Miris Latvijā zināms puķkopis un publicists Vēriņš

© AFP/SCANPIX/LETA

2020.gada 6.marta rītā mūžībā devies Latvijas Zinātņu Akadēmijas goda doktors Dr.biol.h.c. Aldonis Vēriņš - puķkopis un selekcionārs, valsts emeritētais zinātnieks, ilggadējs žurnāla "Dārzs un Drava" galvenais redaktors, grāmatu un publikāciju autors.

Dzimis 1929.gada 6. janvārī Valkas novada Zvārtavas pagastā. Ar izcilību beidzis LVU Bioloģijas fakultāti 1954.gadā un pēdējos septiņdesmit sava mūža gadus veltījis puķkopībai un selekcijas darbam - izveidojis vairāk nekā 400 gladiolu šķirņu, no kurām viena, "Dave’s Memory", ir vienīgā no Ziemeļeiropas un Austrumeiropas, kas ierakstīta Pasaules gladiolu Goda zālē Ņujorkā. Pēc piecdesmit gladiolu un divdesmit lielziedu īrisu selekcionēšanai veltītajiem gadiem, Aldonis Vēriņš pievērsās peonijām, kuras pats dēvēja par savu kroņa kultūru, kuru gan kolekcionēja, popularizēja, gan selekcionēja. Peoniju kultūras popularitāti Latvijā daudz veicinājusi arī apjomīgā Aldoņa Vēriņa grāmata "Latvietis un viņa peonijas", kas ir tikai viena no viņa sarakstītajām grāmatām, blakus vairāk nekā 1000 zinātniskajām publikācijām un rakstiem.

Saņēmis vairākus apbalvojumus, tostarp 1999.gadā Triju Zvaigžņu ordeņa 1. pakāpes Goda zīmi par mūža ieguldījumu Latvijas puķkopības attīstībā, bet 2008.gadā - Latvijas Republikas IV šķiras Atzinības krustu. Latvijas Zinātņu Akadēmija 2001.gadā piešķīrusi goda doktora grādu, savukārt Valsts emeritēto zinātnieku padome 2005.gada 25.maijā ievēlējusi par valsts emeritēto zinātnieku.

Atvadīšanās no Aldoņa Vēriņa notiks ceturtdien, 2020.gada 12.martā plkst. 13.00 Krematorijas Lielajā zālē.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais