Rīgā notiks XII Starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls "Māksla+Komunikācijas"

No 14.jūnija līdz 20.jūnijam Rīgā notiks XII Starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls "Māksla+Komunikācijas", kura laikā šoreiz uzmanības centrā būs jaunās biotehnoloģijas kā radošas izpausmes līdzeklis un izaicinājums pastāvīgi mainīgajiem materiāliem mākslā.

estivāla galvenais pasākums būs biotehnoloģiju mākslas izstāde "Transbiotics", kas no 15.jūnija līdz 20.jūnijam būs aplūkojama "kim?" galerijās Spīķeros, informē "Rixc" projektu koordinatore Agnese Baranova.

Lai arī jaunu tehnoloģiju un zinātnes izgudrojumu pielietojums mākslā nav jaunums, tomēr "dzīvās matērijas" izmantošana mākslas darbu radīšanā ir retāk sastopama parādība. Izstādē pirmo reizi Latvijā vienkopus būs iespējams aplūkot starptautiska līmeņa biotehnoloģiju mākslas darbus.

Amerikāņu mākslinieks viens no biomākslas pionieriem Pols Vanūze piedalīsies ar darbiem "Apslēpto figūru protokolēšana" un "Relatīvā ātruma mērīšanas ierīce", kuros kā mākslas darbu materiāls tiek izmantots cilvēka DNS. Londonā dzīvojošā latviešu māksliniece Zane Bērziņa kopā ar arhitektu Džeksonu Tanu un starptautisku pētnieku grupu būs izveidojusi interaktīvu instalāciju "E-statiskās ēnas", kas būs skārienjūtīgu statiskās elektrības skulptūru veidā. Britu mākslinieks Endijs Greisijs savā instalācijā "Tālie dati" interpretēs kosmosa vides apstākļos veiktos baktēriju eksperimentus, savukārt somu māksliniece Terike Hāpoja izstādīs savus jaunākos darbus "Dialogs" un "Pēctecīgums" par cilvēku un citu dzīvo būtņu savstarpējo komunikāciju.

Festivāla laikā "Rixc" Mediju telpā notiks arī latviešu mediju mākslinieka Voldemāra Johansona izstādes atklāšana un skaņu mākslas performance "Concord", savukārt festivāla īpašais vakara pasākums - dzīvo performanču un video programma būs baudāma 18.jūnijā "Rixc" Mediju telpā. Vācu mākslinieku Jurgena Rebles un Tomasa Kēnera performance "Materia Obscura" būs audio vizuāla ekspedīcija starp kustīgajiem attēliem un kristalizētu sāļu un krāsu pastāvīgi mainīgajiem ritmiem un struktūrām. Nīderlandē dzīvojošo mākslinieku Evelīnas Domničas un Dmitrija Gelfanda performancē "Mucilaginous Omniverse" tiks vizualizēts process, kā skaņa mijiedarbojas ar pilienu struktūrām silikona eļļas virsmā. Savukārt māksliniece no Francijas Momoko Seto video filmā "Planet A" attēlos sāls kristālu pasauli, kas nemanāmi pārņem Zemes dzīvos un auglīgos laukus un jūras, pārvēršot tos kristāliskā, skaistā, taču nedzīvā tuksnesī.

Šogad festivāla programma ar nosaukumu "Transbiotics. Pārejošās stabilitātes punkti" notiek sadarbībā ar liela mēroga akadēmiskās pētniecības pasākumu programmu - Starptautiskās Literatūras, zinātnes un mākslas biedrības Eiropas (SLSAeu) konferenci "Tekstūras", kas veltīta tehnozinātnes un tīkloto mediju ietekmē transformēto materiālu, struktūru, virsmu un interfeisu pētniecībai. Festivāla laikā notiks arī "Rixc" un Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas organizētas lekcijas un diskusijas par tēmām "Tīkli un ilgtspējība" un "Māksla kā pētniecība".

Konferences sesiju "Tīkli un ilgtspējība" un "Māksla kā pētniecība" dalībnieki būs Fēlikss Stalders un Kristofs Brunners no Šveices, Frančeska da Rimini no Austrālijas, Armīns Medošs, Klemenss Aprihs no Austrijas, Adnans Hadzi, Magda Tizlika-Kārvere, Saimons Bigss, Ilze Strazdiņa, Aleksejs Bļinovs, Kerola Greja, Hītere Deldeja, Kerstina Meja, Dženisa Džeferisa, Kriss Heilss un Kamilla Beikere no Lielbritānijas, Valdis Krebs un Keitija Haja no ASV, Henks Borgdorfs un Šēra Dorufa no Nīderlandes, Jans Kaila no Somijas, Mili Jona Tharakāna no Indijas un Rasa Šmite, Signe Grūbe no Latvijas.

Festivālu organizē jauno mediju kultūras centrs "Rixc".

Izklaide

Pēc grupas “bet bet” koncerta Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” prezentēta Guntara Rača pirmā prozas grāmata – autobiogrāfiskais atmiņu stāsts “Trakais”. Pasākumu apmeklēja vairāki grāmatas varoņi, tostarp “Līvu” līderis Ainars Virga, kā arī vēl viens jaunības laika draugs Ivo Fomins.

Svarīgākais