Samazinās "Lattelecom" padomes locekļu skaitu no 11 līdz 7

Pēc Ekonomikas ministrijas ierosinājuma, VAS "Privatizācijas aģentūra" (PA) ir panākusi vienošanos ar "TiltsCommunications A/S" (Tilts) par SIA "Lattelecom" (Lattelecom) padomes locekļu skaita samazināšanu no 11 līdz 7. Panāktā vienošanās atbilst Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajam, ka īpaši lielajās sabiedrībās optimālais padomes locekļu skaits ir ne lielāks kā 7. Lai vienošanās stāstos spēkā, nepieciešama Ministru kabineta (MK) piekrišana.

Atbilstoši Lattelecom statūtiem šobrīd pārraudzību par sabiedrības darbību veic sabiedrības padome, kas sastāv no 11 padomes locekļiem, kurus ievēl dalībnieku sapulce. MK apstiprinātā Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcija paredz, ka efektīvai uzņēmuma darbības pārraudzībai īpaši lielās sabiedrībās optimālais uzņēmuma padome locekļu skaits ir ne lielāks kā 7. PA kā Lattelecom kapitāla daļu turētājs, pēc Ekonomikas ministrijas iniciatīvas, rosināja uzņēmuma dalībniekiem vienoties par padomes locekļu skaitasamazināšanu. Tilts atbalstīja PA priekšlikumu, ka kompaktāka un profesionāli kompetenta padome padarīs uzņēmuma pārraudzību efektīvāku un nodrošinās operatīvāku padomes lēmumu pieņemšanas procesu. Vienošanās paredz, ka 4 pārstāvjus darbam padomē nominēs pēc Latvijas Republikas (LR) priekšlikuma, bet 3 pēc Tilts.

PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns: "Vienošanās par Lattelecom padomes locekļu skaita samazināšanu ir labs piemērs tam, kā valsts kapitāla daļu pārvaldībā jau šobrīd var veikt nepieciešamās pārmaiņas pārraudzības izmaksu optimizācijai un darba efektivizēšanai."

Lattelecom padomes locekļu skaita samazināšanai vēl nepieciešama MK piekrišana. Pēc MK piekrišana saņemšanas uzņēmuma dalībnieki ārkārtas sapulcē lems par grozījumu izdarīšanu uzņēmuma statūtos. LR Lattelecom padomē šobrīd pārstāv 5 padomes locekļi - Gatis Kokins (padomes priekšsēdētājs), Jānis Grēviņš, Kārlis Krēsliņš, Uldis Grava un Raitis Tukāns.

Latvijā

Satiksmes ministrija (SM) ir slēpusi Ministru kabinetam patieso "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, to pārrēķinot 2016.gada cenās, lai sadārdzinājums neizskatītos tik liels, teikts dzelzceļa projekta "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumā, kura vienlaikus aicina izveidot Saeimas apakškomisiju, kas uzraudzīs projekta ieviešanu.

Svarīgākais