Pēc ugunsgrēka Mārupītē nokļuvušas bīstamas ķīmiskas vielas [papildināts]

© Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Ugunsgrēka rezultātā radies piesārņojums visvairāk skāris novadgrāvjus, nevis Mārupīti, pašlaik ir bloķētas pietekas upei, pavēstīja Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe.

Viņa precizēja līdz šim izskanējušo informāciju, ka piesārņota ir Mārupīte, norādot, ka piesārņojums upi skāris tikai nedaudz, bet lielākā koncentrācija ir novadgrāvjos. Mārupītes pietekas ir bloķētas, un iedzīvotājiem, kas pašvaldībā dzīvo ap upīti, apdraudējuma neesot.

"Situācija ir ļoti nopietna," atzina Kadiģe.

Pašlaik ir paņemtas ūdens analīzes, un vēl nav zināms, kādas vielas nonākušas ūdeņos. "Mums ir ziņas, ka tā ir sadzīves ķīmija, iespējams, arī medicīniskā ķīmija. Noliktavas īpašnieki ir Gulbenē," informēja Kadiģe.

Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs atzīst, ka situācija saistībā ar ķīmisko vielu noplūdi Mārupītē ir nepatīkama.

Viņš pēc notikuma vietas apskates atzina, ka situācija ir nepatīkama un tā pamatā gulstas uz Mārupes novada pleciem, jo galvenā piesārņojuma koncentrācija ir šīs pašvaldības teritorijā.

"Mēs vēl apsekojam grāvi, kas ietek Mārupītē, un strādājam pie tā, lai mazinātu sekas," informēja izpilddirektors.

Viņš uzsvēra, ka iedzīvotājiem, kā arī dzīvniekiem nevajadzētu uzturēties ne grāvja, ne upītes tuvumā.

Valsts vides dienesta vadītājs Vilis Avotiņš pagaidām nezināja teikt, cik liels ir piesārņojums un kādas vielas ir noplūdušas. Speciālisti pašlaik ņem ūdens analīzes, un sīkāka informācija varētu būt pieejama pēcpusdienā.

Noliktavā, kas degusi, bija pārsvarā sadzīves ķīmija. Avotiņš atzina, ka iedzīvotājiem vajadzētu izvairīties no Mārupītes.

Savukārt "Rīgas ūdens" pārstāvis Arturs Mucenieks apliecināja, ka piesārņojums neapdraud Rīgas iedzīvotājus, jo ūdens tiek piegādāts no Rīgas HES ūdenskrātuves. "Skumji, ka piesārņo vidi, bet tas mūs nekādi neskar," viņš norādīja.

Jau vēstīts, ka plkst. 00.14 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku trīsstāvu biroju ēkā un noliktavā Zemzaru ielā. Tā kā noliktavā atradās sadzīves ķīmija, tas tika pasludināts par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku. Ēka degusi 1200 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēku izdevās lokalizēt tikai plkst. 4.25. Līdz ar dzēšanā izmantoto ūdeni ķīmiskās vielas nokļuva lietus kanalizācijas sistēmā un tālāk - Mārupītē. Iedzīvotājiem nav ieteicams uzturēties piesārņotajā teritorijā un izmantot ūdeni.

Ugunsgrēks joprojām nav likvidēts, jo vēl turpinās darbs ar noplūdušo vielu savākšanu.

Svarīgākais