Bērnu aizsardzības centra veidotā informatīvā kampaņa “Apturi sāpes, nevis bērnību” aizsākusi vēstnešu kustību

© Publicitātes foto

28. janvārī, Jūrmalā, bērnu izklaides centrā “Korso brīnumi” notika Bērnu aizsardzības centra veidotās informatīvās kampaņas “Apturi sāpes, nevis bērnību” atklāšanas pasākums, kura laikā informatīvās kampaņas veidotāji un dalībnieki dalījās iespaidos par jau paveikto uzsverot, ka tas ir tikai sākums ceļam uz izvirzīto mērķu sasniegšanu.

2023. gada nogalē Bērnu aizsardzības centrs uzsāka bērnu un jauniešu informatīvo kampaņu “Apturi sāpes, nevis bērnību”. Tās mērķis ir informēt bērnus un pusaudžus par vardarbības formām, mazināt bulingu skolas vidē, vairot droša interneta lietošanas paradumus un atgādināt par atbalsta un palīdzības nozīmību un saņemšanas iespējām, vēršoties pie Uzticības tālruņa 116111 speciālistiem.

Kampaņas ietvaros trīs pusaudži - Anna (10), Sofija (11) un Viestards (17) - ir kļuvuši par Uzticības tālruņa labas gribas vēstnešiem. Ar vēstnešu dalību izveidotas informatīvās kampaņas “Apturi sāpes, nevis bērnību” vides un sociālo tīklu reklāmas, kā arī vairākās Latvijas skolās rīkotas pašu vēstnešu vadītas nodarbības, kurās diskutēts par tādām skolēniem aktuālām tēmām kā bulings, vardarbība interneta vidē un citas vardarbības formas, droša interneta lietošanas priekšnoteikumi un palīdzības, atbalsta saņemšanas iespējas un nozīmīgums. Lai sasniegtu pēc iespējas plašāku vienaudžu auditoriju, Uzticības tālruņa vēstneši piedalījās arī bērnu un pusaudžu televīzijas raidījumā “Mēs ar brāli kolosāli”.

Informatīvās kampaņas ietvaros izstrādāts un Latvijas skolām tiks nosūtīts metodiskais materiāls un radošo darbnīcu darba lapas skolotājiem darbam ar pirmsskolas, sākumskolas un vidusskolas vecuma skolēniem, lai ar šo materiālu palīdzību pedagogiem būtu iespēja izglītot audzēkņus un veicināt tādas psiholoģiskās vides izveidošanos mācību iestādē, kurā katrs bērns un pusaudzis varētu justies drošs un pasargāts.

Lai stiprinātu bērniem un pusaudžiem viegli uztveramo saziņas veidu, kad par būtiskām tēmām ar viņiem diskutē vienaudži, nevis gados vecāki speciālisti un pasniedzēji, kampaņas ietvaros izveidots arī minialbums “Apturi sāpes, nevis bērnību”. Tajā iekļautas četras dziesmas - “Interneta drošība”, “Esi unikāls”, “Veltīts pāridarītājiem” un “Viens vārds”. Minialbuma kompozīciju mūzikas un aranžējuma autors, kā arī vienas no dziesmām teksta autors ir mūziķis, komponists un grupas “Relicseed” līderis Edgars Rakovskis. Savukārt dziesmu veidošanā un ierakstā piedalījušies Latvijas jaunie talanti - teksta autores Anna Grieta Freimane, Rēzija Anna Jaseviča, vokālisti Rēzija Anna Jaseviča, Sofija Kristiāna Petrovska, Marika Čakša, Šarlote Patmalniece, Adriana Tiltiņa, Estere Esīte, Emīls Eglītis, Amanda Solovjova un instrumentālisti - Olivers Tobis, Matīss Cunskis, Kaspars Pinsons, Leo Lunde, Valters Ārgalis, Jēkabs Āmanis. Albuma vokālā pedagoģe ir Sabīne Krilova - Šmite. Minialbums tuvākajā laikā būs pieejams mūzikas straumēšanas vietnē Spotify, kā arī tā fonogrammas un vārdi būs pieejami visiem interesentiem lejuplādei un izmantošanai bez autortiesību saistībām Bērnu aizsardzības centra mājas lapā. Mini albuma dziesmām izgatavotas arī videoversijas, kas skatāmas YouTube platformā. Minialbuma mērķis ir ar mūzikas un bērnu un pusaudžu iesaistes starpniecību uzrunāt arī gados jaunus klausītājus, aicinot nepalikt vienaldzīgiem gadījumos, kad kļūstam par vardarbības lieciniekiem, un vērsties pēc atbalsta reizēs, kad esam nonākuši grūtībās, mācīties internetu izmantot droši, kā arī vairot pašvērtējumu atgādinot, ka mēs katrs esam unikāls.

Bērnu aizsardzības centrs atgādina, ka ar Bērnu un pusaudžu Uzticības tālruni 116111 iespējams sazināties bez maksas un visu diennakti, jebkurā laikā zvanot, rakstot e-konsultāciju, rakstot mājaslapas www.uzticibastalrunis.lv čatā vai sazinoties mobilajā aplikācijā “Uzticības tālrunis”.



Latvijā

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.

Svarīgākais