Iekšlietu ministrs stāsta, ka 9. maijs Latvijā aizvadīts diezgan mierīgi; aizturētas 19 personas

© Ģirts Ozoliņš/MN

No tiesībsargājošo iestāžu skatupunkta raugoties, 9. maijs Latvijā ir aizvadīts mierīgi, tomēr policija pastiprinātā režīmā turpinās strādāt arī šodien, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Viņš informēja, ka, saskaņā ar jaunākajiem apkopotajiem datiem, saistībā ar 9. maija "svinībām" Latvijā kopumā tika noformēti 65 administratīvo pārkāpumu protokoli un aizturētas 19 personas. Vienā gadījumā sākts kriminālprocess pret personu, kura mēģināja izmantot pirotehniku, jo pie šī cilvēka tika atrastas narkotiskās vielas.

Papildus policija veica arī transportlīdzekļu kontroli, un astoņi transportlīdzekļu vadītāji tika aizturēti reibumā, informēja ministrs.

Kozlovskis pateicās iedzīvotājiem, kuri ziņoja par dažādiem novērotiem pārkāpumiem. Piemēram, 12 gadījumos policijai tika ziņots par uguņošanu, kas šajā dienā nav atļauta.

Ministrs uzskata, ka tiesībsargājošās iestādes 9. maijā ir paveikušas savu darbu godam un lielu artavu varētu būt devusi arī savlaicīga informācijas izplatīšana plašsaziņas līdzekļos par to, ka Latvijā netiks pieļauta bijušās Padomju Savienības un tās simbolu slavināšana un kara noziegumu attaisnošana un tieši šajos datumos likumsargi pastiprināti to uzraudzīs.

Kozlovskis piebilda, ka policija darbu pastiprinātā režīmā turpina arī šodien.

LETA jau ziņoja, ka 9. maijā Daugavpilī un Jelgavā sākti arī divi kriminālprocesi par genocīda, nozieguma pret mieru vai kara noziegumu attaisnošanu.

Savukārt, vērtējot izdarītos administratīvos pārkāpumus, personas 9. maijā visbiežāk publiskā vietā dažādos veidos un ar dažādiem objektiem slavināja militāro agresiju un kara noziegumus, tostarp mēģinot nest ziedus uz jau demontēto pieminekļu vietām, informēja Valsts policija.

Konstatēta arī nepakļaušanās policistu likumīgajām prasībām, atrašanās sabiedriskā vietā alkohola reibumā, un visbiežāk šie pārkāpumi veikti komplektā ar militārās agresijas slavināšanu. Daļā administratīvo pārkāpumu personas jau notikuma vietā sauktas pie administratīvās atbildības, piemērojot maksimālo soda naudu.

Neizpalika arī kuriozas situācijas. Darba dienas beigās Daugavpilī, Dubrovina parkā, policisti piefiksēja kādu sievieti, kura bija ieradusies ar ziediem Krievijas karoga krāsās. Persona, pamanot, ka viņa ir piesaistījusi likumsargu uzmanību, nosēdās uz bruģa un mēģināja policistus aizgaiņāt, sūdzoties par sirds sāpēm. Tikmēr viņas kompanjons ar jau sagatavotu kameru uzsāka vaidošās sievietes un notiekošā filmēšanu.

Likumsargi izsauca mediķus, kuri viņai veica medicīnisko pārbaudi un konstatēja, ka viņai nekas nekaiš. Sieviete palaista pēc administratīvā pārkāpuma lēmuma noformēšanas par agresora slavināšanu publiskā vietā, norādīja Valsts policijā.

Kādā citā gadījumā pārkāpēju likumsargi sagaidīja uz mājas durvju sliekšņa pēc izbrauciena ar PSRS simboliem rotātu automašīnu. Arī šajā gadījumā persona saukta pie atbildības.

Lai gan fiksēti vairāki pārkāpumi, policijas novērojumi liecina, ka šogad mazāks cilvēku skaits apmeklējis notikuma vietas.

Latvijā

Konkurences padome (KP) pagarinājusi zāļu ražotājam AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") piederošo SIA "Latvijas aptieka" kapitāldaļu atsavināšanas termiņu līdz 2025.gada 1.februārim, teikts KP paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Svarīgākais