Starptautiskā starpnozaru konference "Rūpes radīt - The Care to Create", kas notiks šogad 24.jūlijā Cēsu Izstāžu namā no šodienas ieguvusi savu vietni internetā.
Konferences mājas lapā - http://balticscandinaviannetwork.com, gan latviešu, gan angļu valodā pieejama informācija par konferenci, tās darba kārtību, dalībniekiem un atbalstītājiem.
Starpnozaru konferenci "The Care to Create” veido mākslas festivāls „Cēsis 2010” sadarbībā ar Kultūras projektu aģentūru "INDIE" tajā piedalīties aicināti Baltijas, Skandināvijas, Krievijas un Francijas laikmetīgās mākslas un akadēmiskās mūzikas jomu profesionāļi,kas darbojas vizuālās mākslas un akadēmiskās mūzikas jomās. Paredzams, ka šis projekts veicinās augstas kvalitātes projektu partnerību un aktivizēs iesaistīto organizāciju un profesionāļu sadarbību ilgtermiņā.
Konferences mērķis ir sadarbības tīkla veidošana un stiprināšana starp dinamiskām laikmetīgās mākslas, mūzikas un to teoriju organizācijām kā kompetences centriem.
Šīs konferences centrālā ass ir divas profesionālas kultūras jomas – laikmetīgā māksla un akadēmiskā mūzika, kuru attīstības procesi rada diskusiju par laikmetīgo akadēmismu.
Konferences pamattēma būs valstu laikmetīgās mākslas un akadēmiskās mūzikas attīstības tendences Eiropā un sadarbības tīklu veidošana un stiprināšana. Konferencē notiks profesionāļu diskusija par “laikmetīgo akadēmismu”, tā tendenču pārklāšanos reģionā, mēģinot noskaidrot, kur meklējama kvalitātes robežšķirtne starp akadēmisko piedāvājumu un iespējamiem izklaides elementiem. Viens no mērķiem ir rosināt viedokļu apmaiņu par festivālu un notikumu programmēšanas problemātiku un veidiem, kā veicināt ekspertīzes un mākslas produkta „eksportu” un „importu”.
Paredzēts, ka referātus lasīs mūzikas kritiķis, žurnāla „Mūzikas saule” galvenais redaktors Orests Silabriedis dialogā ar mākslas zinātnieci un kuratori, Krievu muzeja Laikmetīgā mākslas nodaļas vecāko zinātnisko līdzstrādnieci Oļesju Turkinu (Krievijas) un Anti-Festivāla (Somija) radošā direktore un producente Johanna Tukanena dialogā ar Parīzes Mūzikas muzeja direktoru Ēriku de Višēru.
Apaļā galda diskusijās uzaicināti runāt Viļņas Laikmetīgās mākslas centra direktors, mākslas zinātnieks un kurators Ķestutis Kuizinas (Lietuva), izstāžu kuratore, mākslas kritiķe, monogrāfiju autore un publiciste Helēna Demakova, māksliniece, vizuālo mākslu žurnāla „Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkēviča, komponists, mūziķis Kristaps Pētersons, diriģents Kaspars Putniņš, Sanktpēterburgas mākslas centra „Puškinskaja 10” Kultūras programmu koordinatore Valentīna Kiričenko (Krievija), diriģents Normunds Šnē, žurnāla „Foto Kvartāls” galvenā redaktore, mākslas kritiķe un kuratore Alise Tīfentāle, mākslinieks Jans Tomiks (Igaunija), komponists, mūsdienu mūzikas grupas „eNsemble” mākslinieciskais vadītājs Boriss Filanovskis (Sanktpēterburga, Krievija), mākslas zinātniece un kuratore, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslas zinātniece un kuratore Aesa Sigirjonsdotira (Īslande) un mākslas zinātniece un kuratore.
Mākslas festivāls „Cēsis 2010” šogad notiks no 23. jūlija līdz 15. augustam, piedāvājot notikumus akadēmiskās mūzikas, laikmetīgās mākslas, teātra un kino jomās.
Festivāls tradicionāli tiks atklāts ar laikmetīgās mākslas izstādes atvēršanu un koncertu.
Laikmetīgās mākslas izstādē " Take care" būs pārstāvēti visu trīs Baltijas valstu mākslinieki. Ekspozīcija koncepts sakņots vēlmē noskaidrot mākslinieku izjūtas un domas par sabiedrību, mākslas darbā paužot rūpes, kuras staro ārpus individuālas vēlmes, vienlaikus izsakot izteikti individuālu radošu reljefu.
Festivāla atklāšanas koncerta programmā skanēs Baltijas un Skandināvijas valstu komponistu skaņdarbi, kurus izpildīs Latvijas spilgtākie mūsdienu mūzikas interpreti – Latvijas Radio koris, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē. Koncerts notiks jau iepriekšējos gados publikas iecienītā vietā – Cēsu Sporta kompleksā, kur iespējams uzņemt ap 1200 klausītāju.
Citos Festivāla koncertos dzirdēsim un redzēsim pasaulslaveno Valsts akadēmisko kori „Latvija”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Vidzemes kamerorķestri, Radio kora grupu un Kasparu Putniņu, diriģentus Māri Sirmo, Andri Veismani, izcilos solistus Ingu Kalnu, Samsonu Izjumovu, Aleksandru Antoņenko. Šogad izskanēs vairāki latviešu komponistu jaundarbi, citu mūsdienu autoru skaņdarbi, pareizticīgo dziedājumi un klasikas opusi. Festivāla programmā būs arī Jaunā teātra izrāde un Japānas kino programma.