Kūstošs sniegs nopludina Arsenāla Radošās darbnīcas izstāžu zāli

© publicitātes foto

Jumta avārijas rezultātā nopludināta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles "Arsenāls" otrā stāva Radošā darbnīca, informē LNMM. Turpmāko pusgadu izstāžu zāle nebūs izmantojama

2009. – 2010.gada sniegotās ziemas gaitā uz izstāžu zāles jumta ir sasnigusi bieza sniega kārta. Līdz šodienai muzejs jau divas reizes ir veicis jumta attīrīšanu no sniega. Tomēr intensīvās snigšanas laikā sniega sega veidojas no jauna, radot jaunus draudus gājējiem, jumta konstrukcijām un iespējamām applūšanām. Ņemot vērā to, ka ēkas jumts nav siltināts, sniegs uz jumta kūst, veidojot ūdens, kas notek jumta malās un tur sasalst. Ledus kārta ir aizsprostojusi visas notekas un ūdens, kas veidojas turpinoties kušanai, nevar notecēt zemē. Tas bojā jumta un sienu hidroizolāciju un notek no jumta jau cauri sienām.

Radušās situācijas rezultātā tika nopludināta otrā stāva izstāžu zāle, kas, sakarā ar sienu žūšanu, tuvāko 6 mēnešu laikā nebūs izmantojama izstādēm un citām aktivitātēm. Tika noņemta tikko atklātā izstāde, „Re, cik jauki!?” – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts (izstāde šobrīd ir apskatāma stāvu zemāk vestibilā). Arī turpmākās plānotās izstādes nevarēs notikt.

Kūstošā sniega ūdens tāpat ir sabojājis blakus esošās telpas muzeja glezniecības restaurācijas darbnīcā, kur šobrīd vairs nevar notikt mākslas darbu restaurācijas process, un Gētes institūtā Rīgā.

Lai apturētu ūdens noplūdi, muzejs tuvākajās dienās veiks atkārtotu sniega attīrīšanu no jumta. Tomēr esam spiesti atzīmēt, ka Arsenāla ēkas jumta specifika nosaka jumta attīrīšanu no sniega un ledus burtiski pēc katras intensīvākas snigšanas.

Diemžēl, muzeja rīcībā esošais finansējums ir absolūti nepietiekošs šādu avārijas situāciju novēršanai ne tikai sniega attīrīšanā, bet arī sabojāto telpu remontu veikšanā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais