Daugavpilī noslēgusies vēlēšanu biļetenu skenējumu caurskatīšana, tuvākajā laikā pārbaudes rezultātus plānots apstiprināt vēlēšanu komisijas sēdē.
Daugavpils vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Raimonds Tukišs aģentūrai LETA atkārtoti uzsvēra, ka skenējumu caurskatīšana var ietekmēt deputātu kandidātu izvietojumu konkrētajā sarakstā, bet nekādā veidā neietekmēs vietējā pašvaldībā ievēlēto deputātu sastāvu.
Jau ziņots, ka pēc apvienotā saraksta "Mūsu partija"/Reformu partija, politiskās organizācijas "Mūsu partija" priekšsēdētājas un Daugavpils domes priekšsēdētājas vietnieces Līvijas Jankovskas sūdzības Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 10.jūnijā atcēla Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par pašvaldību vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu un uzlika par pienākumu vietējai vēlēšanu komisijai caurskatīt skenētās vēlēšanu zīmes. Diskusijās sēdes laikā CVK locekļi norādīja, ka nav pamata pieņemt lēmumu par jaunu vēlēšanu rīkošanu.
CVK lēmums nosaka, ka līdz 20.jūnijam vēlēšanu komisijām jāorganizē visu Daugavpils iecirkņu vēlēšanu zīmju skenējums un tajos fiksēto vēlētāju izdarīto atzīmju caurskatīšana. Caurskatīšanas mērķis ir konstatēt, vai vēlētāju izdarītās atzīmes biļetenos uzskaitītas pareizi.
CVK sēdē sūdzības iesniedzēji norādīja, ka vēlētāju zīmes atsevišķos iecirkņos ieskenētas nekvalitatīvi un neļauj precīzi noteikt vēlētāju izteikto gribu.
Jankovska iesniegtajā sūdzībā lūgusi atcelt visu Daugavpils vēlēšanu iecirkņu rezultātus, kā arī Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par Daugavpils pilsētas domes vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.
Savukārt Daugavpils domes jaunā sasaukuma deputāti izplatījuši atklātu vēstuli pilsētas iedzīvotājiem, kurā kritizē pašreizējo domes vadību, kura kavē jaunievēlētās domes darba sākšanu.
"Pēc 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām Daugavpilī ir izveidojusies situācija, kad bijusī vara nevēlas nodot pilnvaras un dažādi bloķē jaunievēlētās domes darba sākšanu. Šodien Daugavpilī sakrājies daudz problēmu, kas prasa steidzamu rīcību. Šodien neatrisinātie jautājumi var negatīvi atsaukties uz visas pilsētas un katra iedzīvotāja turpmāko dzīvi. Laika novilcināšana situāciju var pasliktināt," teikts vēstulē.
Daugavpils pilsētas domes jaunais deputātu sastāvs atzīst, ka tam nav nekādu iemeslu apšaubīt iedzīvotāju izdarīto izvēli. Visi Daugavpils pilsētas domes jaunievēlētie deputāti pieņem viņiem uzlikto atbildību un ir gatavi sākt konstruktīvu darbu iedzīvotāju labā.
Atklāto vēstuli parakstījuši 13 no 15 pašvaldības deputātiem. Deputāts Boriss Ivanovs, kurš ģimenes apstākļu dēļ patlaban atrodas ārpus valsts un nav parakstījis vēstuli, paudis tai mutisku atbalstu. Vienīgais deputāts, kurš atteicies parakstīt minēto vēstuli, ir Aleksandrs Samarins.
Jankovska aģentūrai LETA atzina, ka pagaidām nezina, vai pārsūdzēs CVK lēmumu, ar kuru atcelts Daugavpils vēlēšanu komisijas lēmums par pašvaldību vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, bet nav paredzētas jaunas pašvaldības vēlēšanas.
Viens no reālākajiem kandidātiem uz Daugavpils domes priekšsēdētāja amatu Daugavpilī - otra populārākā politiskā spēka - "Latgales partijas" - līderis, Saeimas deputāts, bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis - apvienotā saraksta "Mūsu partija"/Reformu partija pārstāvju rīcību, mēģinot pārsūdzēt vēlēšanu rezultātus, raksturoja kā izmisīgus mēģinājumus vēl kaut nedaudz pagarināt savu atrašanos pie varas un kavēt jaunās domes darbu.
Kā ziņots, Daugavpils domes vēlēšanās "Mūsu partiju"/Reformu partiju, kuru pārstāv arī pašreizējā domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, no 5% barjeras šķīrusi tikai viena procenta simtdaļa - par šo vēlēšanu apvienību Daugavpilī nobalsojuši 1182 cilvēki jeb 4,99% balsstiesīgo.
Par "Saskaņas centru" (SC) Daugavpilī nobalsojuši 5453 cilvēki jeb 23,02% balsstiesīgo, bet par Latgales partiju - 5398 cilvēki jeb 22,79% balsstiesīgo. Par "Attīstības partiju" Daugavpilī nobalsojuši 2429 cilvēki jeb 10,25% balsstiesīgo, par partiju "Alternative" - 2411 cilvēki jeb 10,18% balsstiesīgo, par "Sociālā taisnīguma partiju"/"Tautas kontroli" - 1983 cilvēki jeb 8,37% balsstiesīgo, par partiju "Daugavpils - mana pilsēta" - 1387 cilvēki jeb 5,86% balsstiesīgo, bet par "Daugavpils atdzimšanu" - 1322 cilvēki jeb 5,58 balsstiesīgo.
Par Zaļo un zemnieku savienību Daugavpilī nobalsojuši 985 iedzīvotāji jeb 4,16% balsstiesīgo, par "Vienotību" - 549 iedzīvotāji jeb 2,32% balsstiesīgo, bet partijai "Par dzimto valodu!" savu balsi atdevuši 334 iedzīvotāji jeb 1,41% balsstiesīgo, liecina CVK apkopotie provizoriskie rezultāti.
Gan SC, gan Latgales partija pašvaldību vēlēšanās Daugavpils domē ieguva pa četriem deputātu mandātiem.