Tiesībsarga birojs aicina mazu bērnu vecākus piedalīties biroja aptaujā par faktisko situāciju nodarbinātības attiecības regulējošo normatīvo aktu īstenošanā.
Darba ņēmējiem aktīvāk jācīnās par savām tiesībām saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kā arī apvienoties arodbiedrībās, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.
Latvijas Bāriņtiesu asociācija un tiesībsargs Juris Jansons šodien asociācijas valdes ārkārtas sapulcē vienojās sadarboties administratīvo aktu izstrādes un audžuģimeņu meklēšanas procesa pilnveidē.
Lai ietaupītu pašvaldību resursus, zīdaiņus ievieto nevis audžuģimenēs, bet valsts sociālās aprūpes centros, izvērtējot valsts sociālās aprūpes centru situāciju, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.
Prasība valsts amatpersonām savās deklarācijās uzrādīt arī nereģistrētos kopdzīves biedrus galu galā var nonākt pretrunā ar Satversmi. Tiesībsargs norāda, ka ģimenes jēdziena interpretācija un aizsardzība dažādos normatīvajos aktos nedrīkst atšķirties.
Tiesībsarga birojs varētu pievērsties deklarēšanās bez īpašnieka piekrišanas problemātikai, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja tiesībsargs Juris Jansons.
Pēkšņās izmaiņas pedagogu atalgojuma modelī liecina par diezgan sliktu pārvaldību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" norādīja tiesībsargs Juris Jansons.
Vēstulē tiesībsargam valdība atbild: lai risinātu jautājumus par veselības aprūpes pieejamību iedzīvotājiem un ievērotu valsts garantētā medicīniskās palīdzības minimuma atbilstību cilvēktiesību standartam, ir izveidotas darba grupas.
Ministru kabineta sēdē izskatīts Veselības ministrijas sagatavotais atbildes projekts Latvijas tiesībsargam Jurim Jansonam uz saņemto tiesībsarga vēstuli par veiktā pētījuma "Latvijas valsts garantētā "medicīniskās palīdzības minimuma" atbilstība cilvēktiesību standartam" galvenajiem secinājumiem, kurā skaidrots, ka Veselības ministrijā šobrīd ir izveidotas vairākas darba grupas, kas strādā pie tiesībsarga vēstulē aktualizēto jautājumu risināšanas.
Saeimas balsojums nervus abiem tiesībsarga kandidātiem tomēr pakutināja, jo Juris Jansons, kuram sākotnēji prognozēja pārvēlēšanu tiesībsarga amatā ar nelielu pārsvaru, ar pirmo reizi ievēlēts netika. Tiesībsarga apstiprināšanā šoreiz gan bija maz cilvēktiesību un saturīgu diskusiju par šo tematu, bet daudz politikas.
Saeima šodien balsošanas otrajā kārtā tiesībsarga amatā uz otro pilnvaru termiņu apstiprināja pašreizējo tiesībsargu Juri Jansonu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Šodien Saeimā notiek balsojums par tiesībsarga kandidātiem. Kā zināms tad šim amatam izvirzīti divi kandidāti- pašreizējai tiesībsargs Juris Jansons un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Ilze Bērziņa-Ruķere.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien izskatīs tiesībsarga atzinumu par ārstniecības personu darba laiku un ar to saistītajām problēmām. Tiesībsargs aicina Saeimu un Veselības ministriju rīkoties, nosakot termiņu līdz šāgada 1. augustam.
Ombudsmens jeb jauka institūcija, ko izdomājuši skandināvi, ir arī Latvijā, kur tā tiek saukta par tiesībsargu. Sākumā ar šo lietu kaut kā nevedās, jo par tiesībsargu tika ielikts Romāns Apsītis, kurš šajā amatā jutās kā iekāpis svešās kurpēs un kam arī veselība neļāva labi pastrādāt. 2011. gadā par tiesībsargu tika ievēlēts Juris Jansons, kam tagad pilnvaras iet uz beigām. Saeimai vistuvākajā laikā jābalso, vai Jansons būs arī turpmāk tiesībsargs.