NOKLAUSIES! Pirms 30 gadiem sarakstītā dziesma iegūst jaunu skanējumu

© Ekrānšāviņš

Dziedātāji Andris Ērglis un Ilona Vaitava ierakstījuši jaunu Jāņa Lūsēna un Guntara Rača dziesmas "Vējš" versiju. Dziesma īpaši festivālam "Liepājas dzintars" tika sarakstīta un grupas "Zodiaks" priekšnesumā pirmo reizi izpildīta 1987.gadā.

Ierakstīt jaunu šīs 30 gadus vecā hita versiju iniciēja projekta "Cilvēks" dalībnieki un "Labo ierakstu studijas producenti" Lotars Lodziņš un Jānis Kalve. Projektā piedalās arī Pēteris Upelnieks, ar kura palīdzību viņi šad tad realizē to, kas pašiem patīk.

Dziesmas "Vējš" jaunais skanējums iegūts, pieaicinot dziedātāju Andri Ērgli un dziedātāju Ilonu Vaitavu.

Viņu balsis harmonizē īpaši labi, un, lai gan oriģinālo Maijas Lūsēnas un Zigfrīda Muktupāvela duetu nemaz ir grūti pārspēt, ir atrastas jaunas krāsas un skanējums.

Lotars Lodziņš: "Kad piedāvājām Andrim Ērglim šo dziesmu, izrādījās, ka arī viņam tā ir mīļākā Jāņa Lūsēna dziesma, un viss saslēdzās tieši tā, kā tam vajag būt. Balss ieraksts notika viegli, jo gan Andris, gan Ilona dziedāja no sirds."

Basģitāru dziesmas atjaunotajā versijā iespēlējis Prāta Vētras basģitārists Ingars Viļums, kurš pielicis roku arī kopējā skanējuma radīšanā.

Jānis Kalve: "Gribējām jaunā skanējumā iedzīvināt brīnišķīgā latviešu komponista Jāņa Lūsēna 1987.gada dziesmu "Vējš" ar Guntara Rača vārdiem. Uzskatām, ka tieši dziesmas 30 gadu jubilejā tai bija jāatdzimst jaunās skaņās un jaunā izpildījumā. Lai arī mūsdienu paaudze atpazīst un novērtē šo dziesmu!"

Jaunajai dziesmas versijai radīts arī teksta video. Projekta realizētāji piedāvā noskatīties arī fotogrāfa un ceļotāja Garjāņa, par dziesmas tapšanu sagatavotie videosižeti un sarunas ar projekta autoriem.

Dziesma "Vējš" atrodama visos populārākajos mūzikas straumēšanas un izplatīšanas servisos.

Visi dziesmas veidošanā iesaistītie cilvēki izsaka cerību, ka tā klausītājiem patiks un tiks pievienota viņu mīļāko dziesmu sarakstam!

Kultūra

Starp Lielupi un jūru, Jūrmalas visšaurākajā vietā, atrodas jauks zils namiņš, kurš ieguvis nosaukumu – Aspazijas mājas muzejs. Un tā arī ir izcilās latviešu dzejnieces un dramaturģes pēdējo mūža gadu paspārne pēc Raiņa nāves. Par muzejā apskatāmiem šedevriem un ļoti īpašām vērtībām stāsta Jūrmalas muzeja filiāles “Aspazijas māja” direktors Ernests Sviķis.