Lai gan 62 gadus vecais Stings nepārtraukti rosās mūzikas lauciņā, izrādās, ka studijas albumu ar paša komponētām dziesmām viņš nebija izdevis jau ilgus desmit gadus: 2006. gadā izdotajā CD „Songs From The Labyrinth” bija renesanses laiku komponista Džona Doulenda skaņdarbi, "If On A Winter's Night" (2009) bija Ziemassvētku dziesmu apkopojums, savukārt CD "Symphonicities" (2010) Stinga sacerētās melodijas izpildīja simfoniskais orķestris.
Tiesa, arī „The Last Ships” par pilnvērtīgu studijas albumu saukt var tikai nosacīti, jo patiesībā tas tapis uz mūzikla ar šādu pat nosaukumu bāzes – minētais mūzikls pirmizrādi piedzīvos 2014. gadā Brodvejā. Jaunajā albumā iekļautas dziesmas, kas tapušas trīs gadu laikā, strādājot pie šī mūzikla, kā arī dziesmas, kas nebūs iekļautas Brodvejas iestudējumā. ”The Last Ship” stāstīts par britu kuģubūves industrijas norietu 80. gados, tas balstīts uz Stinga piedzīvoto, bērnībā dzīvojot kuģu būvētavas tuvumā Ņūkāslā.
PAR. Ja ņem vērā to, ka pēdējos desmit gados dziesmu rakstīšanas mūzika pie Stinga nenāca ne sitama, ne aicināta, tad „The Last Ship” ir solis uz radošo atveseļošanos. Ir gana skanīgi, gana melodiski, ir tautas mūzikas elementi un droši vien elitāras mūzikas cienītājiem tas viss ir arī ļoti interesanti. Pareizi jau ir: Stings kopā ar „The Police” un pats savu sologaitu laikā „ir pārdevis vairāk nekā 100 miljonu ierakstu kopiju visā pasaulē un var atļauties ierakstīt pilnīgi jebko - galvenais, lai pašam būtu interesanti” (Jānis Žilde, „TVNet”).
PRET. Pasaules skaistāko šūpuļdziesmu izlasē iekļauta arī latviešu „Aijā, žūžū” – šo Stinga albumu tur varētu iekļaut pilnā apmērā, tikai diez vai tas atbilst „skaistākā” nosacījumiem... Šķiet, ka pēdējais „sagremojamais” Stinga ripulis bija „Brand New Day” (1999).
* Materiāls tapis sadarbībā ar mūzikas veikalu „Randoms”.