Laikmetīgās mākslas centrā darbosies "Ofisa galerija"

Laikmetīgās mākslas centra "Ofisa galerija", kas darbosies kā publiska platforma dažādām laikmetīgās mākslas un izglītības aktivitātēm, aicina skatīt mākslu laikmeta kontekstā un uztvert to kā domāšanas formu.Pirmā galerijas izstāde būs atvērta no 19. februāra un iepazīstinās ar LMC „kolekciju”.

Šogad LMC "Ofisa galerijā” notiks izstāžu sērija, kas iezīmē mākslu kā komentāru un izseko mākslas darba un tā konteksta mijiedarbībai. Izstāžu sērija aptvers gan mākslas refleksiju par laikmeta aktualitātēm, gan veidos atsauces uz neseno mākslas vēsturi, kas turpina ietekmēt mūsdienu mākslas procesus. Šīs izstādes pētīs laikmetīgās mākslas izpausmju robežas, kā arī pievērsīs uzmanību jaunām mākslas tendencēm.

LMC jau vairāk nekā piecpadsmit gadus organizē mākslas izstādes, lekcijas, seminārus, mākslinieku portfolio skates un starpdisciplinārus projektus.

Laika gaitā tā krājumā ir nonākuši mākslas darbi, kas veido koncentrētu ieskatu nesenajā Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturē, - tos var uztvert kā pieturzīmes pēdējās dekādes mākslas procesu iezīmēšanai.

Atskatoties uz LMC (ietverot Sorosa Mūsdienu mākslas centra-Rīga, kura darbību centrs turpina) izstādēm laika posmā no 1997. līdz 2009. gadam un atlasot atsevišķus mākslinieku darbus, „kolekcijas” izstāde sniegs ieskatu vairākos projektos, piemēram, - „Opera” (1997), „Ventspils. Tranzīts. Termināls” (1998), „Mūsdienu utopija” (2001), „Kas ir svarīgi?” (2004), „Robežpārkāpēji” (2005), „Mobilais muzejs” (2007), „Survival Kit” (2009).

Izstāde ļaus no jauna ieraudzīt spilgtu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus, kā arī atklās LMC radošo biogrāfiju.

Izstādes darbi skatāmi vairākās tematiskajās līnijās - „pilsēta”, „identitāte” un „utopija”, kas iezīmē ne vien LMC izstāžu ievirzi, bet arī laikmetīgās mākslas aktuālo tematiku.

Pārdomas par pilsētu, dzīvojamo vidi un tās sociālajām izpausmēm ieraugāmas Hardija Lediņa un Imanta Žodžika akcijas „Bedre” dokumentācijā, Ērika Boža objektā „Kzzz”, kas simulē reklāmas valodu pilsētvidē un Maijas Kurševas grafiti sietspiedes plakātā. Identitātes tēmas risinātas Miervalža Poļa „Egocentra” un „atjaunotās muižniecības” manifestācijās, Ginta Gabrāna un Monikas Pormales „Rīgas iepazīšanās birojā”, kas mākslas ietvaros funkcionēja kā reāla iepazīšanās aģentūra, un Katrīnas Neiburgas videodarbā „Satiksme”, kas portretē sieviešu – taksometra vadītāju ikdienu. Utopijas tēma eksponējas Ivara Mailīša, Aigara Sparāna un Jura Pogas projektā „Empire Fatal Bomb” un Teo Altenberga fotogrāfijās, kas dokumentējušas skandalozo Vīnes akcionistu pārstāvja Oto Mūla izveidotās Fridrihshofas komūnas dzīvi.

LMC „kolekcijas” izstādē būs skatāmi Ojāra Pētersona, Kristapa Ģelža, Andreja Kalnača, Ievas Iltneres, Ginta Gabrāna, Monikas Pormales, Ērika Boža, Ilvas Kļaviņas, Katrīnas Neiburgas, Miervalža Poļa, Kaspara Podnieka, Ievas Epneres, Hardija Lediņa, Imanta Žodžika, Kriša Salmaņa, Galkas Kulio, Evelīnas Deičmanes, Teo Mersjē, Maijas Kurševas un Ingeborgas Lokermanes darbi.

Galerijas adrese: Alberta ielā 13, 7. stāvā.

Galerijas darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 12 līdz 19.

Izklaide

Pēc grupas “bet bet” koncerta Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” prezentēta Guntara Rača pirmā prozas grāmata – autobiogrāfiskais atmiņu stāsts “Trakais”. Pasākumu apmeklēja vairāki grāmatas varoņi, tostarp “Līvu” līderis Ainars Virga, kā arī vēl viens jaunības laika draugs Ivo Fomins.

Svarīgākais