VECĀKS: Bērns dziesmu svētkos bija pārmocīts

© F64

Kāda māte atklāti stāsta par savas 10 gadīgās meitiņas piedalīšanos plašu rezonansi sacēlušajos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Kā jau ziņots šie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki medijos sacēluši plašu rezonansi tieši gala koncerta ģenerālmēģinājumā un vēlāk arī noslēguma koncertā ģībstošo bērnu dēļ.

Medijos izskanējušas vairākas teorijas. Daži apgalvo, ka bērni neesot pietiekami labi baroti, citi teic, ka mazajiem dziedātājiem un dejotājiem esot bijusi necilvēcīga slodze, savukārt, vēl kāds uzsver, ka mūsdienu bērni vienkārši neesot pietiekami izturīgi.

Lai noskaidrotu, ko par to domā paši vecāki, portāls nra.lv jautāja viedokli kādai 10 gadus vecas dziesmu svētku dalībnieces māmiņai, kura atzīst – bērnam bijis grūti. „Manai atvasei bija ļoti smagi izturēt tik lielu slodzi pat ar visu to, ka meitiņa man ikdienā ir ļoti aktīva. Viņa nokļuvusi mājās no tiem nenormāli smagajiem mēģinājumiem uzreiz devās gulēt un vispār visu to nedēļu bija pārgurusi, ļengana un nomocīta,” bilst māmiņa un piemetina, ka bērns bijis nomocīts ar visu to, ka dzīvojis mājās. „Mana meita vismaz mājās varēja kārtīgi izgulēties, tomēr viņa stāstīja, ka tiem bērniem, kuri atbraukuši no citām pilsētām esot bijis ļoti neērti gulēt, un bieži tie neesot dabūjuši naktī kvalitatīvi atpūsties,” teic māmiņa.

Tomēr par barošanu mazā meitene neesot sūdzējusies. „Par ēdināšanu gan neko sliktu nevaru teikt. Meitiņa teica, ka barota daudz labāk kā skolā. Divreiz dienā esot bijusi gaļa, tomēr brokastis gan viņai neesot garšojušas. Visu laiku esot bijušas vien desu maizes,” uzsver māte un noslēgumā bilst, bērns tomēr esot bijis ļoti apmierināts. „Protams, viņa bija pārgurusi, tomēr viņa ar drudžaini spīdošām acīm teica, ka ļoti grib piedalīties gājienā, un ka ļoti labprāt atkal piedalītos šajos dziesmu svētkos. Kopsummā šis jau ir ļoti fantastisks festivāls, kas ir lieliska, saliedējoša pieredze bērniem, tomēr varbūt nākamreiz organizatoriem der padomāt par samērīgu slodzi un varbūt kādu bērnu laicīgāku sagatavošanu,” noslēgumā piebilst māmiņa.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais