Senajos laikos un viduslaikos, redzot pie debesīm objektus, kas neizskatījās kā punkti, neatgādināja zvaigznes, bet bieži vien bija ar asti, cilvēki tos nosauca par asteszvaigznēm.
Asteszvaigznes jeb komētas parādījās negaidīti, ātri kustējās un nebija ilgi redzamas. Tad komētas nesaistīja ar pozitīviem notikumiem. Nereti teica - lūk, atnāca asteszvaigzne, un būs karš. Vai mirs valdnieks. Vai valstī gaidāmi nemieri. «Īsti jau pamatoti nebija tādi secinājumi, es domāju, ka tas vairāk bija pieņēmums. Jāsaprot, ka tajos laikos komētas neparādījās bieži un, no mūsu skatupunkta, dzīve bija vērtējama traģiski, jo visādas ķibeles notika bieži,» saka sertificēts astrologs un astronoms Juris Kauliņš.
Komētu daba pamazām kļuva izprotamāka 19. gadsimtā, tomēr Juris Kauliņš piebilst, ka precīza komētu daba ir izpētīta tikai samērā nesen, kad kosmiskie aparāti aizlidoja līdz komētām. Viņš saka - runājot kosmiskos mērogos, komēta nav nekas ievērības cienīgs, jo tā ir samērā neliels objekts vidēja asteroīda izmēros, dažu kilometru diametrā (ar retiem izņēmumiem), un sastāv lielākoties no sasalušām gāzēm un putekļiem.
Kamēr komēta atrodas ļoti tālu no Zemes, par būtisku ietekmi runāt nevar. Kāpēc lai ņemtu vērā nelielu debess ķermeni, ja asteroīdu joslā ir daudzi simti tūkstošu, ja ne miljonu debess ķermeņu, kas ir lielāki par komētām un visu laiku atrodas salīdzinoši nelielā attālumā no zemeslodes? Liela daļa komētu atlido no tāliem kosmiskiem apgabaliem, pietuvojas zemeslodei un Saulei un tad arī ir novērojamas. «Tad, kad komēta ir pietuvojusies Zemei, varētu kaut ko ņemt vērā. Tāds ir arī mans viedoklis. Es gan nezinu astrologus, kas komētas būtu ņēmuši vērā [astroloģiskajās] kartēs,» norāda Juris Kauliņš.
Viņš uzskata, ka komētas ietekmi cilvēka astroloģiskajā kartē varētu pētīt, piemēram, tiem cilvēkiem, kuri dzimuši 1986. gadā, kad Haleja komēta (oficiālais apzīmējums - 1P/Halley) bija pietuvojusies zemeslodei un Saulei. Turklāt šī ir periodiska komēta, ko var novērot ik pēc 75-76 gadiem un kas tiek novērota jau vairākus tūkstošus gadu. Nākamais tās perihēlijs jeb Saulei tuvākais punkts gaidāms 2061. gada vasarā.
1997. gadā pat ar neapbruņotu aci bija saskatāma Heila - Bopa komēta (C/1995 O1), arī to varētu ņemt vērā, pieļauj Juris Kauliņš. «Starp citu, komētu mūžs nav pārāk ilgs, sevišķi komētām, kas riņķo ap Sauli. Tās laika gaitā zaudē savu masu un pamazām sairst. Haleja komēta ir viena no lielākajām, tāpēc tik ilgi var pastāvēt,» paskaidro astrologs un astronoms.
Viņš uzskata, ka komētas ietekme horoskopā varētu parādīties kā kaut kas tāds, kas neatbilst standartam. «Tas jāmēģina novērtēt, jo astroloģija balstās uz novērojumiem un salīdzinājumiem. Un nav citu metožu, lai novērtētu, kādu ietekmi var dot komēta,» ierosina «Praktiskās Astroloģijas» eksperts.