Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbā notikuši atsevišķi procedūras pārkāpumi, kas varēja ietekmēt galaziņojuma saturu uzskata komisijas sekretārs Ints Dālderis (V).
Prasītāji, iepazīstoties ar krimināllietas materiāliem, kā arī analizējot atbildētāju finansiālo stāvokli, uzskata, ka sprieduma izpilde šajā lietā varētu kļūt apgrūtināta vai pat neiespējama, tāpēc prasītāju tiesību aizsardzībai, pēc viņu domām, ir vajadzīgs nodrošināt prasību.
Lai nodrošinātu Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojuma tālāku virzību, par parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretāru šodien tika ievēlēts Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK).
Neviena amatpersona nevar norobežoties no morālas līdzatbildības par tāda mēroga nelaimi, kas notikusi tās pilnvaru laikā, kā Zolitūdes traģēdija, uzskata bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija veikusi plašu analīzi, tomēr tās darbs ir ticis stipri politizēts, aģentūrai LETA sacīja bijušais Ministru prezidents, pašreizējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (V).
Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretārs Ints Dālderis (V) paziņojumā komisijas priekšsēdētājam Ringoldam Balodim (NSL) atkārtoti norāda, ka nav gatavs parakstīt parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumu nobalsotajā redakcijā un iesniegs savas atsevišķās domas.
Ja Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretārs Ints Dālderis (V) atteiksies parakstīties par apstiprināto galaziņojumu, tad komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) vērsīsies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā pret Dālderi "par rupju amatpersonas pienākumu nepildīšanu".
Zolitūdes traģēdijas dienā lielveikalā "Maxima" signalizācija tika atslēgta 37 reizes, liecina LETA rīcībā esošās ziņas par Zolitūdes traģēdijas krimināllietu.
Pēc gandrīz gadu ilguša darba un par spīti dažādu sazvērestības teoriju vīšanai Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija otrdien apstiprināja gala ziņojumu, kurā vārdos nosauktas morālo un politisko atbildību nesošās amatpersonas. Tiesa, ziņojuma nolasīšanu vēl var torpedēt Vienotību pārstāvošais komisijas sekretārs Ints Dālderis.
Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija otrdien apstiprināja galaziņojumu, minot tajā arī politiski un morāli atbildīgās personas.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietā prokuratūra par cietušajiem atzinusi 263 personas, to skaitā arī juridiskās personas. Kopējais pieteiktais kompensāciju apjoms sasniedzis 155 miljonus eiro. Apdrošinātāji pirmo atlīdzības pieteikumu saņēma jau nākamā dienā pēc traģēdijas – brīdī, kad vēl turpinājās glābšanas darbi.
Rīt Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija plāno balsot par gala ziņojumu, kurā par nozīmīgāko jautājumu negaidīti kļuvis tas, vai ziņojumā nepieciešams morāli un politiski atbildīgo amatpersonu uzskaitījums. Šā jautājuma dēļ pastāv risks, ka gala ziņojums vispār netiks apstiprināts.
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, kurš darbojas Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijā, sociālajos tīklos ir izplatījis aicinājumu nepiedalīties konkursā Maximālists, ko jauniešiem rīko uzņēmums Maxima.
Saeimas Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija 27.oktobrī savā pēdējā sēdē balsos par galaziņojuma apstiprināšanu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Pēc divu gadu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas lieta beidzot tiek nodota tiesai. Apsūdzības izvirzītas deviņiem cilvēkiem, taču nevienam no viņiem nedraud cietumsods ilgāks par pieciem gadiem. Tas nozīmē, ka Valsts prezidenta Andra Bērziņa teiktais, ka 54 cilvēku bojāeja nav nekas cits kā apzināta slepkavība, nav atradis dzirdīgas ausis un lieta kvalificēta kā nogalināšana aiz neuzmanības.
Zolitūdes traģēdijas krimināllietu tiesā sāks skatīt 8. decembrī – gandrīz divus gadus pēc 54 cilvēku bojāejas sagruvušā veikala Maxima drupās. Vēl tiesa nav sākusies, kur nu beigusies, bet kļūst zināmi arvien jauni fakti saistībā ar 2013. gada 21. novembrī notikušo traģēdiju.
Hamlets ir traģēdija. Maxima veikala sabrukšanu arī dēvē par traģēdiju. Taču tās novērtējumā, manuprāt, pastāv nopietnas «žanra problēmas». Sevišķi politiķu un birokrātu galā. Lai gan šajā gadījumā tieši viņu profesionālisms un godaprāts turpmākai (!) notikumu gaitai ir vissvarīgākie. Jo – tā tomēr bija īsta traģēdija. Proti: «īstā traģēdijā neiet bojā varonis – iet bojā koris» (J. Brodskis). Vai tad tie 54 cilvēki devās uz Maxima, lai «spēcīgā raksturu un kaislību sadursmē izpaustu personības konfliktu ar pasauli»? Viņi devās turp nopirkt dienišķo maizi. Tikai nopirkt dienišķo maizi. Bet – viņi gāja bojā cilvēku radītu iemeslu dēļ. Viņus noslepkavoja.