Dienā obligāti jāizdzer 8 glāzes ūdens jeb vismaz divi litri. Bieži vien tiek teikts, ka dienas laikā ir jāizdzer tieši šāds daudzums ūdens, bet kāpēc tieši tik daudz?
Kopš palu maksimuma, kas lielākajā daļā upju bija februāra beigās vai marta sākumā, ūdens līmenis galvenokārt ir ievērojami pazeminājies, bet Aiviekstē pie Lubānas un Daugavā pie Zeļķiem tas saglabājas augsts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Gaujā pie Carnikavas ceturtdienas rītā saglabājas ledus sastrēgums un augsts ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvie dati.
Ja situācija ar ledus sablīvēšanos Gaujā pie Carnikavas neuzlabosies, rīt tiks spridzināts ledus, informēja Ādažu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Monika Griezne.
Ledus sastrēgumu dēļ pēdējā diennaktī strauji cēlies ūdens līmenis Gaujā pie Carnikavas un Daugavā pie Zeļķiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.
Pirmdien Lielupē pie Staļģenes, ejot ledum, ūdens līmenis paaugstinājies vēl vismaz par 0,6 metriem un applūdusi paliene, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus sega, no šodienas samazināts Rīgas ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus atļauts kāpt, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Gan Kurzemē un Zemgalē, gan Vidzemē un Latgalē daudzās upēs strauji ceļas ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šomēnes pabeidza izmeklēšanu lietā par iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar kaitīgām vielām. Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums vairāku gadu garumā apkārtējā vidē novadījis kaitīgas vielas, tādējādi radot būtisku kaitējumu dabas videi.
Otrdien pēc piecu stundu meklēšanas darbiem upē Ozolnieku novadā atrasts noslīcis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
No trešdienas, 20.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai katru dienu ir nepieciešams uzņemt aptuveni 2 litrus ūdens, jo tas regulē virkni veselībai un dzīvībai nozīmīgu procesu. Vienlaikus BENU Aptiekas Veselības monitoringa dati atklāj, ka vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju dienā izdzer vidēji 1 litru ūdens vai pat mazāk, un tikai katrs trešais jeb 35% respondentu dienā izdzer aptuveni 2 litrus ūdens. Aptaujā secināts, ka 5% aptaujāto dienā vidēji izdzer 3 litrus ūdens vai pat vairāk, savukārt 3% snieguši atbildi, ka ūdeni ikdienā faktiski nelieto.
Lai gan bieži tiek norādīts, ka no rītiem veselīgi ir pirms brokastīm izdzert glāzi ūdens, mediķi brīdinājuši, ka šādi iespējams arī sev kaitēt, ja neņem vērā būtisku nosacījumu, ziņo "lenta.ua".
Cilvēka organisms sastāv aptuveni no 60% ūdens. Tādēļ regulāra un pietiekama ūdens uzņemšana ir nepieciešama, lai organismā nodrošinātu homeostāzi jeb iekšējās vides nemainīgumu.
Glābēji aicina vecākus aktīvāk skaidrot bērniem atrašanās uz ledus bīstamību, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.
Jau kopš rudens Krimas pussalas pilsētās un ciematos ievērojami trūkst ūdens. Karstais ūdens iedzīvotājiem nav pieejams jau mēnešiem ilgi. Pilsētas ūdens vads dienā strādā tikai vien dažas stundas. Ūdens katastrofiski trūkst dažādās nozarēs un vietās - kafejnīcās, slimnīcās, poliklīnikās, skolās. Ūdens krīze pasliktinājās brīdi, kad pagājušajā nedēļā tika ieviesti striktāki ūdens taupīšanas ierobežojumi. Lai nodrošinātu iestādes, skolas, slimnīcas, uzņēmumus ar dzeramo ūdeni, pilsētā tiek izvietotas ūdens mucas.
Eiropas Parlaments apstiprinājis dzeramā ūdens direktīvu, ļaujot iedzīvotājiem, tostarp neaizsargātajām iedzīvotāju grupām, vieglāk piekļūt kvalitatīvam krāna ūdenim.