PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Jau­tā­jums – at­bil­de: vai ko­mē­tas var ie­tek­mēt ho­ro­sko­pu?

© Pixabay

Se­na­jos lai­kos un vi­dus­lai­kos, re­dzot pie de­be­sīm ob­jek­tus, kas ne­iz­ska­tī­jās kā pun­kti, ne­at­gā­di­nā­ja zvaig­znes, bet bie­ži vien bi­ja ar as­ti, cil­vē­ki tos no­sau­ca par as­tes­zvaig­znēm.

As­tes­zvaig­znes jeb ko­mē­tas pa­rā­dī­jās ne­gai­dī­ti, ātr­i kus­tē­jās un ne­bi­ja il­gi re­dza­mas. Tad ko­mē­tas ne­sa­is­tī­ja ar po­zi­tī­viem no­ti­ku­miem. Ne­re­ti tei­ca - lūk, at­nā­ca as­tes­zvaig­zne, un būs karš. Vai mirs vald­nieks. Vai val­stī gai­dā­mi ne­mie­ri. «Īs­ti jau pa­ma­to­ti ne­bi­ja tā­di se­ci­nā­ju­mi, es do­mā­ju, ka tas vai­rāk bi­ja pie­ņē­mums. Jā­sa­prot, ka ta­jos lai­kos ko­mē­tas ne­pa­rā­dī­jās bie­ži un, no mū­su ska­tu­pun­kta, dzī­ve bi­ja vēr­tē­ja­ma tra­ģis­ki, jo vi­sā­das ķi­be­les no­ti­ka bie­ži,» sa­ka ser­ti­fi­cēts as­tro­logs un as­tro­noms Ju­ris Kau­liņš.

Ko­mē­tu da­ba pa­ma­zām kļu­va iz­pro­ta­mā­ka 19. gad­sim­tā, to­mēr Ju­ris Kau­liņš pie­bilst, ka pre­cī­za ko­mē­tu da­ba ir iz­pē­tī­ta ti­kai sa­mē­rā ne­sen, kad kos­mis­kie apa­rā­ti aiz­li­do­ja līdz ko­mē­tām. Viņš sa­ka - ru­nā­jot kos­mis­kos mē­ro­gos, ko­mē­ta nav ne­kas ie­vē­rī­bas cie­nīgs, jo tā ir sa­mē­rā ne­liels ob­jekts vi­dē­ja as­te­ro­īda iz­mē­ros, da­žu kilo­met­ru di­amet­rā (ar re­tiem iz­ņē­mu­miem), un sa­stāv lie­lā­ko­ties no sa­sa­lu­šām gā­zēm un pu­tek­ļiem.

Ka­mēr ko­mē­ta at­ro­das ļo­ti tā­lu no Ze­mes, par bū­tis­ku ie­tek­mi ru­nāt ne­var. Kā­pēc lai ņem­tu vē­rā ne­lie­lu de­bess ķer­me­ni, ja as­te­ro­īdu jos­lā ir dau­dzi sim­ti tūk­sto­šu, ja ne mil­jo­nu de­bess ķer­me­ņu, kas ir lie­lā­ki par ko­mē­tām un vi­su lai­ku at­ro­das sa­lī­dzi­no­ši ne­lie­lā at­tā­lu­mā no ze­mes­lo­des? Lie­la da­ļa ko­mē­tu at­li­do no tā­liem kos­mis­kiem ap­ga­ba­liem, pie­tu­vo­jas ze­mes­lo­dei un Sau­lei un tad arī ir no­vē­ro­ja­mas. «Tad, kad ko­mē­ta ir pie­tu­vo­ju­sies Ze­mei, va­rē­tu kaut ko ņemt vē­rā. Tāds ir arī mans vie­dok­lis. Es gan ne­zi­nu as­tro­lo­gus, kas ko­mē­tas bū­tu ņē­mu­ši vē­rā [as­tro­lo­ģis­ka­jās] kar­tēs,» no­rā­da Ju­ris Kau­liņš.

Viņš uz­ska­ta, ka ko­mē­tas ie­tek­mi cil­vē­ka as­tro­lo­ģis­ka­jā kar­tē va­rē­tu pē­tīt, pie­mē­ram, tiem cil­vē­kiem, ku­ri dzi­mu­ši 1986. ga­dā, kad Ha­le­ja ko­mē­ta (ofi­ci­ālais ap­zī­mē­jums - 1P/Halley) bi­ja pie­tu­vo­ju­sies ze­mes­lo­dei un Sau­lei. Tur­klāt šī ir pe­ri­odis­ka ko­mē­ta, ko var no­vē­rot ik pēc 75-76 ga­diem un kas tiek no­vē­ro­ta jau vai­rā­kus tūk­sto­šus ga­du. Nā­ka­mais tās pe­ri­hē­lijs jeb Sau­lei tu­vā­kais punkts gai­dāms 2061. ga­da va­sa­rā.

1997. ga­dā pat ar ne­ap­bru­ņo­tu aci bi­ja sa­ska­tā­ma Hei­la - Bo­pa ko­mē­ta (C/1995 O1), arī to va­rē­tu ņemt vē­rā, pie­ļauj Juris Kau­liņš. «Starp ci­tu, ko­mē­tu mūžs nav pā­rāk ilgs, se­viš­ķi ko­mē­tām, kas riņ­ķo ap Sau­li. Tās lai­ka gai­tā zau­dē sa­vu ma­su un pa­ma­zām sa­irst. Ha­le­ja ko­mē­ta ir vie­na no lie­lā­ka­jām, tā­pēc tik il­gi var pa­stā­vēt,» pa­skaid­ro as­tro­logs un as­tro­noms.

Viņš uz­ska­ta, ka ko­mē­tas ie­tek­me ho­ro­sko­pā va­rē­tu pa­rā­dī­ties kā kaut kas tāds, kas ne­at­bilst stan­dar­tam. «Tas jā­mē­ģi­na no­vēr­tēt, jo as­tro­lo­ģi­ja bal­stās uz no­vē­ro­ju­miem un sa­lī­dzi­nā­ju­miem. Un nav ci­tu me­to­žu, lai no­vēr­tē­tu, kā­du ie­tek­mi var dot ko­mē­ta,» ie­ro­si­na «Prak­tis­kās As­tro­lo­ģi­jas» eks­perts.

Horoskopi

Katras zodiaka zīmes labklājības ideāls vēdiskajā astroloģijā atspoguļo dziļo savstarpējo saistību ar visumu un cilvēka dvēseles ceļu, kas palīdz ieraudzīt dzīvi kā plašu un daudzpusīgu ceļojumu uz piepildījumu un harmoniju. Katra zodiaka zīme meklē unikālu labklājības formu, kas ir saistīta ar tās garīgajiem uzdevumiem un dvēseles ceļu.

Svarīgākais