Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

Tiesa noraida Ploriņa prasību par atjaunošanu darbā

© F64

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidīja bijušā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora Armanda Ploriņa prasību par atjaunošanu darbā.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, pilns spriedums būs pieejams 2.februārī, kad to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā. Prasība bija iesniegta par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu un atjaunošanu darbā.

LETA jau ziņoja, ka Veselības ministrija (VM) joprojām nav izsludinājusi konkursu uz NMPD direktora vietu un nav paredzams, ka tuvākajā nākotnē kas varētu mainīties.

NMPD direktoru var iecelt konkursa ceļā, kā arī, ņemot vērā, ka dienesta vadītāja vieta ir izveidota kā ierēdņa amats, tajā ierēdni var iecelt arī bez konkursa.

Patlaban NMPD direktora pienākumu izpildītāja ir direktora vietniece un Katastrofu medicīnas centra vadītāja Sarmīte Villere.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bijušajam NMPD vadītājam Ploriņam aizliedza pildīt pienākumus. KNAB pērn 8.septembrī veica kratīšanu NMPD Duntes ielā. KNAB bija ieradies dienestā un pieprasījis dokumentus par noslēgto līgumu ar AS "Rīgas Sanitārā transporta autobāze" par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.

Savukārt VM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa aģentūrai LETA toreiz apstiprināja, ka ministrija no KNAB saņēmusi dokumentu, kurā teikts, ka Ploriņam aizliegts atrasties savā darbavietā un viņš nedrīkst pildīt NMPD vadītāja pienākumus, sākot no trešdienas, 9.septembra.

Ploriņš tika pārcelts Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatā Austrumu slimnīcā, taču tika atstādināts arī no tā.