Pabeidzot Zaļo veloceliņu, Ameriks derībās vinnējis velosipēdu

Izbūvējot atlikušo 810 metru garo posmu no Imulas ielas līdz Kantora ielai, Rīgā pabeigts viens no pieciem Rīgas veloceliņiem - Zaļais veloceliņš.

Jau ziņots, ka šā gada maija beigās Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) ar veloaktīvistu Rihardu Frīdenbergu noslēdza derības par to, ka Zaļais veloceliņš tiks pabeigts līdz šī gada 15.oktobrim. Derību likme bija jauns velosipēds. Ameriks uzvarēja derībās un šodien no Riharda Frīdenberga saņēma jauno velosipēdu, kas tiks uzdāvināts bērnu nama "Ziemeļi" bērniem.

"Zaļais koridors" ved pa Mārupītes ieleju, kas ir viena no Rīgas kultūrvēsturiski un bioloģiski vērtīgākajām daļām. "Tagad no Vanšu tilta līdz Rīgas robežai Mārupē var aizbraukt pa vienu no ainaviski skaistākajiem veloceliņiem, kas ved cauri Uzvaras parkam, Arkādijas parkam un Mārupītes ielejai," iepazīstoties ar paveikto, norādīja Ameriks.

Viņš arī solīja, ka nākamgad tiks pielaboti tie veloceliņa posmi, kas būvēti iepriekšējos gados.

Nosaukums Zaļais veloceliņš šim celiņam dots tāpēc, ka tas pamatā vijas cauri pilsētas zaļajai zonai - Uzvaras un Arkādija parkam, gar Māras dīķi un Mārupītes ieleju. Atšķirībā no citiem Rīgas veloceliņiem, kas kalpo galvenokārt kā infrastruktūras objekti, Zaļais veloceliņš ir vairāk piemērots atpūtai un ģimenes izbraucieniem.

Veloceliņa izbūve tika sākta, lai nodrošinātu iedzīvotājiem un tūristiem iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, izbaudot Rīgas parkus un Mārupītes dabas ainavu, kā arī sniegt drošas pārvietošanās iespējas ikdienas velobraucējiem.

Celiņš savieno esošā veloceliņa "Centrs-Jūrmala" centra daļu, kas ir uz Vanšu tilta, un Mārupes pagastu.

Zaļais veloceliņš ir izbūvēts par Rīgas vides fonda līdzekļiem, un jaunais posms izmaksāja 126 574 latus. Projekta gaitā tika izbūvēts jauns tiltiņš pār Mārupīti, jauns, ierīkots videi draudzīgs grants ceļa segums un veikta teritorijas labiekārtošana.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais