Igaunijas Pareizticīgās baznīcas metropolītam nepagarina uzturēšanās atļauju

© Kaspars Krafts / F64

Maskavas patriarhāta pakļautībā esošās Igaunijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Jevgeņijs, kurš attaisno Krievijas agresiju Ukrainā un tāpēc nav saņēmis uzturēšanās atļaujas pagarinājumu, otrdien atstāj Igauniju.

Igaunijas Pareizticīgā baznīca otrdien apstiprināja, ka Tallinas un visas Igaunijas metropolīts, kurš laicīgajā dzīvē ir Krievijas pilsonis Valērijs Rešetņikovs, dodas prom no valsts.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments pirmdien atteica viņa uzturēšanās atļaujas pagarinājumu un deva rīkojumu nākamajā dienā atstāt valsti.

Atvadu paziņojumā ticīgajiem metropolīts Jevgeņijs pauda cerību, ka baznīcas dzīve turpināsies savā ritmā. "Igaunijā ir divas arhibīskapijas, kuras ar manu svētību var īstenot mūsu baznīcas galvas autoritāti," norādīja metropolīts, ar baznīcas galvu domājot Krievu pareizticīgās baznīcas metropolītu Kirilu, kurš atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Es savukārt uzturēšu sakarus un turpināšu rūpēties par man uzticēto baznīcu pat no tālienes," viņš solīja.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta pārstāvji pirmdien tikušies ar Rešetņikovu, kuru informējuši par lēmumu nepagarināt viņa uzturēšanās atļauju, paskaidrojot, ka otrdien beidzas viņa pagaidu uzturēšanās atļaujas Igaunijā termiņš. Krievijas pilsonis ar Igaunijas amatpersonām ir sadarbojies un paudis gatavību doties prom no valsts.

18.janvārī tika paziņots, ka Igaunija nepagarinās uzturēšanās atļauju Rešetņikovam. Igaunijas varasiestāžu vērtējumā Rešetņikovs, kurš lūdza pagarināt viņam piešķirto uzturēšanās atļauju, apdraud Igaunijas drošību. Viņam tika dota iespēja izteikt savus iebildumus, tomēr Igaunijas varasiestādes lēmumu nemainīja.

Neskatoties uz pārrunām, kurās Igaunijas Iekšlietu ministrijas pārstāvji vairākkārt Rešetņikovam paskaidrojuši, ka viņam ir jāizbeidz publiski attaisnot Krievijas un Kremļa režīma agresiju, un brīdinājumiem, Krievijas pilsonis savu retoriku nav mainījis, tādēļ viņš atzīts par Igaunijas drošību apdraudošu personu.