Viltojumi

14.okt
2024.gada deviņos mēnešos Latvijas aptiekas un ārstniecības iestādes, izmantojot zāļu verifikācijas sistēmu, pret viltojumiem ir pārbaudījušas 22 miljonus medikamentu iepakojumu, kas pēc tam pārdoti vai izlietoti pacientiem, norāda Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija (LZVO).
29.sep
Krievijas pilsonis Anatolijs Bļinovs, kurš Polijā apcietināts aizdomās par uzbrukuma organizēšanu mirušā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija sabiedrotajam Leonīdam Volkovam, pārvietojies pa Eiropu, izmantojot viltotu Latvijas pasi, kas izdota uz Liepājā dzīvojoša vairākkārt sodīta nepilsoņa vārda. Par to šovakar vēsta LTV raidījums “De facto”.
11.sep
Šobrīd ārsti un eksperti aicina būt uzmanīgiem, jo Eiropā un pasaulē arvien vairāk parādās viltoti medikamenti, kuri var būt bīstami veselībai. Speciālisti apgalvo, ka Latvijas aptiekās ar zālēm viss ir kārtībā, taču tas neattiecas uz trešo valstu medikamentiem, kas tiek pasūtīti apšaubāmās interneta vietnēs vai privāti, vēsta TV kanāla 360 raidījums “360 ZIŅneši”.
15.aug
Sporta preču viltojumi kaitē valsts ekonomikai un apdraud cilvēku veselību. Latvija iekļuvusi kārtējā negatīvajā topā, šoreiz sporta preču viltojumu ziņā. Kā liecina Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja nesen veiktā pētījuma dati, Latvijā viltojumi veido apmēram 13,6 % no kopējā sporta preču nozarē zaudētā pārdošanas apjoma. Visbiežāk Latvijā tiek ievesti neīstie sporta apavi. Vairāk par šo problēmu skaidrot dodas 360TV ziņneši.
22.jūl
2024. gada pirmajā pusgadā Latvijas aptiekas un ārstniecības iestādes pret viltojumiem ir pārbaudījušas 15 miljonus zāļu iepakojumu, rūpējoties, lai pie pacientiem nonāk tikai drošas un autentiskas zāles. Salīdzinot ar 2023. gada pirmo pusi, pārbaudīto zāļu paku skaits pieaudzis par 4%, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) dati.
20.jūl
41% Latvijas iedzīvotāju apsvērtu viltojuma iegādi, ja kārotā oriģinālā prece būtu pārāk dārga vai nebūtu pieejama, bet katrs desmitais noteikti šādu preci nopirktu, jo viņam nav svarīgi, vai tā ir īsta vai viltota, liecina Patentu valdes veiktā aptauja.
4.jūl
Latvijā viltojumi veido apmēram 13,6% no kopējā sporta preču nozarē zaudētā pārdošanas apjoma, un līdz ar to Latvija kopā ar Čehiju procentuāli dala 9. un 10. vietu Eiropas Savienībā pēc sporta preču viltojumu nodarītajiem zaudējumiem, liecina Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījuma dati. Latvijas sporta preču nozare viltojumu dēļ ik gadu cieš vismaz 2,83 miljonus eiro lielus zaudējumus.
20.jun
Starptautiskās pretviltojumu operācijas "Viltotā zvaigzne" otrajā posmā vairākās Eiropas valstīs konfiscēti 8 miljoni viltotu preču un izstrādājumu, kā arī saistībā ar viltojumu biznesu arestētas 264 personas. Papildus viltotu izstrādājumu atklāšanai operācija atklāja arī citus smagus noziegumus, piemēram, organizēto noziedzību, kontrabandu, krāpšanu un naudas atmazgāšanu.
12.jun
Viltota apģērba, apavu, kosmētikas, rotaļlietu un citu preču iegāde ne tikai nodara miljardiem lielus zaudējumus oriģinālo preču ražotājiem, veicina nelegālo nodarbinātību trešajās valstīs, bet arī kaitē apkārtējai videi un daudzos gadījumos arī pašu pircēju veselībai. Vilto ne tikai ekskluzīvu zīmolu apģērbus, apavus un aksesuārus vai tehniku, bet arī citas lietas. Gatavojoties šā gada pretviltojumu kampaņas atklāšanai 12. jūnijā, Patentu valde piedāvā ieskatu par zināmākajiem viltojumu skandāliem vēsturē.
6.mai
Šā gada pirmajā ceturksnī pie Latvijas iedzīvotājiem caur aptiekām un ārstniecības iestādēm ir nonākuši nedaudz vairāk nekā 7,5 miljoni zāļu iepakojumu, kuru autentiskums un drošums pārbaudīts zāļu verifikācijas sistēmā, kas ir par 4% vairāk nekā 2023.gada pirmajā ceturksnī, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) apkopotie dati.
17.jan
Eiropas Savienībā (ES) no 2018. līdz 2021.gadam vislielākos zaudējumus no viltojumiem cieta rotaļlietu nozare, kurai tie veidoja 8,7% no ieņēmumiem, bet Latvijā aplēsti 7,3% zaudētu ieņēmumu četru gadu periodā, liecina Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra dati.
16.jan
Viltotas preces, galvenokārt apģērbi, Eiropas ekonomikai gadā rada zaudējumus 16 miljardu eiro apmērā, otrdien paziņojis Eiropas Savienības (ES) Intelektuālā īpašuma birojs.
22.jun 2023
Latvijas reģionos ir atšķirīga iedzīvotāju attieksme pret viltotu preču iegādi, vienlaikus visos reģionos vērojamas līdzīgas tendences iecienītāko viltoto preču veidos. Visvairāk tādu iedzīvotāju (12%), kuri pēdējā gada laikā ir apzināti iegādājušies viltotas preces, ir Latgalē, savukārt pretstats ir Vidzeme - apstiprinošu atbildi snieguši vien 4% respondentu, noskaidrots Patentu valdes organizētajā iedzīvotāju aptaujā.
10.jun 2022
Latvijā 46% jauniešu apzināti iegādājās viltojumus un 25% apzināti piekļūst pirātiskam saturam, liecina Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījums par jauniešu attieksmi pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem pēcpandēmijas periodā.
25.okt 2021
Valsts policijas (VP) izmeklētajos kriminālprocesos saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 figurē vismaz desmit medicīnas iestāžu darbinieki.
17.mai 2021
No 10.-16.maijam robežsargi konstatēja vēl 22 personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.
10.mai 2021
No 5.-9.maijam robežsargi konstatēja vēl 14 personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.
25.apr 2021
Ik gadu skaidras naudas viltojumu skaits sarūk, taču risks saņemt viltotu naudu joprojām pastāv.
28.mar 2021
Latvijā pagājušajā gadā konstatēta 931 viltota naudaszīme, kas ir par 12% mazāk nekā 2019.gadā, teikts Latvijas Bankas publiskotajā "Maksājumu radarā".
12.nov 2020
Latvijā skaistumkopšanas pakalpojumu tirgū parādījušies nezināmas izcelsmes estētiskās medicīnas iekārtu pakaļdarinājumi - tiek atdarināts ne tikai iekārtas dizains, bet arī logotips un nosaukums, informēja "Veselības centrs 4" pārstāve Līga Putraima.