Sarunu festivāla LAMPA rīkotāji augstu vērtē KNAB atsaucību uz iedzīvotāju paziņojumiem sociālajos tīklos, taču komentāri par valsts iestāžu dalību festivālā kā interešu konfliktu ir nepamatoti. Dalība Sarunu festivālā LAMPA ļauj valsts iestādēm stāstīt par savu darbu un sadzirdēt viedokli no tūkstošiem aktīvu sabiedrības locekļu no visas Latvijas. Tāpēc ceram, ka nākamgad vēl vairāk valsts iestāžu un politiķu izmantos šo iespēju
Sarunu festivāla LAMPA ideja nākusi no ziemeļvalstīm, kur Dānijā un Igaunijā festivāls tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem. Latvijā festivālu rīkoja vairāk nekā 80 organizācijas (valsts pārvaldes iestādes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, mediji, kultūras un mākslas cilvēki) ar mērķi dot iespēju ikvienam iedzīvotājam aktīvi iesaistīties sarunās un diskusijās par sev un valstij svarīgām tēmām. “Mēs ticam, ka atklāta saruna ir iespēja izvairīties no bruģu mešanas Saeimas logos un samazināt tādu cilvēku skaitu, kuri neiet uz vēlēšanām ar saukli “tāpat mūsu viedoklim nav nozīmes”. 9000 cilvēku, kas šogad apmeklēja LAMPU, ir apliecinājums, ka Latvijā šī ideja ir patiesi vajadzīga,” uzsver Ieva Morica, Sarunu festivāla LAMPA direktore.
Festivāls ir nekomerciāls, un apmeklētājiem ieeja ir bez maksas. Valsts iestādes festivāla organizēšanā, tāpat kā citas organizācijas, piedalījās ar savu infrastruktūru, pasākumiem un nelielu līdzfinansējumu, sedzot daļu no festivāla tehniskajām izmaksām. Festivāla kopējās infrastruktūras izmaksas sedza festivāla idejas pamatlicēji un atbalstītāji - Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS un “Swedbank” - , kā arī šī gada festivāla atbalstītāji un festivāla pasākumu rīkotāju līdzmaksājumi.
“Tiecoties uz tādu nobriedušu demokrātiju, kādu redzam Skandināvijā, kopā ar fondu DOTS izveidojām festivālu LAMPA, lai dotu sabiedrības aktīvajai daļai iespēju praktizēt diskusijas un debašu prasmes, kuras tik ļoti nepieciešamas mūsu sabiedriskajos un politiskajos procesos. Bez privātā sektora atbalsta un līdzdalības Latvijā nevarētu notikt ļoti daudz svarīgu un valstisku notikumu. Šī diskusijas par interešu konfliktu liek uzdot jautājumus - vai tāpēc liegt prezidentam uzrunu no operas skatuves un kultūras ministrei dalību Dziesmu svētkos, jo tie kļuvuši iespējami tikai pateicoties prāvam Latvijas uzņēmumu līdzfinansējumam? Mēs festivālā piedalāmies ar mērķi virzīt kopīgu diskusiju, lai nonāktu līdz izpratnei par labu izglītību, kas ir priekšnosacījums Latvijas izaugsmei, un darīsim to arī turpmāk,” komentē “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.
Rīkotāji uzsver, ka Sarunu festivāls LAMPA savā komunikācijā un sadarbībā ir atvērts ikvienam, aicinot indivīdus un organizācijas pieteikties dalībai LAMPĀ. Ļoti ceram, ka arī KNAB nākotnē būs festivāla dalībnieki, lai veicinātu sabiedrības informētību par korupcijas negatīvajām sekām un atbilstoši sev dotajiem uzdevumiem veiktu sabiedrības izglītošanu tādās jomās kā pretkorupcijas likumdošana, iestāžu veiktie korupcijas novēršanas profilaktiskie pasākumi un ētika; informētu sabiedrību par korupcijas attīstības tendencēm un atklātajām korupcijas lietām, kā arī par veiktajiem pasākumiem korupcijas novēršanā un apkarošanā.