Ziemas pelēkums ir atkāpies un dienas arī pie mums palikušas saulainākas, garākas un siltākas. Lai arī garos ārvalstu ceļojumos doties mēs nevaram, ievērojot piesardzību un sociālās distancēšanās noteikumus, varam iepazīt dzimteni un doties pretī Latvijas pavasarim.
Šajos apstākļos, kad liela daļa strādājam no mājām, vēl jo vairāk jūtam "pavasari galvā". Labprātāk mēs laiku pavadītu ārā, baudot sauli, kas tik ļoti mūsu platumu grādos pietrūkst. Taču, ko lai iesāk ārkārtējās situācijas laikā, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija?
Kad tika noteikti ceļošanas ierobežojumi, premjers Krišjānis Kariņš ieteica apceļot Latviju. Attīstoties situācijai ar jaunā koronavīrus Covid-19 izpaltību, esam nonākuši līdz "matemātikai" 2+2 - varam pulcēties tikai pa divi un ieturot divu metru distanci. Tas gan neattiecas uz ģimenēm un cilvēkiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā. Tas ir jāizmanto!
Aicinu ģimenes doties dabā! Vispirms veiciet izpēti mājās: atrodiet vietas un takas, kurās nav burzmas vai par tām dzirdat pirmo reizi!
Viena no iecienītākajām atpūtas vietām, protams, ir pludmales, taču jāņem vērā - nevajadzētu doties uz tām, kur jau pretī cilvēku bari. Jāatrod nomaļākas vietas.
Mums pašiem patīkams pārsteigums bija Veczemju klintis Vidzemes jūrmalā. Lai arī sarkanbrūnās klintis bija zināmas, pārsteidza tas, ka gar akmeņaino pludmali nav cilvēku drūzmas.
Tāpat varam (šoreiz) braukt garām Gaujas Nacionālā parka takām, labi zinot, ka tur jau būs daudz atpūtnieku pretī. Piemēram, starp Cēsīm un Valmieru pie Gaujas krastiem atrodas Līču-Laņģu klinšu taka. Iespaidīga un piedzīvojumiem pilna gan maziem, gan lieliem. Tās ir vienas no skaistākajām un lielākajām klinšu sistēmām Latvijā.
Vēl viena lieta, kas jāņem vērā - daudzi skatu torņi un šaurākas takas ir slēgtas. Piemēram, apmeklētājiem slēgta Kaņiera Niedrāja laipa un tai blakus esošais putnu tornis Ķemeru Nacionālajā parkā.
Tātad, pirms dodies viens vai ar savu ģimeni ceļā, izpēti un pārliecinies, ka netiksiet aizgaiņāti vai arī vietas būs slēgtas.
Idejas vietējiem izbraucieniem: