Ja kāds no topošās koalīcijas partneriem uzstādīs ultimātus, tad ar to nekas netiks panākts, šādu viedokli šodien žurnālistiem pauda apvienības "Vienotība" pārstāvis Kārlis Šadurskis.
"Ja kāda no pusēm nāks ar ultimātu par kādu jautājumu, tad cietēji būs viņi paši," sacīja Šadurskis, piebilstot, ka ultimātu izteicēji varētu palikt ārpus koalīcijas.
Politiķis nenoliedza, ka jaunās valdības veidošanas gaitā iespējami kompromisi, jo "kaut kādi kompromisi vienmēr iespējami", bet tie nekādā gadījumā nevarēs attiekties uz valdības deklarāciju un uzdevumiem.
Šadurskis norādīja, ka patlaban koalīciju plānots veidot no "Vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), bet arī neizslēdza, ka kaut kas varētu mainīties.
Runājot par "Vienotības" iekšējām domstarpībām par iespējamo koalīcijas partneru izvēli, Šadurskis norādīja, ka neesot nekādu indikāciju, ka apvienība varētu šķelties. "Ja mēs varējām panākt "konsensus" uz sarakstu veidošanu vēlēšanām, tad "konsensus" būs arī uz koalīcijas veidošanu," teica politiķis.
Jau ziņots, ka šomēnes notikušajās Saeimas vēlēšanās vislielāko vēlētāju atbalstu saņēma premjera Valda Dombrovska pārstāvētā apvienība "Vienotība", kurā apvienojās partijas "Jaunais laiks", "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai". Dombrovskis uzņēmies nākamās valdības koalīcijas veidošanu un risina sarunas ar partijām par sadarbību un nākamajai valdībai veicamajiem darbiem.
"Vienotība" 10.Saeimā ieguvusi 33 deputātu mandātus, "Saskaņas centrs" (SC) - 29, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 22 mandātus, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - astoņus mandātus, "Par labu Latviju" (PLL) arī ieguvusi astoņus mandātus.
Kā iepriekš informēja Dombrovskis, panākta vienošanās, kā nākamo koalīciju veidos trīs politiskie spēki - "Vienotība", ZZS un VL-TB/LNNK. Izteikts arī sadarbības piedāvājums SC. Iepriekš netika izslēgts, ka papildu parlamentārajai sadarbībai SC varētu tikt piedāvāts kāda ministra amats. Pret to piesardzīgu attieksmi paudusi ZZS, savukārt pret SC iesaistīšanu klaji negatīvi noskaņoti ir VL-TB/LNNK pārstāvji. PLL jau ir paziņojusi, ka plāno atrasties "konstruktīvā opozīcijā".