Dārzs un māja

15.dec 2019
Apelsīnu vai mandarīnu mizas lieliski kalpos dažādu svētku dekoru radīšanai, turklāt šādi rotājumi būs arī ļoti aromātiski. Izgatavo brīnumainus svečturus, svētku virtenes vai egles dekorus no apēsto mandarīnu vai apelsīnu mizām.
12.dec 2019
Liekos koka knaģus pārvērt neparastā Ziemassvētku dekorā. Kā? Patiesībā pavisam vienkārši. Viss, kas tev nepieciešams - knaģi, līme un nedaudz brīva laika.
28.nov 2019
Ziemassvētkiem ir sava smarža un to nu nav iespējams noliegt. Mandarīni, kanēlis, tikko ceptas piparkūkas, skujas - tas viss liek domāt par šiem svētkiem. Piepildi māju ar Ziemassvētku smaržu, izmantojot šo novārījumu.
27.nov 2019
Kad aiz loga tik agri satumst, daudzos mājokļos tiek iedegtas svecītes. Siltās, mirgojošās sveču liesmiņas sniedz daudz patīkamāku sajūtu nekā asā un aukstā elektriskā gaisma, tās rada siltuma un mājīguma izjūtu. Arī Adventes laikā, Ziemassvētku un Jaungada svinēšanā parasti neiztikt bez svecēm.
26.nov 2019
Ziemassvētki maziem soļiem tuvojas un pamazām visapkārt sāk parādīties šo svētku dekorācijas. Kāpēc gan šogad, kā vienu no dekoriem neizmantot no plastmasas pudelēm radītu svētku egli? Turklāt tā tiks nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu - radīts dekors un dota otrā iespēja izmantotajām plastmasas pudelēm.
10.nov 2019
Ceru, ka mans tīrīšanas un kārtošanas pirmais video tev patiks!
24.okt 2019
Alveja ir gandrīz kā mājas aptieciņa un spa salons vienā augā. Tās pārsteidzošās īpašības palīdz ādai, matiem, zobiem un daudz kam vēl. Ieskatīsimies, kā alveja spēj mums palīdzēt justies un izskatīties labāk.
19.okt 2019
Lai gan bumbieri nespēj pārspēt savā popularitātē ābolus, tie joprojām ir nozīmīgi pašmāju augļi, ko baudīt arī rudenī. Arī bumbieriem piemīt daudz veselībai pozitīvu īpašību. Apskatīsim, kā bumbieris palīdz mūsu organismam un atklāsim daudz ko tādu, par ko iespējams nemaz nenojauti.
30.sep 2019
Lai gan rāceņi un kāļi ir populāri latviešu dārzeņi, tie nereti tiek nepelnīti aizmirsti. Mūsdienās to vietu ieņēmuši kartupeļi un citi kāpostu dzimtas dārzeņi. Taču laiks celt godā šos mūsu senču dārza dārgumus, kas pat glābuši tos no bada.
12.sep 2019
Nepietiekama produktu kvalitāte, preču piegādes apstākļi un neticība, ka tiešsaistē pasūtītie produkti tiešām tiks atvesti - tie ir tikai daži no aizspriedumiem, kas cilvēkiem rada bažas par iepirkšanos internetā. Cik pamatots ir uztraukums, kādi ir populārākie mīti un kāds patiesībā ir process no preču pasūtīšanas brīža līdz piegādei mājās, skaidro Sanita Bērziņa, Latvijā vadošā pārtikas interneta veikala “Barbora.lv” valdes locekle.
27.aug 2019
Vasaras beigās čaklākie no mums steidz pagatavot ziemas krājumiem tik gardos un variācijām bagātos kompotus. Izrādās, ka vārds "kompots" (compote) cēlies no latīņu vārda "compenere". Kulinārijā tas nozīmē viena "ansambļa" gatavošanu no dažādām sastāvdaļām, to darot iepriekš noteiktā kārtībā. Atklāj jaunus faktus un trikus par kompotu pagatavošanu. interesanti, ka visā pasaulē 1. marts ir Starptautiskā kompota diena.
13.aug 2019
Mājas uzkopšana ir laikietilpīgs un fiziski nogurdinošs pasākums. Taču ir daži triki, kas var palīdzēt atvieglot mājas soli.
7.aug 2019
Istabas puķu klātbūtnei mūsu dzīves un darba telpās ir daudz plusu. Tie ne tikai rotā un veicina mājīgu, stresu mazinošu gaisotni, bet arī spēj mitrināt gaisu, kalpo kā savdabīgs mikroklimata indikators un attīra gaisu, uzsūcot dažādus gaistošus organiskos savienojumus, ko rada būvmateriāli, audumi, krāsas, cigarešu dūmi, plastmasas u.c. Šīs vielas, piemēram, benzols, toluols, formaldehīds vai oktāns, sasniedzot lielāku koncentrāciju, rada acu kairinājumu, galvassāpes un sliktu dūšu.
3.aug 2019
Vasarā daudzi pasākumi norit pie dabas krūts, arī kāzas. Sievietēm pošoties uz tām, nereti jālauza galva kā augstpapēžu kurpēs ērti pārvietoties pa zālāju. Taču vairs par to nav jāprāto- ņem talkā līmes pistoli un pāris minūšu laikā radi savus papēžu uzbāžņus.
29.jūl 2019
Vasara ir piemērotākais laiks, lai kopā ar ģimeni un draugiem satiktos un izbaudītu nesteidzīgos vakarus, skaistos saulrietus un burvīgu kompāniju. Tāpat šīs satikšanās sniedz iespēju izbaudīt jau zināmus un iecienītus ēdienus, kā arī atklāt ko līdz šim nebijušu. “Fazer Latvija” piedāvā piecas idejas dārza ballīšu uzkodām, kas neatstās vienaldzīgus pat skeptiskākos viesus.
17.jūl 2019
Vasarā šķiet tik pašsaprotami, ka mūsu dārzos ik uz soļa ir svaigi garšaugi. Taču tagad tos pārstādot un lēnām "pieradinot" pie iekštelpu apstākļiem, ir iespējams arī ziemā mieloties ar svaigām dillēm, pētersīļiem un citiem garšaugiem.
7.jūl 2019
Dārzs ir katra tā īpašnieka lepnums, kuram veltīts ne mazums pūļu un brīvā laika. Lai dārzs iegūtu pavisam maģisku izskatu, piedāvajam radošas idejas, lai padarītu puķu dobes un mauriņu interesantākus.
5.jūl 2019
Portāls "doityourself" apkopojis vairākus padomus un paņēmienus, kas palīdz veļas mazgāšanu padarīt dabai draudzīgāku!
27.jun 2019
Ziedi izdaiļo dārzu, taču skaista ziedu kompozīcija puķu podā var piešķirt dārzam izsmalcinātāku izskatu. Uzzini, kā vienkārši izveidot skaistu ziedu kompozīciju savā dārza puķu podā.
16.jun 2019
Jaunas virtuves ierīkošana mājās ir atbildīgs lēmums, pirms kura pieņemšanas ikvienam būtu jāveic vajadzību izvērtēšana. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas var ietekmēt virtuves dizainu un funkcionalitāti, ir ģimenē augošs mazs bērns. "Arens Rīga" dizaineru komanda dalās ar 5 ieteikumiem, kas jāņem vērā, lai virtuvi padarītu par drošu telpu.
14.jun 2019
Jau pavisam drīz tiks ieskandināti Līgo un Jāņi. Lai svētku noskaņu varētu izbaudīt pēc pilnas programmas, sagatavojies laikus un izdekorē savu namu vasaras saulgriežu noskaņās. "Mans Rimi" ir sagatavojis pāris vienkāršas, bet efektīvas idejas, lai svētki būtu izdevušies!
6.jun 2019
Sabiedriskā transporta izmantošana vai divritenis auto vietā, vietējās un ekoloģiski audzētās pārtikas izvēle, atkritumu šķirošana un enerģijas taupīšana – šos četrus pamatvirzienus jeb aktivitātes aicina īstenot Pasaules Dabas fonds, lai mēs savā ikdienā būtu dabai draudzīgāki. Savukārt tiem, kuri ir jaunas dzīvesvietas meklējumos, vērienīgā dzīvojamo namu projekta “Krasta kvartāla” attīstītāji sadarbībā ar “Pasaules Dabas fondu” ir sagatavojuši ieteikumus, kā izvēlēties dabai draudzīgāko mājvietu.