Automātiska slimnīcu skaita mazināšana nerisinās nozares problēmas, drīzāk ir jāmazina gultu skaits un slimnīcā pavadīto dienu skaits, uzskata veselības ministrs Didzis Gavars.
Tāpēc patlaban Veselības ministrijas (VM) dienaskārtībā neesot jautājuma par slimnīcu skaita mazināšanu, komentējot izskanējušās bažas par informatīvo ziņojumu, kas paredz Latvijā atstāt tikai desmit slimnīcas diennakts neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai.
Ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norādīja, ka minētais ziņojums nav pilnībā gatavs dokuments, bet tas tika gatavots kā viens no variantiem, lai rastu iespējas taupīt līdzekļus nozares iekšienē.
Ministrs uzskata, ka slimnīcu skaits vismaz pagaidām nav mazināms, jo Latvijā nav alternatīvu dienestu, kuri varētu nodrošināt cilvēkiem palīdzību.
Kā šodien ziņoja laikraksts "Diena", lielu satraukumu lokālajās slimnīcās radījis to rīcībā nonācis VM sagatavotā informatīvā ziņojuma uzmetums, kas paredz Latvijā atstāt tikai desmit slimnīcas diennakts neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai.
Īstenojot šādu reformu, Latvijā paliktu trīs klīniskās universitātes slimnīcas Rīgā - Bērnu, Austrumu, Stradiņa slimnīca - un septiņas reģionālās slimnīcas - Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.
Pārējās - vairāk nekā desmit, piemēram, Ogres, Cēsu, Madonas slimnīcas, atbilstoši ziņojumam, varētu apvienoties ar reģionālajām slimnīcām vai kļūt par to struktūrvienībām. Tā izdošoties ieekonomēt 1,16 miljonus latu.
Lai arī ziņojuma apakšā drukāts nesenās veselības ministra pienākumu izpildītājas Lindas Mūrnieces (JL) vārds un uzvārds, viņa uzsver: "Tas bija ierēdņu gatavots ziņojums jau no (ministres Baibas) Rozentāles (TP) laika, to ierēdņi gribēja iekļaut koalīcijas darbakārtībā."
Mūrniece to neesot parakstījusi un gaidījusi, kad amatā stāsies jauns ministrs.