Leģionāru slimības izplatība apstājusies

Tā dēvētās leģionāru slimības izplatība esot apstājusies, LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas infektoloģijas centra (LIC) Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs.

Lai gan slimības izplatība apstājusies un sasirgušo skaits apstājies pie 16, viņš uzsvēra, ka šī problēma būs aktuāla vienmēr un nepārtraukti jāpievērš uzmanība ūdens kvalitātei.

Pirmās ziņas par " leģionāru slimības" jeb legionelozes izplatību bija martā.

Šogad Latvijā konstatēti 16 saslimšanas gadījumi, pēdējā saslimusī slimnīcā ievietota aptuveni pirms mēneša. Viens slimnieks miris. Kopš marta LIC piecos Rīgas dzīvokļos karstā ūdens paraugā atklājis legionellu – baktēriju, kas izraisa šo slimību.

Ar legionelozi inficēties var, nevis dzerot ūdeni vai ejot vannā, bet gan visbiežāk mazgājoties dušā un ieelpojot sīkus ūdens pilienus. Tāpēc arī speciālisti iesaka – ja ilgi nav būts mājās, dažas minūtes jātecina ūdens, jo caurulē vai dušas galviņā var savairoties legionellas.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais