. Pus­stun­das lai­kā pa­ra­lē­li no­tiek pir­mās por­ci­jas pār­pa­li­ku­mu asi­mi­lā­ci­ja un sā­kas ot­rās por­ci­jas sa­gre­mo­ša­na. Šā­dā vei­dā ba­rī­bas sa­gre­mo­ša­nas pro­cess ir ne­pār­traukts un or­ga­nisms vi­su lai­ku uz­ņem ne­pie­cie­ša­mo ener­ģi­ju, arī ēsts tiek ma­zāk ne­kā pa­ras­ti.

Tē­jas vai ka­fi­jas krū­zī­te ir at­se­viš­ķa mal­tī­te.

Gan tē­ja, gan ka­fi­ja sa­tur lie­lu dau­dzu­mu ko­fe­ī­na, ko uz­ska­ta par da­bis­kiem ener­ģi­jas avo­tiem.

Ka­fi­ju vai tē­ju ie­tei­cams dzert ne­vis uz­reiz pēc pār­ti­kas uz­ņem­ša­nas, bet pēc lie­lā­ka pār­trau­ku­ma.

  1. Nav ie­tei­cams sa­jaukt au­gu un dzīv­nie­ku tau­kus.

No ēdien­kar­tes iz­slēgt dzīv­nie­ku tau­kus nav vē­lams. Dār­ze­ņi, pro­tams, jā­cep au­gu eļ­ļā. Ēdie­nus vē­lams ga­ta­vot pir­mā jeb auk­stā spie­du­ma olīv­eļ­ļā.

Kat­ru die­nu jā­ēd ol­bal­tum­vie­las un dār­ze­ņi bez cie­tes.

Di­ē­tu cie­nī­tā­jiem ir la­bi zi­nāms, ka ol­bal­tum­vie­las at­šķi­rī­bā no tau­kiem un ogļ­hid­rā­tiem la­bāk pie­sā­ti­nās un uz il­gā­ku lai­ku. Dār­ze­ņi ir šķiedr­vie­lu avots un dar­bo­jas pēc tā­da pa­ša prin­ci­pa, āt­ri no­mā­cot ba­da sa­jū­tu un uz il­gu lai­ku.

Im­pul­sa di­ē­ta dod ne ti­kai vis­pā­rī­gas re­ko­men­dā­ci­jas, kā pa­rei­zi ēst, bet arī no­sa­ka cil­vē­ka va­ja­dzī­bas at­ka­rī­bā no vi­ņa ve­ģe­ta­tī­vās ner­vu sis­tē­mas.

Zi­nāt­nie­ki die­to­lo­gi vi­sus cil­vē­kus no­sa­cī­ti ie­da­la di­vos ti­pos: pir­mie - ener­ģi­jas sa­ņem­ša­nai va­ja­dzī­gi ogļ­hid­rā­ti (ve­ģe­ta­tī­va­jai sis­tē­mai ir ze­mā­kais tips) un ot­rie - ener­ģi­ju ne­pie­cie­šams smel­ties no tau­kiem (aug­sta ti­pa ve­ģe­ta­tī­vā ner­vu sis­tē­ma). Kat­ram pa­šam no­teikt sa­vu ti­pu būs grū­ti, tā­pēc jā­ņem vē­rā šā­das pa­zī­mes. Ze­ma ti­pa cil­vē­kiem ir tī­ra āda. Vi­ņi lie­lis­ki kon­cen­trē­jas dar­bam. Vi­ņi ilg­sto­ši spēj pār­va­rēt lie­lu slo­dzi. Aug­sta ti­pa cil­vē­kiem mē­le ir spilg­ti ro­zā krā­sā, vi­ņi pa­stip­ri­nā­ti svīst, bie­ži ir ādas pro­blē­mas (iz­si­tu­mi), ir āt­ri sa­dus­mo­ja­mi. Vi­ņi grū­tāk pār­var slo­dzi, ir ju­tī­gi.

Ēša­nas prin­ci­pi ze­ma ti­pa ve­ģe­ta­tī­vai ner­vu sis­tē­mai

* No rī­ta ner­vu sis­tē­mu ne­pie­cie­šams ie­dar­bi­nāt un uz­mun­dri­nāt. Šim no­lū­kam ne­pie­cie­ša­mi ogļ­hid­rā­ti, gal­ve­nais - tiem jā­būt ne­daudz un vie­na ti­pa.

* Ka­fi­ja un mel­nā tē­ja ne­lie­lā dau­dzu­mā ir ie­tei­ca­ma, ta­ču tiem, ku­ri vē­las no­vā­jēt, la­bāk dzert zā­ļu tē­jas un mi­ne­rāl­ūde­ni bez gā­zes.

* Dār­ze­ņus un aug­ļus drīkst ēst bez ie­ro­be­žo­ju­ma, priekš­ro­ku do­dot skā­bā­kiem ābo­liem, cit­rus­aug­ļiem un tā­diem, kas ne­sa­tur cie­ti.

* «Zema ti­pa» cil­vē­ki bie­ži iz­jūt ne­pie­cie­ša­mī­bu pēc tau­kai­niem, sal­diem un asiem ēdie­niem. Ne­drīkst zau­dēt mē­ra sa­jū­tu!

Ēdien­kar­te vie­nai die­nai

No rī­ta - ga­ba­liņš cu­ku­ra

Pēc stun­das - mai­zes šķē­le

Pēc 2 stun­dām - 25 g piln­grau­du mai­zes, 5 g svies­ta, 30 g sie­ra un to­mā­ta

Pēc 2 stun­dām - ba­nāns vai ābols

Pēc 2 stun­dām - 80 līdz 100 g ga­ļas vai zivs, vai ola un 2 ēdam­ka­ro­tes rī­su ar so­jas mēr­ci plus dār­ze­ņi (iz­ņe­mot pu­pi­ņas)

Pēc 2 stun­dām - 2 ga­ba­li­ņi šo­ko­lā­des

Pēc 2 stun­dām - glā­ze rja­žen­kas

Pēc 2 stun­dām - ne­daudz skā­bu aug­ļu

* Ko­pē­jais die­nā uz­ņem­to ka­lo­ri­ju dau­dzums - 900 līdz 1000

Ēša­nas prin­ci­pi aug­sta ti­pa ve­ģe­ta­tī­vai ner­vu sis­tē­mai

* Die­na jā­sāk ar por­ci­ju tau­ku. Ide­āls va­ri­ants - tēj­ka­ro­te auk­stā spie­du­ma olīv­eļ­ļas. Pie­mē­ro­ta būs jeb­ku­ra au­gu eļ­ļa. Pēc tās ne­drīkst ne­ko ēst vai dzert.

* Ja ro­das iz­sal­kums, var iz­dzert krū­zī­ti za­ļās tē­jas.

* Šā ti­pa cil­vē­ki ne se­viš­ķi mīl aug­ļus. Vit­amī­nus un mi­ne­rāl­vie­las var uz­ņemt ar dār­ze­ņiem, ku­ri jā­ēd lie­lā dau­dzu­mā.

* Pats pie­mē­ro­tā­kais dār­ze­nis - avo­ka­do. Ie­tei­ca­mi arī ķirb­ji, kā­ļi un re­dī­si.

Ēdien­kar­te vie­nai die­nai

No rī­ta - tēj­ka­ro­te au­gu eļ­ļas

Pēc 1 līdz 2 stun­dām - krū­zī­te za­ļās tē­jas

Pēc 2 stun­dām - ba­nāns

Pēc 2 stun­dām - 80 līdz 100 g vā­rī­tas ga­ļas, zivs vai put­na, vai arī ola un 1 līdz 2 ēdam­ka­ro­tes rī­su, jeb­ku­ri dār­ze­ņi

Pēc 2 stun­dām - krū­zī­te za­ļās tē­jas

Pēc 2 stun­dām - lie­la por­ci­ja sa­lā­tu no jeb­ku­riem dār­ze­ņiem

* Ko­pē­jais die­nā uz­ņem­to ka­lo­ri­ju dau­dzums - 600 līdz 700

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.