Desmit atlaistās Saeimas deputāti iesnieguši lūgumu Valsts prezidentam Andrim Bērziņam par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai izskatītu jautājumu par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram un iekšlietu ministra pienākumu izpildītājam Aigaram Štokenbergam ("Vienotība"), aģentūru BNS informēja viens no Nacionālās apvienības līderiem Imants Parādnieks.
Valsts prezidents Bērziņš deputātu iesniegumu sola izvērtēt līdz pirmdienas plkst.14, "ņemot vērā visus aspektus", aģentūru BNS informēja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Viņa arī uzsvēra, ka šonedēļ prezidenta lēmums vēl zināms nebūs.
Prezidentam iesniegto aicinājumu parakstījuši deputāti Imants Parādnieks, Raivis Dzintars, Einārs Cilinskis, Jānis Dombrava, Inese Laizāne, Dzintars Rasnačs no Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK", kā arī Ivans Klementjevs, Ivans Ribakovs, Aleksejs Burunovs un Viktors Jakovļevs no apvienības "Saskaņas centrs".
Šādu lūgumu demisijas iesniedzēji pamato ar to – lai arī Štokenbergs ir aktīvi centies sevi parādīt kā tiesiskuma aizstāvi un uzsvērt godīgas un caurredzamas uzņēmējdarbības lielo nozīmi tautsaimniecības attīstībā, atklātībā ir nākuši fakti, kas liek apšaubīt paša Štokenberga rīcības tiesiskumu un ētiskumu.
Līdz ar to deputāti saskata dubultmorāli ministra darbībā.
Tautas kalpi norāda, ka Štokenbergam daļēji piederošs uzņēmums ir iesaistīts darījumu shēmās ar nekustamo īpašumu, kuras mērķis ir bijis apiet nodokļu samaksu. Tā dēļ valstij ir nodarīti finansiāli zaudējumi vairāku simtu tūkstošu apmērā. Tāpat tieslietu ministrs publiski izteicis nepatiesus apgalvojumus, apliecinot, ka par viņa uzņēmumiem ir samaksāti visi nodokļi, tomēr atklājies, ka ministram daļēji piederošais uzņēmums nav samaksājis nodokļus vairāk nekā 395 tūkstošu latu apmērā.
"Šajā brīdī tieslietu ministrs atrodas interešu konfliktā. Viņš ir politiskais vadītājs ministrijai, kuras pārraudzībā atrodas maksātnespējas procesu uzraudzība, bet pašam piederošais uzņēmums atrodas maksātnespējas procesā. Savukārt šo, iespējams, krimināli sodāmo darbību izvērtēšana ir policijas kompetencē, bet pašlaik Štokenbergs pilda arī iekšlietu ministra pienākumus," uzsvērts deputātu izplatītajā paziņojumā.
Ņemot vērā gan paša ministra, gan viņa pārstāvētā politiskā spēka sludinātos augstos ētiskos standartus un augstos amatus, kādus valdībā un "Vienotībā" ieņem Štokenbergs, demisijas prasības pieteicēji uzskata, ka ir pietiekams pamats Saeimai izvērtēt Štokenbergam doto uzticību tieslietu ministra amatā.
Nākamā Saeimas sēde plānota 4.augustā.