Rīgas domes deputāti šodien nolēma no darba atbrīvot trīs likvidēto izpilddirekciju vadītājus.
No darba atbrīvots Kurzemes rajona izpilddirektors Armands Agrums, Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājs Normunds Červinskis un Centra rajona izpilddirektora pienākumu izpildītājs Jānis Vasermanis.
Kā ziņots, Rīgas domes deputāti augusta beigās ārkārtas sēdē nolēma likvidēt trīs pilsētas izpilddirekcijas līdz šā gada 30.oktobrim.
Domes lēmumā bija paredzēts likvidēt Centra rajona izpilddirekciju, nododot tās funkcijas un uzdevumus Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijai, kura pēc reorganizācijas kļūs par Rīgas Austrumu izpilddirekciju.
Likvidējamās Kurzemes rajona izpilddirekcijas funkcijas pārņems pašreizējā Zemgales priekšpilsētas izpilddirekcija, kura turpmāk tiks dēvēta par Rīgas Pārdaugavas izpilddirekciju, savukārt Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcija tiks pievienota Ziemeļu rajona izpilddirekcijai, kura arī turpmāk saglabās līdzšinējo nosaukumu.
Plānotā reorganizācija paredz optimizēt un efektīvāk izmantot izpilddirekciju funkciju nodrošināšanai nepieciešamos resursus, bet vienlaikus saglabāt pašvaldības sniegtos pakalpojumus pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem - likvidēto izpilddirekciju telpās.
Reorganizācijas koncepcijas izstrādātājs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (LPP/LC) iepriekš informēja, ka pašlaik izpilddirekcijās kopumā ir vairāk nekā 300 amata vietu, taču, analizējot amata vietu nosaukumus, konstatēts, ka tikai 156 no tām paredzētas pamatfunkciju nodrošināšanai, bet pārējās veic atbalsta funkcijas, piemēram, vadības atbalsts, nodrošinājums, sekretariāts, juridiskā nodaļa un citas.
Reorganizācijas rezultātā paredzēts samazināt tieši atbalsta funkciju apjomu izpilddirekcijās, uzsvēra Radzevičs. Tas ļautu būtiski samazināt izdevumus atalgojumam un uzturēšanai - sakaru līdzekļiem, informācijas tehnoloģijām, dienesta autotransportam, telpām un tamlīdzīgi. Plānots uzteikt darbu ap 40% izpilddirekciju darbinieku.
Pilsētas administratīvais dalījums reorganizācijas dēļ netiks mainīts - trīs jaunizveidotās izpilddirekcijas realizēs tām nodotās pārvaldes funkcijas pašreizējo izpilddirekciju administratīvajās teritorijās.
Ar reorganizāciju saistītos izdevumus paredzēts segt no likvidējamo izpilddirekciju budžetā esošajiem līdzekļiem.
Reorganizācijas rezultātā Rīgas izpilddirekciju izdevumi jau šogad pēdējos divos mēnešos samazināsies par 372 748 latiem, kas ir 9% no 2009.gada budžetā ieplānotiem izdevumiem.
Pret izpilddirekciju likvidēšanas formu iebilda partiju "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Jaunais laiks" (JL) Rīgas domes frakcijas.
Radzevičs pieļāva, ka izpilddirekciju likvidēšanas dēļ darbu varētu zaudēt aptuveni 150 cilvēki.
Apspriežot opozīcijas priekšlikumu par visu izpilddirekciju likvidēšanu, Radzevičs norādīja, ka šāds solis uzreiz būtu riskants, tādēļ pagaidām nolemts likvidēt tikai pusi. "Bet iespējams, ka mums pie šī jautājuma būs jāatgriežas, ja 2010.gada budžetā trūks naudas," teica izpilddirektors.
Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) skaidroja, ka šis esot kompromisa solis, jo esot riskanti likvidēt visas izpilddirekcijas, kamēr vēl nav pilnas skaidrības un panākta vienošanās par strukturālajām reformām pašvaldībā.
Runājot par iespējamiem apvienoto izpilddirekciju vadītājiem, Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) aģentūrai LETA sacīja, ka par to tikšot domāts pēc reorganizācijas pabeigšanas.