Lembergs zvēr "pie haizivs vēdera", ka "Rīdzenē" ar Šķēli un Šleseru nav ticies

Ventspils mērs Aivars Lembergs noliedz, ka kādreiz viesnīcā "Rīdzene" būtu ticies ar Andri Šķēli un Aināru Šleseru.

"Zvēru pie haizivs vēdera, ja es būtu pirāts. Varu arī savādāk zvērēt, man te prasa, lai zvēru. Es neesmu tādā kombinācija "Rīdzenē" nekad ticies. Pilnīgi un absolūti droši. Citur ir cits stāsts, bet "Rīdzenē" neesmu," Lembergs sacīja ceturtdienas rītā LNT raidījumam "900 sekundes". Lembergs neslēpa, ka ar Šleseru biežāk ticies, kad viņš darbojies Rīgas domē.

Lembergs arī nedomā, ka viņa, Šķēles un Šlesera tikšanās sarunas ieraksts, lai kur tas arī būtu noticis, varētu būt iemesls trešdienas notikumiem: "Ja mēs arī būtu tikušies, es neredzu neko tādu, ko mēs tur būtu runājuši."

Jautāts par kratīšanas mērķiem, Lembergs sacīja: "Virsmērķis varētu būt tāds, viņi var prasīt drošības līdzekli apcietinājumu. Tas varētu būt virsmērķis. Kāpēc tik ārkārtīgi psihiska reakcija saistībā ar prezidenta vēlēšanām? Es, atklāti sakot, nezinu kam es tik milzīgi esmu uzkāpis uz varžacīm. Amīši [ASV] tie būtu? Grūti man spriest."

Runājot par prezidenta vēlēšanām, Lembergs sacīja, ka notikušo kratīšanu dēļ prezidentu varētu ievēlēt jau pirmajā kārtā.

Portāls pietiek.com trešdien rakstīja, ka pamats apjomīgajām kratīšanām ar Lembergu, Šķēli un Šleseru saistītajos objektos, iespējams, ir pēdējā mēneša laikā slepeni ierakstīta triju oligarhu vaļsirdīga saruna.

Šādu informāciju portālam apstiprinājuši vairāki savstarpēji nesaistīti, toties ar tiesībsargāšanas iestādēm saistīti avoti. Šie avoti apliecinājuši, ka visu triju oligarhu saruna slepeni ierakstīta vietā, par kuras drošumu viņi bijuši pārliecināti. Ierakstīta klātienes saruna, nevis telefonsarunas, par kuru nedrošumu pēdējos gados Šķēle un Šlesers jau ir pārliecinājušies paši uz savas ādas.

Kā iespējamo sarunas vietu min viesnīcu "Rīdzene" – to pašu, par kuru Šlesers 5. maijā paziņoja, ka tās VIP numuros, kā arī konferenču zālēs specdienesti vairākus gadus esot noklausījušies sarunas.

Šlesers paziņoja gan to, ka esot gaidāms milzīgs skandāls, gan to, ka "vairāku Latvijas valsts amatpersonu atrašanās amatā ir vairāk nekā apdraudēta". Taču nekādas detaļas politiķis neminēja, bet Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka nekādu iesniegumu no Šlesera tā arī neesot saņēmusi. Savukārt Šlesers pēc pirmā paziņojuma apklusa un par šo tēmu vairs nevēlējās izteikties, atgādina portāls.

Šī versija, ko tiesībsargāšanas iestādes oficiāli ne apstiprina, ne noliedz, varētu pamatot neredzēto mērogu, kādā trešdien notika kratīšanas ar trim oligarhiem saistītajos objektos un uzņēmumos: Rīgas Centra rajona tiesa informē, ka kopumā pieprasītas un arī izsniegtas kratīšanas atļaujas 40 objektiem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir pieprasījis Saeimai atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera dzīvesvietā.

Svarīgākais