13. decembrī Polija atceras karastāvokļa ieviešanas 42. gadadienu. Polijas neatkarības kustībai tas bija milzīgs trieciens, tomēr tā nesabruka, un cīņa par atbrīvošanos no komunistiskās diktatūras turpinājās. Polija, būdama "Solidaritātes" šūpulis, veicināja komunistiskā režīma krišanu, informē Polijas Republikas vēstniecība Rīgā.
Tā rezultātā notika dziedošās revolūcijas un visas trīs Baltijas valstis sadevās rokās Baltijas ceļā. Tāpēc mums īpaši rūp, lai tiktu saglabāta piemiņa par tā laika notikumiem. Ir ļoti svarīgi pieminēt visus karastāvokļa laikā bojāgājušos un visus tos, kas iesaistījās darbībās, lai Polija un viss Centrālās un Austrumu Eiropas reģions atkal atgūtu brīvību.
Polijas neatkarība nebija likteņa dāvana, poļu sabiedrībai nācās to izcīnīt, stājoties pretī Krievijas imperiālismam. Šobrīd, laikā, kad turpinās Krievijas Federācijas agresija Ukrainā, ir ļoti svarīgi atcerēties pagātnes notikumus un neļaut kara stāvokļa vēsturei izzust no nākamo paaudžu atmiņas. Polijas “Solidaritātes” kustības aizsākto pārmaiņu uzvara Centrāleiropā un Austrumeiropā ir piemērs un cerīga zīme Ukrainas un Baltkrievijas nākotnei.
Tāpēc aicinām visus 13. decembra vakarā iedegt sveci kā piemiņas simbolu par grūtajiem laikiem, kas tika pieredzēti pirms 42 gadiem. Mūsu akcija "Brīvības gaisma" norisināsies ne tikai Polijā, bet arī visā pasaulē. Mums ir svarīga Jūsu līdzdalība, lai atgādinātu par šo nozīmīgo gadadienu un toreizējiem notikumiem Polijā.
Mūsu akcijā mēs aicinām uz solidaritātes žestu, kādu brīvās pasaules iedzīvotāji toreiz masveidā izrādīja poļiem, kas dzīvoja karastāvokļa apstākļos. Simbolisko brīvības gaismu, kā solidaritātes zīmi ar poļiem, toreiz Apustuliskajā pilī Vatikānā iededza pāvests Jānis Pāvils II, bet toreizējais ASV prezidents Ronalds Reigans savā Ziemassvētku uzrunā pieminēja poļus, kas cieš no komunistiskā režīma, vēršoties pie amerikāņiem ar šādiem vārdiem: "Lai miljoniem sveču liesma amerikāņu mājās ir apliecinājums tam, ka brīvības gaismu nevar nodzēst."