Sociologs skaidro, kas Putinu var piespiest sēsties pie sarunu galda

© unsplash.com

Daudzi krievi, īpaši Maskavā, joprojām pilnībā neizjūt kara jēgu, tomēr Ukraina varētu radīt neērtu situāciju Krievijas iedzīvotājiem, elitei un biznesam, kas varētu pamudināt Kremļa vadītāju Vladimiru Putinu vienoties par pamieru, raksta “unian.net”.

Kijivas Starptautiskā socioloģijas institūta prezidents, Kijivas-Mohilas Nacionālās universitātes akadēmijas profesors Volodimirs Paniotto savā slejā laikrakstam "Ukrainska Pravda" norādīja, ka šāds solis varētu būt gandrīz pilnīga lidojumu pārtraukšana no Maskavas lidostām. Viņš uzskata, ka tad uz Krievijas vadību tiktu izdarīts lielāks spiediens.

Paniotto norādīja, ka ekonomiskās situācijas novērtējumi liecina, ka vairuma krievu, īpaši trūcīgo, ikdienas dzīve trīs gadu laikā ir uzlabojusies. Viņš ir pārliecināts, ka šādos apstākļos krieviem nav pamata uz savu valdību izdarīt spiedienu izbeigt karu.

"Tikmēr mēs ar ļoti nelieliem resursiem varam radīt ļoti neērtu situāciju Krievijas Federācijas iedzīvotājiem, elitei un uzņēmumiem, pilnībā vai gandrīz pilnībā slēdzot gaisa satiksmi no Maskavas lidostām," dalījās sociologs.

Paniotto sacīja, ka Maskavas aviācijas infrastruktūras destabilizācijas stratēģija varētu sastāvēt no mērķtiecīgiem triecieniem militārajiem objektiem Maskavas apgabalā, neietekmējot civilās lidostas. Viņš arī ieteica regulāri radīt apstākļus lidojumu apturēšanai, atcelšanai vai pārsēšanās gadījumiem Krievijā - pēc viņa teiktā, šādā veidā gaisa satiksme Krievijas Federācijā kļūtu neparedzama un neērta.

Paniotto apliecināja, ka 3-4 nedēļu laikā pēc šīs stratēģijas ieviešanas Krievijas Federācijā strauji samazināsies pieprasījums pēc gaisa pārvadājumiem, un, pēc viņa teiktā, tas novedīs pie politiska spiediena uz Kremli no reģioniem un potenciālas prasību eskalācijas pret Krievijas valdību.

Sociologs uzskata, ka šī plāna dēļ Krievija cietīs lielus ekonomiskos zaudējumus, tomēr galvenā ietekme būtu psiholoģiska.

Paniotto ir pārliecināts, ka šādā veidā ietekmīgākie Krievijas iedzīvotāji, kas dzīvo Maskavā, jutīs, ka karam ir neparedzamas un nepatīkamas sekas.

Pasaulē

Igaunijas bruņotie spēki 11. jūlijā pirmo reizi ir izmēģinājuši tālas darbības, augstas mobilitātes un precizitātes reaktīvo artilērijas raķešu sistēmu HIMARS. Sistēmas darbības rādiuss, izmantojot ATACMS raķetes, sasniedz 300 kilometrus.

Svarīgākais