25.maijā slavenākie elektroniskās mūzikas huligāni, Lielbritānijas atzītākā deju mūzikas grupa - The Prodigy - sniegs vienīgo koncertu Baltijā - Žalgira arēnā, Kauņā.
The Prodigy ir angļu elektroniskās mūzikas grupa, kas dibināta 1990.gadā, Breintrijā, Eseksas grāfistē, apvienojoties trīs savdabīgiem māksliniekiem - Kītam Flintam (Keith Flint), kas ir grupas galvenais vokāls, dejotājs un spilgtākā persona, Laiemam Hovletam (Liam Howlett), kas ir grupas dibinātājs, mūzikas komponists un taustiņinstrumentālists, un Maksimam (Maxim), kas arī veido grupas kopējo vokālo skanējumu.
Lai gan grupa dzimusi vienā laikā ar pazīstamajiem izpildītājiem un grupām Fatboy Slim, The Chemical Brothers un daudzām citām, The Prodigy tik un tā tiek uzskatīti par deviņdesmitajos gados radītā Big Beat mūzikas stila, kas sasniedza milzīgu popularitāti visā pasaulē, pionieriem, mūzikas stila veidotājiem un popularizētājiem.
The Prodigy mūzika apkopo ļoti daudz mūzikas stilu - sākotnēji tā savās kompozīcijās apvienoja hārdkoru, tehno, industriālā un breakbeat stila mūziku, kam vēlāk pievienojās arī elektroniskais roks ar pankroka stila vokāla iezīmēm. Kopš grupas pirmsākumiem 1990.gadā, tā ir ieguvusi ļoti plašu atzinību un to ciena visā pasaulē.
No 1992. līdz 2009.gadam grupa izdevusi piecus augsti novērtētus albumus. 2011.gadā klajā nāca arī koncertieraksta albums "World’s On Fire".
Lai gan pirmais The Prodigy albums "Experience" neguva lielus panākumus ārvalstīs uzreiz pēc izdošanas, tas ieguva platīna diska statusu Lielbritānijā. Savukārt, pēc otrā albuma "Music for the Jilted Generation" izdošanas, grupa sāka savu slavas ceļu, pamazām iekarojot topu virsotnes visā Eiropā un ASV.
Taču īsts izrāviens bija formācijas trešais albums “The Fat of the Land", kas sevī ietvēra viņu visatpazīstamāko hitu - "Firestarter". Šis hits The Prodigy jau nodrošināja stabilu vietu ASV populārākajos topos, kā arī iespēju piedalīties prestižos pasaules mūzikas festivālos un guva atzinību pat visstingrāko kritiķu vidū. Tomēr, kad grupa iepazīstināja pasauli ar kompozīciju "Smack My Bitch Up", sākās liela ažiotāža, jo daudzi mūzikas kritiķi uzskatīja, ka šīs kompozīcijas vārdi "Change my pitch up, smack my bitch up", kas dziesmā nemitīgi atkārtojas smagā pavadījumā, aizvaino un vairo vardarbību pret sievietēm. Šī ažiotāža, pateicoties grupas dalībniekam Laiemam Hovletam, pārtapa par lielisku reklāmu. Hovlets apgalvoja, ka "teksts ir pārprasts un tas apzīmē visa darīšanu ar pilnu atdevi un milzu enerģijas pieplūdumu, ko grupa gūst, uzstājoties savu fanu priekšā".
The Prodigy ceturtais albums "Always Outnumbered, Never Outgunned" turpināja bruģēt grupas slavas un panākumu ceļu. Albuma izdošanai sekoja 2 gadus ilga vispasaules tūre ar grandioziem panākumiem. Piektais albums "Invaders Must Die" iekaroja visas Eiropas, Austrālijas un ASV topu virsotnes. Lai arī grupas mūzika ir veidota vienā stilā, tā vienmēr atšķiras, ar katru albumu kļūst kvalitatīvāka un nemitīgi attīstās.
Grupas The Prodigy spēja radīt mūziku, jaucot dažādus mūzikas žanrus visneiedomājamākās kombinācijās, sagroza cilvēka izpratni par pagātni un izaicina nākotni. Grupas mūzika ir kā adrenalīns, tā īsi, asi un diezgan brutāli izsaka visu grupas pārstāvju nodomus, sapņus un uzskatus. Lai gan grupa guvusi milzu popularitāti, tā neaizmirst savu būtību, tā nepārdod sevi, lai nezaudētu to, kas sākotnēji iecerēts - veidot mūziku tikai pēc saviem ieskatiem, pulcināt sev līdzīgi domājošos un popularizēt savu viedokli. The Prodigy ir unikāla mūzikas grupa, kas savas savdabības, netradicionālas mūzikas un uzskatu dēļ guvusi milzīgu atbalstu visā pasaulē. Grupas mūziķiem ir izdevies lauzt stereotipus par elektronisko mūziku, sava darba gaitā parādot pasaulei, cik tā var būt dažāda un piepildīta. Viņu mūzika ir ne tikai tas, ko mēs dzirdam, viņu mūzika ir tas, ko mēs jūtam, to klausoties.