Saeimā šonedēļ pārrunās tālāko procedūru saistībā ar Kasparova lūgumu

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai šonedēļ paredzēta sēde, kurā varētu pārrunāt iespējamo tālāko procedūru saistībā ar Krievijas šahista un opozīcijas politiķa Garija Kasparova lūgumu viņam piešķirt Latvijas dubultpilsonību par īpašiem nopelniem valsts labā.

Komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA skaidroja, ka tiks pārrunāta tālākā procedūra un deputāti apmainīsies ar viedokļiem šajā jautājumā. Turklāt Kasparovs savu vēstuli ir adresējis Saeimas frakcijām, nevis nosūtījis iesniegumu komisijai.

Arī Artūrs Avotiņš, kurš Kasparova vēstulē frakcijām norādīts kā koordinators, sazinājies ar Latkovski un aicināja komisiju neskatīt šo vēstuli. Avotiņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka vēstule nebija adresēta Saeimai, bet konkrētām frakcijām, un pēc frakciju atbilžu saņemšanas ar šo jautājumu varētu virzīties uz priekšu. Proti, desmit deputāti varētu iesniegt priekšlikumu par uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, kā to paredz Saeimas Kārtības rullis.

Arī Latkovskis sacīja, ka kopumā ir iespējami vairāki šādu jautājumu izskatīšanas varianti - iesniegumu var nosūtīt Saeimai un tad to vērtēs komisija vai arī desmit deputāti var iesniegt priekšlikumu par uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Slēgtā Sabiedrības saliedētības komisijas sēde par šo jautājumu paredzēta trešdien, 13.novembrī, liecina parlamenta darba kārtība.

Jau ziņots, ka Kasparovs vērsies pie vairākām Saeimas frakcijām ar lūgumu viņam piešķirt Latvijas dubultpilsonību par īpašiem nopelniem valsts labā.

Pēc šahista domām, ja Latvijas parlaments tomēr neatbalstīs pilsonības piešķiršanu, tas būšot signāls, ka Latvijas politiķi pārlieku raugās Maskavas virzienā. Kasparovs iepriekš intervijā Latvijas Televīzijai apgalvoja, ka jau esot runājis ar atsevišķiem Latvijas lēmējvaras pārstāvjiem, no kuriem saņemti pozitīvi signāli par iespējām piešķirt Latvijas pilsonību.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais