Latvijā dzīvo 7796 romu tautības pārstāvji, norādīts pētījumā par romu tautības cilvēkiem Latvijā, tomēr ik gadu viņu skaits Latvijā samazinās.
Kā pastāstīja "Latvijas faktu" vadītājs Aigars Freimanis, minētais romu skaits, kas parādās oficiālajā statistikā, esot diskutējams, jo romi norāda, ka viņu esot vairāk - daudzi izvēlas nereģistrēties vai arī pārvietojas.
Neskatoties uz stereotipiem par to, kādas ir tradicionālās romu pilsētas Latvijā, lielākā romu pilsēta valstī ir Ventspils, kur dzīvo 897 romi. Tāpat liels skaits romu ir Rīgā un Jelgavā.
Vērtējot iemeslus, kāpēc romu skaits Latvijā samazinās, Freimanis skaidroja, ka to ietekmē emigrācija uz ārzemēm. Tāpat romi nereti izvēlas pasē nenorādīt tautību, kas traucē veikt korektus aprēķinus. Freimanis uzsvēra, ka romu vidū fiksēts arī negatīvs dabiskais pieaugums, kas varētu būt saistīts ar izmaiņām ģimenes plānošanā.
Pretēji ierastajam sadalījumam, sieviešu īpatsvars romu vidū ir 48,39%, bet vīriešu - 51,61%, norādīja Freimanis.
Balstoties uz oficiālajiem statistikas datiem, 94,4% romu ir Latvijas pilsoņi. Tomēr, kā liecina veiktās aptaujas romu vidū, atklāts, ka 49,3% romu Latvijā pasē nenorāda tautību.
67% romu tautības pārstāvju Latvijā nestrādā, liecina "Latvijas faktu" veiktais pētījums par romiem Latvijā.
Neskatoties uz to, ka oficiālā statistika liecina, ka 90% romu darbspējas vecumā Latvijā ir nodarbināti, paši romi pētījuma aptaujās norādīja, ka tikai 32% romu Latvijā strādā.
Pētījumā noskaidrots, ka šādas datu atšķirības varētu rasties, jo daudzi romi atsakās reģistrēties kā bezdarbnieki, kā rezultātā statistiskajos datos viņi joprojām parādās kā nodarbinātie iedzīvotāji.
Gandrīz puse jeb 42,7% romu bezdarbnieku statusā ir vairāk nekā gadu. Raugoties uz kopējo Latvijas statistiku, ilgstošo bezdarbnieku skaits ir divreiz mazāk. Īslaicīgo bezdarbnieku skaits romu kultūras pārstāvju vidū savukārt ir mazāks par Latvijas vidējo rādītāju - līdz sešiem mēnešiem bez darbavietas ir 16%, bet vidēji Latvijā - 24%.