Viedoklis

12.jun 2020
Lai gan maija mēnesis šogad bijis viens no vēsākajiem, kāds pēdējo gadu laikā piedzīvots, vasara Latvijā sākusies ar patiešām siltu laiku. Tas, protams, liek arī izvēlēties ne vien šādiem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, bet arī aizdomāties, vai vasaru sagaidām tādā formā, kā iepriekš vēlējāmies.
5.jun 2020
Veselīga uztura tēma savu popularitāti nezaudē, pat vēl vairāk - turpina uzņemt apgriezienus. Arvien vairāk cilvēku cenšas dzīvot veselīgāk - ēst veselīgāk. Taču lielajā informācijas gūzmā par to, kas ir veselīgi un kas nav, mēs viegli varam apjukt, jo diemžēl produktu ražotāji veselīgā uztura tēmu mēdz izmanto mums, parastajiem patērētājiem, gaužām "neveselīgā" veidā.
29.mai 2020
Laika un pārtikas produktu taupīšanas dēļ bieži vien izvēlamies uzsildīt iepriekšējās dienas vakariņas arī nākamajā dienā. Tāpat galvassāpes rada pāri palikušais ēdiens pēc viesībām. Ko ar to iesākt un pēc kā tas garšos? Varbūt to izmest?
23.mai 2020
Mūsdienās arvien lielāku popularitāti iemanto dažādas produktu un ēdienu alternatīvas, kuras, iespējams, spēj veiksmīgi aizstāt mums līdz šim tik ierastos produktus. Man ārkārtīgi interesanti šķiet uzturā ieviest risinājumus, kas līdz šim bijuši aktuāli, piemēram, vegāniem. Nē, es neaicinu par tādiem kļūt, bet gan paskatīties, cik patiesībā produktu un ēdienu gatavošanas pasaule ir daudzveidīga.
11.mai 2020
Tagad sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā būs jānēsā obligāti. Jau šobrīd dažādi radošie prāti tās steidz radīt tādas, lai arī vizuāli mums tās būtu patīkamāk nēsāt. Pie pašu šūtas maskas tiku arī es. Noteikti nevilināja doma iegādāties nu jau pārcenotās medicīniskās maskas, kuras uzreiz pēc lietošanas jāmet ārā. Pašu šūtā maska tomēr kaut kā liek sajusties labāk. Taču kā pareizi ar tādu apieties?
6.mai 2020
Lieldienas, 4.maijs un tagad arī Mātes diena ir svētki, kuros šogad jaunais koronavīruss (precīzāk sakot, tā dēļ noteiktie ierobežojumi) ievieš savas korekcijas. Te gan runa tik lielā mērā nav par pulcēšanos lielā radu vai draugu lokā uz kārtīgām svinībām, bet, piemēram, par ierobežojumiem attiecībā uz došanos uz veikaliem, lai stundām ilgi staigātu un meklētu mammai dāvanu. Lai gan daudzi veikali ir slēgti, bet tajos, kas atvērti, mums iesaka ilgi neuzturēties, mammas šogad bez dāvanām nepaliks.
1.mai 2020
Koronavīrusa Covid-19 pandēmija ieviesusi savas korekcijas, un līdzīgi kā Lieldienas arī Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienas svētki būs katram jāpavada savās mājās. Protams, esam pieraduši pie politiķu uzrunām, tradicionālās ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa un svētku koncertiem, tomēr šogad valsts svētku programmā jārēķinās ar izmaiņām.
24.apr 2020
Ziemas pelēkums ir atkāpies un dienas arī pie mums palikušas saulainākas, garākas un siltākas. Lai arī garos ārvalstu ceļojumos doties mēs nevaram, ievērojot piesardzību un sociālās distancēšanās noteikumus, varam iepazīt dzimteni un doties pretī Latvijas pavasarim.
17.apr 2020
Laikā, kad māja kļuvusi par galveno patvērumu, sanācis pārvērtēt arī savas ikdienas gaitas un pieradumus. Mainoties ikdienas skrējienam un vairāk pievēršot uzmanību lietām, kas parasti šķita tik ikdienišķas, no jauna mācos saprast, vai līdz šim mani paradumi nav tomēr aplami. Un izrādās, ka ir gan!
10.apr 2020
Jaunā koronavīrusa pandēmija ieviesusi virkni izmaiņu mūsu dzīvē - mums ir noteikti dažādi ierobežojumi, esam iemācījušies strādāt no mājām, bet pārtiku pirkt internetā. Tūlīt būs klāt gada pavasarīgākie svētki un mūs atkal sagaida kas jauns - iemācīties svētkus svinēt mājās.
3.apr 2020
Šonedēļ portālā "nra.lv" plašu rezonansi izraisīja žurnālistes E.Veidemanes viedoklis, kurā viņa pastāstīja par mākslinieci Lauru Šmidebergu, kura parūpējusies par to, lai "Covid-19 izraisītāju jauno kroņvīrusu varētu pakārt kaklā, iekarināt ausīs vai piespraust pie apģērba!"
27.mar 2020
Ir lietas, bez kurām ne auksto ziemu (ja tādu piedzīvo), ne nestabilās pirmās pavasara dienas nevar iztikt - medus un sīpoliem.
20.mar 2020
Kā stiprināt savu imunitāti un tādejādi pasargāt sevi tostarp arī no koronavīrusa - tas patlaban ir viens no aktuālākajiem jautājumiem.
13.mar 2020
Lai gan pagaidām uz ielām un sabiedriskajā transportā nav nācies saskarties ar cilvēkiem aizsargmaskās, soctīklos ik pa brīdim pavīd ziņas, ka pieprasījums pēc medicīniskajāmm aizsargmaskām ir liels un dažviet tām pat piemērots uzcenojums. Taču ar maskas iegādi vien nepietiks! Jāzina arī, kā pareizi to lietot, lai tā tiešām būtu efektīvs palīgrīks šajā situācijā.
6.mar 2020
Iespējams, vien retais šobrīd nav dzirdējis par to, ka koronavīrusu draudu dēļ cilvēki no veikalu plauktiem "izķēruši" ne vien griķus, bet arī roku dezinfekcijas līdzekļus. Protams, tas nav nekas nosodāms, bet tomēr vispirms jāsāk ar to, ka elementāri jāiemācās pareizi mazgāt rokas.
2.mar 2020
Lai arī dzīvojam laikā, kad teju visu var pasūtīt vai aiziet nopirkt veikalā, daļa cilvēku labāk izvēlas uzmeistarot lietas paši. Vai paša uzmeistarotais var būt labāks par veikala plauktos atrodamo?
21.feb 2020
Katru gadu februāra beigās tiek svinēti slāvu tradīciju svētki "Masļenica", kad galdā tiek liktas gardas jo gardas pankūkas ar iebiezināto pienu un krējumu, ievārījumu un šokolādes sviestu un vēl, un vēl... Bet vai šie kalorijām bagātie svētki šodien ir "atļauti", ņemot vērā to, ka cilvēki ar pilnu sparu metušies veselīga dzīvesveida kultā.
29.jan 2020
Pusfabrikāti, plastmasas mantas, īstermiņa mēbeles, simtiem iepakojumu. Mēs esam neglābjami aizmirsuši, ka patiesībā jau daudzas lietas mums nemaz nevajag, ka daudz ko varam lietot vairākas reizes un ka no vecām mantām varam radīt ko jaunu. Tādēļ es nebaidīšos apgalvot - lifehaki būs tie, kas izglābs pasauli! Tie, kas nodrošinās mums nākotni un neļaus kļūt bezjēdzīgiem. Tie, kas padarīs mūs veselīgākus, radošākus un galu galā arī "zaļāk domājošus".