Gaidāma vēsākā diena šogad; apledojuma dēļ daudzviet apgrūtināta braukšana

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Agrā ceturtdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir no -1..-3 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -8..-10 grādiem valsts ziemeļaustrumu daļā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Līdz ar to gaidāma vēsākā diena kopš 2019.gada.

Debesis pārsvarā mākoņainas, vietām nedaudz snieg. Pūš lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš.

Sniega segas biezums saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem ir no viena centimetra (cm) Liepājā, 4 cm Priekuļos, 5 cm Pāvilostā un Daugavpilī līdz 18 cm Ogresgalā, 20 cm Alūksnē un Dobelē, 21 cm Kalnciemā un 26 cm Dagdā.

Rīgā nav gaidāmi būtiski nokrišņi un uzspīdēs saule, lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš pāries ziemeļu vējā, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -7 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +1,2 grādiem Kolkā līdz -2,4 grādiem Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 13.janvārī bija +20 grādi salās Grieķijas austrumos, +23 grādi Kiprā un +24 grādi Sočos, Krievijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -39 grādi Somijas un Zviedrijas ziemeļos, -40 grādi Krievijā.

Laikapstākļus ietekmē ciklons dienvidos no Latvijas un Skandināvijas anticiklons. Atmosfēras spiediens jūras līmenī 1009-1013 hektopaskāli.

Sniega un apledojuma dēļ arī šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem lielākajā daļā Latvijas, liecina valsts SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Latvijas centrālajā daļā un Vidzemē apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Rīgas apvedceļu posmā Baltezers-Saulkalne, pa Tallinas šoseju visā garumā, pa Siguldas šoseju posmā no Rīgas līdz Raunas pagriezienam un posmā no Virešiem līdz Veclaicenei, pa Valmieras šoseju posmā no Murjāņiem līdz Strenčiem, kā arī pa Tīnūžu-Kokneses autoceļu posmā no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.

Zemgales un Kurzemes virzienā sniegs un apledojums iespējams uz Bauskas šosejas posmā no Dimzukalna līdz Grenctālei, uz Jelgavas šosejas posmā no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, uz Liepājas šosejas posmā no Rīgas līdz Blīdenei un posmā no Kalvenes līdz Liepājai, kā arī uz Ventspils šosejas posmā no Kūdras līdz Ventspilij.

Savukārt tiem, kuri brauc uz Latgali vai no tās, jāņem vērā, ka sniegots un apledojis var būt Daugavpils šosejas posms no Rīgas līdz Saulkalnei un posms no Skrīveriem līdz Izvaldai, Rēzeknes šosejas posms no Rušenicas līdz Medumiem, Jēkabpils šoseja posmā Jēkabpils līdz Varakļāniem un posmā no Stolbovkas līdz Terehovai, kā arī Daugavpils apvedceļš.

Uz reģionālajiem autoceļiem apmierinoši braukšanas apstākļi šorīt ir vienīgi Ogres un Rēzeknes apkaimē, bet citviet tie ir apgrūtināti.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, slidenie un sniegotie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 186 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka ziemas laikā braukšanas apstākļi var mainīties ļoti krasi, tāpēc autobraucējiem jābūt ļoti piesardzīgiem, jāietur lielāka distance līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, jāizvairās no straujiem manevriem, kā arī jāizvēlas braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošs ātrums.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!