Nacionālā apvienība vairs neredz pamata prasīt Kozlovska demisiju

Pēc 16.marta notikumiem nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) nolēma dot iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) trīs mēnešu pārbaudes laiku, un tagad vairs neredz pamata prasīt ministra demisiju.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka Kozlovskis pēc 16.marta notikumiem nosūtīja "cilvēcīgu vēstuli karavīru organizācijām", tāpat Saeimā notiek darbs pie Iekšlietu ministrijas izstrādātājiem grozījumiem likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", savukārt Reformu partija (RP) koalīcijā piekritusi nacionālās apvienības rosinātajam Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu likumam.

Līdz ar to ministrs gan cilvēcīgi, gan no politiskā viedokļa ir rīkojies atbildīgi, secina Dzintars. Pārbaudes laika trīs mēneši noslēgsies jūnija otrajā pusē, tomēr patlaban nacionālās apvienības līderis norāda, ka nav pamata prasīt iekšlietu ministra demisiju.

Kā ziņots, 22.marta VL-TB/LNNK nolēma atsaukt parakstus par demisijas pieprasījumu iekšlietu ministram un dot viņam trīs mēnešu pārbaudes laiku.

Toreiz Dzintars skaidroja, ka šajā laikā nacionālā apvienība sagaida no ministra "visaktīvāko darbību", lai sakārotu likumisko bāzi, nodrošinot, ka turpmāk piemiņas pasākumos, tostarp 16.martā, nebūtu iespējama "šāda zaimošana un pasākuma traucēšana", kā tas noticis šogad. Tāpat esot būtiski nodrošināt kārtību kopumā šādos pasākumos, piemēram, 9.maijā, uzsvēra Dzintars.

Vienlaikus nacionālā apvienība vēlējās saprast, cik patiesa bija Kozlovska atvainošanās un kāda kopumā ir viņa attieksme pret latviešu leģionāriem.

Sākotnēji nacionālā apvienība prasīja Kozlovska demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskatīja, ka policijas rīcība, "pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties".

Publicēta: 08.06.2013 08:19

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais