Stājas spēkā Imigrācijas likuma grozījumi, kas paredz pienākumu Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem līdz 2025.gada 30.jūnijam iesniegt dokumentus Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, tostarp arī apliecinājumu par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi.
Samazinoties Ukrainas bēgļu plūsmai, turpmāk Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) uzturēšanās atļauju noformēšanas pakalpojumus viņiem sniegs teritoriālajās nodaļās, aģentūru LETA informēja pārvalde.
Maskavas patriarhāta pakļautībā esošās Igaunijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Jevgeņijs, kurš attaisno Krievijas agresiju Ukrainā un tāpēc nav saņēmis uzturēšanās atļaujas pagarinājumu, otrdien atstāj Igauniju.
Šveice ukraiņu bēgļiem izmaksās palīdzību no 1000 līdz 4000 ASV dolāru apmērā brīvprātīgas atgriešanās gadījumā dzimtenē, ziņo SwissInfo, atsaucoties uz valdības ziņojumu.
Pilsonības un migrācija lietu pārvalde (PMLP) aicina Krievijas pilsoņus neatlikt dokumentu iesniegšanu uz pēdējo brīdi, lai nokārtotu uzturēšanās atļauju uz laiku līdz diviem gadiem, aģentūru LETA informēja pārvaldē.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus divos likumos, kas nosaka repatrianta statusa saņēmējiem un viņu ģimenes locekļiem piešķirt termiņuzturēšanās atļauju uz pieciem gadiem, bet pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķirt, ja šo piecu gadu laikā persona nepārtraukti uzturējusies Latvijā un apguvusi valsts valodu vismaz A2 līmenī.
Ķekaviete Vita vairāk nekā desmit gadu dzīvojusi un strādājusi Lielbritānijā, kur iepazinusies ar savu vīru – Paulu. Abi pērn nolēmuši pārcelties uz Latviju, lai paliktu šeit uz visiem laikiem. Nepieciešamo dokumentu kārtošana gan abiem sagādājusi pamatīgas galvassāpes, vēsta "Bez Tabu".
Vācijas Iekšlietu ministrija izdevusi uzturēšanās atļaujas aptuveni 2600 aktīvistiem, māksliniekiem, zinātniekiem, žurnālistiem un citiem cilvēkiem no Afganistānas, kuriem pēc talibu nākšanas pie varas draudētu briesmas savā valstī.
Valsts Robežsardze sākusi kriminālprocesu pret kādu Pakistānas pilsoni, kurš vairākiem citiem ārvalstniekiem ļaunprātīgi nodrošinājis iespēju uzturēties Latvijā, - šovakar vēsta TV3 Ziņas.
Iespējams, kāds īpaši izveidots fonds krāpšanās rezultātā citu valstu pilsoņiem palīdz tikt pie Latvijas valsts termiņuzturēšanās atļaujām, šovakar ziņo raidījums "Nekā personīga".
Jautājumā par termiņuzturēšanās atļauju darījumu kvotu tiks rasts kompromiss un koalīcijas partijas nobalsos par valsts 2014.gada budžeta pieņemšanu, aģentūrai LETA prognozēja neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins.
Neraugoties uz to, ka trīs gadu laikā uzturēšanās atļauju tīkotāji Latvijas ekonomikā ar nekustamo īpašumu iegādi ir ieplūdinājuši apmēram 330 miljonus latu, nacionālā flanga spiediens pārtraukt Latvijas iztirgošanu kļūst arvien spēcīgāks, un koalīcijas partijas beidzot ir gatavas sakārtot sistēmu, kas līdz šim trešo valstu pilsoņiem par sviestmaizi pavēra logu uz Eiropu.
Aizvadītajā gadā, pamatojoties uz vērtīga nekustamā īpašuma iegādi Latvijā, pie termiņuzturēšanās atļaujām valstī ticis 121 ārzemnieks, aģentūru LETA informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.
Ārvalstu investori, kuri Latvijā būs iegādājušies īpašumu vai dibinās uzņēmumu, varēs iegūt termiņuzturēšanās atļaujas, to paredz Saeimas galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi Imigrācijas likumā.
Ja trešo valstu pilsonis Latvijā nodarbinās vismaz 1.5 Latvijas pilsoni, tam būs iespējams saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju uz 5 gadiem Latvijas Republikā, informē portāls "db.lv".