Vairākās Latvijas upēs mitējies ūdens līmeņa kāpums

© f64.lv, Kaspars Krafts

Upēs, kurās pirmdien un otrdien ūdens līmenis cēlās visstraujāk, tas vairs būtiski nepaaugstinās vai pat sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Ogres upē ūdens līmenis bija cēlies par 0,8 metriem pilsētā un 1,5 metriem Ogresgalā; pēdējo stundu laikā tas pazeminājies par dažiem centimetriem.

Ūdens līmenis sācis pazemināties arī Viesītē pie Sudrabkalniem, savukārt Mūsā pie Bauskas un Lielupē tas vēl mazliet kāpj. Pie Bauskas ūdens līmenis kopumā cēlies par metru, Lielupē pie Mežotnes un Staļģenes - attiecīgi par 1,4 un 1,9 metriem.

Lielupē pie Jelgavas un lejpus pilsētas, kā arī vairākās Lielupes kreisā krasta pietekās ūdens līmenis šonedēļ nav krasi paaugstinājies.

Turpinās ūdens līmeņa kāpums Aiviekstē un Gaujā. Šajās upēs ūdens līmenis pagaidām ir zemāks nekā pirms mēneša.

Apstājies ūdens līmeņa kāpums Tirzā pie Lejasciema, kur tas bija sasniedzis aptuveni metru. Arī Pededzē pie Litenes ūdens cēlies par aptuveni metru un vēl mazliet paaugstinās.

Amatā ūdens līmenis pēdējā diennaktī krities par desmit centimetriem; upe joprojām ir laivojama.

Vietām applūdušas upju palienes.

Tuvākajās dienās Latvijā palaikam līs, ceturtdien naktī un no rīta Latgalē un Vidzemes austrumos gaidāms spēcīgs lietus. Daudzās upēs ūdens līmenis vēl paaugstināsies, prognozē hidrologi.

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijas centrālajā un austrumu daļā bija ilgstoši un spēcīgi nokrišņi. Lielākais nokrišņu daudzums, kas 3.maijā reģistrēts valsts meteoroloģiskajās stacijās, bija 54,5 milimetri Bauskā un Skrīveros.

Latvijā

Par Latvijas dzimšanas dienu un Trampa uzvaru vēlēšanās, par mūsu valdības tukšmuldēšanu un latviešu tautas izmiršanu, par Eiropā valdošo vienaldzību pret Ukrainu un par iespējām, ka NATO varētu pamest Baltijas valstis, par to, kāda jēga ir ANO, par mūsu bruņoto spēku spēju aizstāvēt Latviju un par daudz ko citu: saruna ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Svarīgākais