Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Līga Lejiņa otro reizi tiek iecelta par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāri, otrdien lēma Ministru kabinetā.
IZM rīkojuma projektā par Līgu Lejiņu norādīja, ka šī gada 21.jūlijā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" tika izsludināts atklāts pretendentu konkurss uz IZM valsts sekretāra amatu.
Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) izveidotā IZM valsts sekretāra amata pretendentu vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu ieteikt pretendenti Līgu Lejiņu virzīt pārcelšanai ministrijas valsts sekretāres amatā. Ministres ieskatā, Lejiņa atbilst amata izvirzītajām prasībām, ieguvusi augstu vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutvārdu intervijā un vadības kompetenču novērtēšanā.
Ievērojot to, ka šobrīd Lejiņa pilda VISC vadītājas amata pienākumus, viņa ir jāpārceļ amatā, saglabājot tiesības Lejiņai atgriezties iepriekšējā vai līdzvērtīgā amatā, kā to paredz Valsts civildienesta likums. Lejiņa VISC vadītājas amatā tika iecelta 2020. gada 1.novembrī uz noteiktu laiku līdz 2025.gada 31.oktobrim.
Piedaloties amata konkursā, Lejiņa ir piekritusi pārcelšanai IZM valsts sekretāres amatā.
Kā ziņots, septembra sākumā, noslēdzoties atklātajam konkursam uz IZM valsts sekretāra amatu, atlases komisija par konkursa uzvarētāju vienbalsīgi atzinusi Lejiņu, kura jau iepriekš ministrijā ir strādājusi šajā amatā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.
Arī izglītības un zinātnes ministre aģentūrai LETA apstiprināja, ka Lejiņu virzīs Ministru kabinetam apstiprināšanai IZM valsts sekretāres amatam.
No 2020.gada novembra Lejiņa vada Valsts izglītības satura centru (VISC), bet iepriekš viņa jau bijusi IZM valsts sekretāre, šo amatu ieņemot no 2015.gada līdz 2020.gadam.
Arī pirms tam konkursa uzvarētājas darbavieta bijusi IZM, kur Lejiņa darbu sākusi kā Struktūrfondu departamenta direktora vietniece, bet pēc tam vairāk nekā trīs gadus bijusi valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore.
Pirms darba IZM Lejiņa 16 gadus strādājusi Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), kur sākotnēji bijusi speciāliste, bet pēcāk vadījusi dažādas aģentūras daļas un departamentus.
IZM valsts sekretāra amatam izvirzītā Lejiņa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā apguvusi skolotāja specialitāti. Amata pretendente atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei C1 līmenī pārzina angļu valodu, savukārt B1 līmenī - krievu valodu.
Muižniece pauda gandarījumu, ka šajos pandēmijas apstākļos, kad nepieciešama spēja ātri reaģēt, pieņemt nozīmīgus lēmumus, IZM valsts sekretāra amatā stāsies Lejiņa, kura pārzina gan izglītības nozari, gan ministrijas funkcijas, struktūru un vajadzības un kurai ir iepriekšējā pieredze valsts sekretāra amatā. "Pateicos visiem amata kandidātiem, kuri pretendēja uz šo vakanci, labi apzinoties milzīgos izaicinājumus nozarē šajā smagajā pārmaiņu periodā," pauda ministre.
Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrajā kārtā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt IZM valsts sekretāra amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par IZM attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību.
Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana. Visās konkursa kārtās Līga Lejiņa guva ļoti augstu novērtējumu.
Lai stātos amatā, Lejiņas kandidatūrai bija jāsaņem apstiprinājums no Ministru kabineta.
Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji - Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.