Partija "Pilsoniskā savienība" (PS) lūgs Latvijas Nacionālo radio un televīzijas padomi (NRTP) izvērtēt Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora Edgara Kota paziņojumu par iespējamo politiķu boikotu Latvijas Televīzijā pirms 10.Saeimas vēlēšanām un atklāti informēt sabiedrību par savu viedokli.
Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PS preses sekretāre Dace Balode, PS valde uzskata, ka Kota plāns 10.Saeimas priekšvēlēšanu raidījumiem Latvijas Televīzijā ir netaisnīgs, nedemokrātisks un nav veidots saskaņā ar sabiedrības interesēm. Tas arī neatbilst vairākām Radio un televīzijas likuma prasībām, un par šiem iebildumiem PS valde informēs NRTP oficiālā vēstulē.
PS norāda, ka Kota piedāvātais plāns politiskajām debatēm ir "nepieņemams arī no profesionālā viedokļa un no sabiedriskās televīzijas vadītāja ētikas viedokļa, saistot šāda plāna akceptēšanu ar finansējuma piešķiršanu tieši priekšvēlēšanu laikā".
PS uzskata, ka, lielākie trūkumi Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora plānā ir atteikšanās no tradicionālajām priekšvēlēšanu debatēm "Milžu cīņas" un šo debašu "izkaisīšana" pa dažādiem raidījumiem, kas nozīmē, ka auditorijai tiek apgrūtināta šo debašu uzklausīšana.
Tāpat auditorijai liegta iespēja novērtēt katra atsevišķa vēlēšanu apgabala deputātu kandidātus, jo šāds dalījums nav paredzēts. "Kā zināms, šajās Saeimas vēlēšanās katrā vēlēšanu apgabalā tiek veidots pilnīgi atšķirīgs deputātu kandidātu saraksts, atsakoties no tā sauktajām lokomotīvēm - par šo principu īpaši iestājās PS un šāda kārtība tagad arī noteikta likumā," sacīja Balode.
PS uzsver, ka Latvijas Televīzijai, respektējot uzskatu daudzveidību, jāaizstāv neatkarīgas, demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts ideja, starptautiski atzītās cilvēktiesības, tai jādarbojas Latvijas sabiedrības interesēs. Latvijas Televīzijai kā vienam no nacionālā pasūtījuma izpildītājam pēc iespējas plaši jāatspoguļo sabiedrībā pastāvošie uzskati, arī politiskie. Kota plānā tas nav nodrošināts.
Kā iepriekš informēja laikraksts "Diena", laikā, kad tiek apsvērta iespēja piešķirt papildu finansējumu Latvijas Televīzijai priekšvēlēšanu debašu rīkošanai, Kots pieļauj, ka televīzija varētu izvērst politiķu boikotu un piedāvāt viņiem mazāk ētera laika.
Kots neizslēdz arī politiķu boikotu Latvijas Televīzijā, jo "man ir tiesības paust attieksmi". Tas nebūšot Kota vienpersonisks, bet televīzijas kolektīva lēmums, ja netikšot atrisināts apsardzes jautājums un ja deputāti tiešām likumā paredzēs, ka 15% no nacionālā pasūtījuma jānodod komercmedijiem.