Šorīt vietām apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.
Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 63 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
Patlaban braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:
Veclaicenes šoseja (A2) posmā no Līgatnes līdz Raunas pagriezienam;
Valmieras šosejas (A3) posmā no Braslas tilta līdz Stalbei;
Rīgas apvedceļš (A5) posmā no Salaspils līdz Babītei;
Daugavpils šoseja (A6) posmā no Ogres līdz Lielvārdei un no Pļaviņām līdz Nīcgalei;
Bauskas šoseja (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai;
Jelgavas šoseja (A8) visa posma garumā;
Liepājas šoseja (A9) posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam;
Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas līdz Kūdrai un no Strazdes līdz Usmai;
Jēkabpils - Terehova (A12) posmā no Jēkabpils līdz Varakļāniem;
Tīnūži - Koknese (P80) posmā no Rīgas apvedceļa līdz Skrīveru pagriezienam.
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtinoša braukšana ir Rīgas, Balvu, Bauskas, Cēsu, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Ogres un Talsu apkārtnē.
Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām, kā arī aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.
Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā - apledojums, kritušie zari un koki, sniega sanesumi, notriektie dzīvnieki un citi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.