Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā uzziedējusi Sello furkreja; tā zied tikai vienu reizi auga mūžā

© Publicitātes foto

Sello furkrejas ziedēšana ir rets un nozīmīgs notikums dārza dzīvē, jo augs uzzied tikai vienu reizi tā dzīvē, pēc tam iet bojā.

Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā augošā ir 43 gadus veca. Tā izaudzēta no sēklas, kas 1981. gadā saņemta no Vācijas, Gīzenas botāniskā dārza. Šis sukulents izceļas ar iespaidīgu lapu rozeti: katra lapa ir vairāk nekā divus metrus gara, stingra, šķiedraina, ar asu galu un dzelkšņainām malām.

Ziedkopa izaug no rozetes centra, un tas notiek tikai vienu reizi auga mūžā! Furkrejas savā kulminācijā ir grandiozs un krāšņš notikums. Saulainās dienās ziedkāts ir izstiepies pret gaismu ļoti strauji, ka šobrīd tas ir atdūries pret oranžērijas jumtu. Ziedkopa ir jau vairākus metrus augsta ar vairākiem simtiem ziedu, kas savai ziedēšanai ir gatavojušies jau vairākus mēnešus.

Nacionālā botāniskā dārza oranžērija apmeklētājiem ir atvērta darbadienās un nedēļas nogalēs no plkst. 10.00 līdz 19.00, pirmdienās - slēgta

Dārzs

Šie spilgti plankumainie kukaiņi ir zināmi visiem. Vasarā viņi bieži sēž mums uz plaukstām, un diez vai ir cilvēks, kurš nelūgtu mārītei “lidot debesīs un atnest maizi”. Bet interesanti ir tas, kāpēc viņi to sauca par mārīti un vēl jo vairāk par dievgosniņām? Un vispār, ko mēs zinām par šo kukaiņu dzīvi?

Svarīgākais