Veselība

3.dec 2020
Anestezeoloģes Kristīnes Pitkevičas ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter par sirmgalvjiem, izraisījis plašas diskusijas.
3.dec 2020
Esam jau rakstījuši gan par olu veselīgajām īpašībām, gan to nozīmi šajā laikā, kad īpaši jāparūpējas par imunitāti. Taču tās mēdz apvīt arī dažādi mīti un aizspriedumi, kurus centīsimies lauzt.
2.dec 2020
Ārsts Roberts Fūrmanis, viesojoties kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas", atklājis, ka lielākoties pacienti, kuri pieslēgti mākslīgās elpināšanas iekārtām neizveseļojas.
1.dec 2020
Gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns Rīga TV 24 raidījumā "Uz līnijas" runājis par Covid-19 vakcīnām.
1.dec 2020
Pētījumi pierādījuši, ka cinka trūkums organismā var palielināt veselības problēmu risku, inficējoties ar jauno koronavīrusu, tāpēc šobrīd ir svarīgi uzturā lietot produktus, kuros ir šis minerāls.
30.nov 2020
Ja vitamīnus lieto īstajā laikā, tas palīdz organismam tik nepieciešamās vielas efektīvāk uzņemt un labāk tās izmantot. Vitamīni lietojami pareizās devās, pareizā diennakts laikā un atbilstoši ilgi. Vitāli svarīgākie vitamīni jālieto arī atbilstoši vecumam. Pašlaik vairāk jādomā par imunitāti stiprinošo D un C vitamīnu, norāda farmaceite Ērika Pētersone.
30.nov 2020
Aptuveni 70 % Covid-19 slimnieku apgalvo, ka slimības sākumā sajutušies "dīvaini", raksta "Cursorinfo" .
29.nov 2020
Ikviens no mums kaut reizi ir domājis par to, kāda ir patiesā cukura ietekme uz mūsu ķermeni. Gan sabiedrībā, gan ekspertu vidū ir raisījušās dažādas diskusijas par to, vai cukurs būtu jāiekļauj uzturā vai tomēr jāsaka stingrs “Nē!”. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģijas nodaļas virsmāsa un Latvijas Diabēta aprūpes māsu apvienības priekšsēdētāja Līga Ārente skaidro, ka vairumā gadījumu šo mulsumu un diskusijas rada tas, ka atsevišķas produktu grupas, kuru sastāvā ir cukurs, piemēram, augļi vai medus, tiek definētas kā “veselīgi produkti”, kurus var ēst bez mēra. Diemžēl tā tas nav! Cukurs ir organisma enerģijas avots, taču pārmērīgā daudzumā tas var radīt nopietnas veselības problēmas.
29.nov 2020
Vācu zinātnieki ir atklājuši, ka tēja, kuras pamatā ir salvija, var nomākt Covid-19 aktivitāti, raksta "cursorinfo.co.il".
29.nov 2020
Pat pati dārgākā zobu birste var būt bezjēdzīga, ja netiek ievērota pareiza zobu tīrīšanas tehnika. Tā intervijā "Komsomoļskaja pravda" pauda ārste-stomatoloģe Jekaterina Dronova.
29.nov 2020
Tēja ir vispopulārākais dzēriens pasaulē pēc ūdens, melno tēju lieto biežāk nekā zaļo. Ir vērts zināt, kāpēc nevar dzert atdzesētu melno tēju, lai nenodarītu kaitējumu savam organismam, raksta "cursorinfo.co.il".
28.nov 2020
Pandēmija ir pamatīgi ietekmējusi mūsu ikdienas ieradumus, dienas režīmu, aktivitāšu intensitāti un kopējo labsajūtu. Atrodoties lielākoties mājās, mēs mēdzam, pašiem nemanot, pieņemties svarā vai, tieši otrādāk, strauji zaudēt ķermeņa masu. Mainoties mūsu režīmam, būtu jāmainās arī ēšanas paradumiem, citādi, pieaugot stresa līmenim, pašizolācijas laikā var rasties virkne veselības problēmu. Tomēr, tiem kas vēlas arī mājas režīmā uzturēt sevi formā, jāseko līdzi gan savām iekšējām sajūtām, gan noteiktajam dienas režīmam un svara svārstībām.
28.nov 2020
Ar plaušu vēzi mūsdienās saslimst arvien vairāk cilvēku, taču agrīna diagnostika un modernas ārstēšanas iespējas ļauj ievērojami pagarināt pacienta dzīves ilgumu. Ar mērķi sniegt Latvijas iedzīvotājiem saprotamu un zinātniski pamatotu informāciju par plaušu vēzi, ir izstrādāta mājaslapa www.plausuvezis.lv.
28.nov 2020
Pienākot gada tumšākajam periodam, organisms pastiprināti tērē vasarā uzkrātās rezerves, tāpēc tas ātrāk nogurst un ir uzņēmīgāks pret dažādām saslimšanām. Papildus tam sievietes biežāk novēro ne tikai izmaiņas ādas, matu un nagu stāvoklī, bet arī saskaras ar intīmās veselības problēmām. Vairāk par to, kā šajā laikā parūpēties par sievietes veselību un kādi vitamīni un minerālvielas organismam nepieciešami, skaidro sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
28.nov 2020
Vācu zinātnieki nosaukuši produktu, kas spēj iznīcināt jauno koronavīrusu skābās vides un augu polifenolu dēļ, vēstīts pētījumā, kas publicēts "www.biorxiv.org".
28.nov 2020
Sidnejas zinātnieki secinājuši, ka nepareiza produktu izvēle brokastīm var novest pie smadzeņu darbības traucējumiem, raksta "cursorinfo.co.il".
27.nov 2020
Šajā ziemā mums jo īpaši uzmanīgi būs jaatiecas pret savu veselību. Pastāv daudz veidu, kā uzlabot savu imunitāti, taču pāri visam ir veselīgs uzturs, raksta portāls "Eat This".
27.nov 2020
Zobu tīrīšana pirms iziešanas no mājām varot palīdzēt aizsardzībai pret Covid-19, paudis profesors Mārtins Adijs no Bristoles Universitātes, raksta "The Daily Mail".
27.nov 2020
Cinks ir maz zināms mikroelements, kas ļoti pozitīvi ietekmē cilvēka imunitāti.
27.nov 2020
Izrādās, ka acu krāsa var pastāstīt par noslieci uz noteiktām slimībām. Zinātnieki no Kolorado Universitātes noskaidrojuši, ka cilvēku acu krāsa var paredzēt dažādass slimības.