Cik patiesībā daudz lietas mājās daru nepareizi

© Lifehacks.lv

Laikā, kad māja kļuvusi par galveno patvērumu, sanācis pārvērtēt arī savas ikdienas gaitas un pieradumus. Mainoties ikdienas skrējienam un vairāk pievēršot uzmanību lietām, kas parasti šķita tik ikdienišķas, no jauna mācos saprast, vai līdz šim mani paradumi nav tomēr aplami. Un izrādās, ka ir gan!

Šobrīd vairāk mājās gatavojam ēst, biežāk pievēršamies mājas sakopšanas darbiem un cenšamies pielāgoties pilnīgi citai ikdienai. Rit ceturtā nedēļa, kad arī mana ikdiena ir pilnībā izmainījusies - no rītiem vairs neskrienu uz vilcienu, lai paspētu uz darbu, agrāk bieži ieturēju maltīti ārpus mājas, bet tagad pašu virtuvē tiek atklātas jaunas garšas. Un ejot laikam, sāku piefiksēt, ka daudzas manas ikdienas gaitas ir kaitējušas man. Bet! Esot vajadzīga 21 diena, lai pielāgotos jaunam ieradumam. Kopš 16. marta pagājis jau mēnesis un, lūk, ko esmu iemācījusies.

Agrāk no rītiem zobus mazgāju uzreiz pēc brokastīm, jo rīts bija saplānots pa minūtei, lai paspētu izdarīt visu līdz vilciena attiešanai. Tad atklāju, ka šādi sev tikai kaitēju, jo zobi pēc brokastīm ir jutīgi. Tagad piedomāju pie tā un savu rītu sakārtojusi esmu tā, lai paspētu gan paēst brokastis, gan pēc tām atvēlētu 30 minūšu "logu", kurā varu padarīt citus rīta darbus pirms ķeros pie zobu birstes. Rīta režīms veiksmīgi mainījies.

Lielākā kļūda, no kuras vēl neizdodas man atbrīvoties virtuvē, ir ēdiena dzesēšana. Tik ļoti pierasts ir atstāt ēdiena katlu uz plīts atdzist pirms likšanas ledusskapī, taču izrādā, ka pagatavotu ēdienu istabas temperatūrā nevajadzētu turēt ilgāk par divām stundām, jo tajā savairojas baktērijas. Tagad ikreiz paskatoties uz katlu, kas atstāts uz plīts, iedomājos šo briesmīgo procesu un aši lieku to ledusskapī.

Neesmu dārzeņu cienītāja, bet šobrīd ļoti piedomāju par to veselīgumu un cenšos dienā katrai maltītei tos pievienot. Esmu absolūts burkānu fans, tāpēc pa šo laiku esmu iemācījusies tos ledusskapī nelikt tāpat, bet gan iepakotus plastmasas maisiņā, lai tie ilgāk saglabātos svaigi un kraukšķīgi.

Visbeidzot, šajā periodā esmu attīstījusi vēl vienu ieradumu, ar kuru agrāk "grēkoju" un tās ir regulāras pastaigas. Kā vēl nekad novērtēju to, ka dzīvoju vietā, kur blakus ir gan jūra, gan upe, gan mežs. Šis ieradums man palīdz ne tikai izkustēties un atbrīvoties no stresa, bet arī paraudzīties uz savu agrāko ikdienu citām acīm- cik bieži pastaigas iemainīju pret "dīvānu" vai "kompensēju" ar laiku, ko pavadu ceļā uz darbu. Šo jauno ieradumu būs noturēt visgrūtāk, kad nestrādāšu vairs no mājām, taču ceru to ievērot brīvajos brīžos, ko veltīt pastaigai, jo tā patiesi uzlabo gan manu fizisko, gan morālo apziņu.

Kā vislabāk mainīt savus ieradumus?

Jāsāk ir pa vienai lietai, pat, ja tā šķiet sīkums. Pats galvenais - to atkārtot. Jaunas lietas kļūs par ieradumiem vien tad, ja tās regulāri atkārtosi līdz tās kļūs par ikdienas sastāvdaļu. Vienmēr arī atgādini un pamato sev, kāpēc esi sācis lietas darīt citādi.

Tātad formula:

PIEDOMĀ - DARI - ATKĀRTO

Nesāc ar visu ieradumu pārveidošanu, sāc ar maziem solīšiem un noteikti sakārto savu dienas režīmu, lai šīm lietām tur būtu vietas. Atceries, neliela rutīna palīdz mums justies labāk un veiksmīgāk pielāgoties jauniem izaicinājumiem.