Šie spilgti plankumainie kukaiņi ir zināmi visiem. Vasarā viņi bieži sēž mums uz plaukstām, un diez vai ir cilvēks, kurš nelūgtu mārītei “lidot debesīs un atnest maizi”. Bet interesanti ir tas, kāpēc viņi to sauca par mārīti un vēl jo vairāk par dievgosniņām? Un vispār, ko mēs zinām par šo kukaiņu dzīvi?
Tikai daži dārznieki labi zina, kādus augus un atkritumus drīkst kompostēt, bet katrs dārznieks zina, ka komposts ir lieliska iespēja pašam ražot mēslojumu.
Rudens koku apgriešanai ir savas nianses un noteikumi. Katrs dārznieks zina, ka dārza kopšana ietver ne tikai koku apstrādi no kaitēkļiem un slimībām, bet arī pareizu mēslojumu un savlaicīgu apgriešanu.
Nededziniet kritušās lapas - tās var būt ļoti noderīgas dārzam. Šis materiāls var būt ļoti vajadzīgs dārzam, ja izmanto saprātīgi. Jāņem vērā, ja lapām ir slimības vai kaitēkļu bojājumu pazīmes, labāk tās izņemt. Pretējā gadījumā infekcija izplatīsies uz veseliem augiem.
Vai visas dzeguzes ir tādas un vai starp citiem putniem ir “sliktās mātes”?Lielākā daļa putnu veido ligzdas, inkubē olas un paši rūpējas par saviem mazuļiem. Bet ir izņēmumi. Slavenākās ir dzeguzes. Lai gan ne visi no tiem ir ligzdas parazīti.
Lai gan āboli ir bagāti ar antioksidantiem un palīdz uzlabot sirds, kuņģa-zarnu trakta, zobu un smaganu veselību un samazina Alcheimera slimības, kā arī plaušu un resnās zarnas vēža attīstības risku, tie var nebūt noderīgi visiem.
Astronomiskais rudens iestājās svētdien plkst.15.43, jo būs rudens ekvinokcija un Zemes ziemeļu puslodē iestāsies rudens. Pagaidām laikapstākļi Latvijā ir uz robežas starp meteoroloģisko vasaru un rudeni, bet sagaidāms, ka septembra pēdējās dienās meteoroloģiskais rudens būs iestājies visā valstī.
Parasti, kā notiek? Veikalā nopērk kaut kādu kūdriņu, ieliek augus un brīnās, kāpēc kūdra neder un kāpēc augi neaug. Tas ir tāpēc, ka kūdra ir tukša substance, kurai ir zināms skābuma līmenis, bet parasti kūdra ilgtermiņā kā zeme neder.
Augi sāk dīvaini izskatīties? Jā, ilgi stāvošs ūdens neļauj piekļūt saknēm skābeklim, sākas augsnes mikroorganismu bojāeja, iet bojā labās augsnes sēnes un ir iespējama dažādu patogēno sēņu vairošanās un dažādas puves.
Pirmā reakcija uz ezīti lielākajai daļai cilvēku ir vēlme to pacelt, samīļot un aplūkot tuvāk. Šie radījumi tiešām izraisa pieķeršanos, taču no ežiem vienkārši jāturas tālāk, jo kontakts ar tiem nav drošs.
Tev jāzina, kāpēc vajadzīgs bambuss pie stumbra, kā to nostiprināt, cik garu un kam jāseko. Hortenziju koks ir ne tikai jāiestāda, bet arī pareizi jānostiprina, lai tas vējā nenolūztu.
Vai zināji, ka daudzas priežu šķirnes, ko dēvējam par dzeltenajām, vasarā ir pieticīgi zaļas, esot par brīnišķīgu fonu košajiem ziediem, bet laikā, kad sākt trūkt saules, pirmajās salnās sāk mainīt toni uz dažāda toņa dzelteno atkarībā no šķirnes un līdz pat vēlam pavasarim priecē ar košu saules toni mūsu dārzos.
“Pētījumi pierāda, ka, lai mazi bērni pieņemtu dārzeni un tas iegaršotos, jauns dārzenis ir jānogaršo līdz 15 reizēm, līdz tas tiks pieņemts,” raksta extension.usu.edu.
Lauksaimniekiem ik gadu galvassāpes sagādā ne viens vien kaitēklis – vai tā būtu tīklkode augļu dārzos, kailgliemezis kāpostu laukā vai zemes vēzis sakņu dārzā. Un šis gads nav izņēmums! No dažādiem Latvijas nostūriem saņemtas ziņas, ka kartupeļu laukus arī šogad ir apsēdis kartupeļu lapgrauzis, ko labāk zinām kā Kolorādo vaboli. Lai noskaidrotu patieso situāciju un uzzinātu, kā vislabāk pret tām cīnīties, “360TV ZIŅneši” dodas uz Priekuļu selekcijas stacijas kartupeļu laukiem.
Atceries, ka zāļu vircu tagad pēc Jāņiem vairs nevar izmantot daudzgadīgie augiem, jo zāļu virca ir spēcīgs slāpekļa avots, bet šajā laikā ir jābeidz piebarot ar slāpekli, jo citādi ziemā augi var izsalt.
Verbena ir daudzveidīga augu ģints, kuras dzimtene galvenokārt ir Dienvidamerika. Tā mēdz būt viengadīga, bet ar nektāru bagāto ziedu pārpilnību ir iemīļots augs dārzos.
Par bonsai varam izveidot jebkuru koku, ja proporciju un augšanas pamatnoteikumi ir iekļaujami miniatūrā. Līdz ar to iegādāties bonsai sēklas būtu diezgan muļķīgi. Tāpēc, ka, iesējot arī tā saucamās bonsai sēklas, izaugs parasts, konkrētās šķirnes koks.