Partijas "No sirds Latvijai" līdere, Saeimas deputāte Inguna Sudraba apsvērs iespēju vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā vai Satversmes tiesā par to, ka viņai liegts tiesā pārsūdzēt lēmumu saistībā ar atteikumu piešķirt pielaidi valsts noslēpumam, pavēstīja politiķe.
Pēc "Neatkarīgās" publikācijas Satversmes aizsardzības birojs (SAB) paziņo, ka anulējis pielaidi valsts noslēpumam kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par valsts noslēpumu", kas cita starpā ļaus pielaides valsts noslēpumam atteikumu pārsūdzēt tiesā.
Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāts Jānis Tutins (S) Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu atteikt viņam piešķirt pielaidi valsts noslēpumam pārsūdzējis ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.
Saeimas deputātam Jānim Tutinam (S), kurš arī ievēlēts Saeimas Nacionālās drošības komisijā, atteikta pielaide valsts noslēpumam, apliecina pats politiķis.
Saeimai pēc sesijas pārtraukuma atgriežoties darbā, viens no uzdevumiem būs noslīpēt likumprojektu par valsts noslēpumu, kurš paredz, ka atteikumu tiesībām strādāt ar valsts noslēpumu saturošu informāciju saņēmušās personas varēs šo lēmumu pārsūdzēt.
Valdība šodien atbalstīja grozījumus likumā "Par valsts noslēpumu", kas paredz personām tiesības pārsūdzēt tiesā specdienesta lēmumu, ar kuru atteikts izsniegt pielaidi valsts noslēpumam.
Pielaides valsts noslēpumam anulēšanu un atteikumu varēs pārsūdzēt tiesā, vienojusies darba grupa saistībā ar regulējuma izmaiņām par pielaidēm valsts noslēpumam.
Iekšlietu ministrijā vadībā būs nepieciešamas pārmaiņas. Mums zināms, ka Satversmes aizsardzības birojā ir noslēgusies pārbaude par ministrijas otro personu Ilzi Pētersoni Godmani. Valsts sekretārei ir atteikta augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam. Ilze Pētersone Godmane gan turpina ieņemt augsto amatu ministrijā, jo oficiāli viņa ir jāiepazīstina ar speciālās atļaujas atteikuma iemesliem. Tomēr mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka SAB jau pirms vairākām nedēļām aicinājis Ilzi Pētersoni –Godmani uz pārrunām, taču tas nav noticis, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Saeimas deputātam Valdim Kalnozolam (ZZS) pielaide valsts noslēpumam esot atteikta vairāku pārkāpumu un, iespējams, šantāžas riska dēļ, uzskata deputāts.
Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei šobrīd nav tiesību strādāt ar valsts noslēpuma objektiem, pastāstīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) preses pārstāve Iveta Maura.
Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vēl nav pieņēmis lēmumu par to, vai pagarināt pielaides valsts noslēpumam termiņu Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei.
Valdības izveidotā darba grupa saistībā ar regulējuma izmaiņām par pielaidēm valsts noslēpumam pirmajā sēdē šodien nolēmusi rosināt, ka turpmāk pielaidi nevarēs atteikt uz mūžu, šodien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
Valsts noslēpuma pielaižu sistēma būtiski mainīsies. Tas izriet no nesenā Satversmes tiesas sprieduma, kas daļēji apmierināja kāda darbu zaudējuša drošības dienesta darbinieka sūdzību. Līdz šim vairākiem politiķiem, augsta ranga ierēdņiem un specdienestos strādājošiem pielaides anulēja vai tās vispār nepiešķīra, tāpēc viņi bija spiesti savus amatus atstāt. Bieži tas nozīmēja arī viņu karjeras beigas, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Kārtībā, kādā valsts amatpersonas iegūst tiesības iepazīties ar valsts noslēpumu saturošu informāciju, tuvākajā laikā gaidāmas būtiskas izmaiņas. Paredzams, ka vairāki deputāti un partijas centīsies panākt, lai šādas tiesības deputātiem un Saeimas ievēlētām amatpersonām piešķirtu automātiski.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai būs jāspriež, vai atbalstīt priekšlikumu noteikt prasību, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata kandidātiem jābūt pielaidei valsts noslēpumam.
Ja būtu iespēja to izdarīt, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers labprāt pateiktu, kāpēc konkrētiem cilvēkiem netiek piešķirtas pielaides valsts noslēpumam.